Autor Wątek:  Papież nie żyje  (Przeczytany 11830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DCI

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« dnia: 02 Kwietnia 2005, 23:16:29 »
Jan Paweł II odszedł do Ojca

"Nie lękajcie się" słowa, którymi rozpoczął swój pontyfikat Jan Paweł II, pozostaną z nami na wieki. Odszedł człowiek ogromnej wiary w Boga i człowieka. Nigdy nie zwątpił, nigdy nie zrezygnował z walki o człowieka, nigdy nie zrezygnował ze swoich zasad, które przekazywał gdziekolwiek się znalazł. Pozostawił nas z tym wszystkim, czym żył i czego nauczał. Teraz od nas zależy, czy będziemy potrafili, na miarę każdego z nas, Jego naśladować.

 


Na wieść o śmierci Jana Pawła II rozdzwoniły się dzwony rzymskich kościołów. Wielu ludzi spośród 60 tys. zgromadzonych na Placu św. Piotra otwarcie płacze. Na ogłoszenie informacji o śmierci papieża wierni zareagowali oklaskami, wyrażając w ten sposób szacunek dla Jego osoby.

Papież Jan Paweł II zmarł w sobotę o godz. 21:37 - głosi komunikat Stolicy Apostolskiej. Jan Paweł II zmarł w wigilię święta Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił sam na pierwszą niedzielę po Wielkanocy, kanonizując w tym dniu w 2000 roku siostrę Faustynę Kowalską.

"Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca" - powiedział do wiernych na placu św. Piotra arcybiskup Leonardo Sandri.

Wiadomość o śmierci Ppieża napłynęła tuż po zakończeniu różańca, który z dziesiątkami tysięcy wiernych z całego świata przed bazyliką świętego Piotra odmówił gubernator Państwa Watykańskiego, amerykański kardynał polskiego pochodzenia Edmund Szoka.  


Jan Paweł II zarządził, kiedy ma się odbyć jego pogrzeb


W ogłoszonej 22 lutego 1996 roku Konstytucji Apostolskiej "Universi Dominici Gregis" o wakacie Stolicy Apostolskiej i wyborze biskupa Rzymu Jan Paweł II napisał, że pogrzeb papieża powinien odbyć się między czwartym a szóstym dniem po jego śmierci, chyba żeby - jak podkreślił - zaistniały inne szczególne racje.

 W konstytucji "Universi Dominici Gregis" papież dał wyraźne wskazówki, jak ma przebiegać praca Stolicy Apostolskiej po jego śmierci i według jakich reguł należy wybrać jego następcę.

Wiadomości wydarzenia.wp.pl

 
My Polacy oraz inni ludzie będziemy pamiętać o Tobie. Na zawsze zostaniesz w Naszych Sercach. U Naszego Boga patrz na Nas łaskawie, prowadź nas z nieba na drogę prawdy i pojednania.[/b]
Inspektor DCI

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwietnia 2005, 00:09:11 »
[*]

Cytuj
A kiedy patrzyłem przez okno, widziałem na murze kościelnym zegar słoneczny i napis:
"Czas ucieka, wieczność czeka". (...)

Jego czas, czas odpoczynku od pracy, która wywarła wielki wpływ na świat, wtedy kiedy się spotak ze swoim panem, właśnie ten czas, ta godzina 21:37 wybiła

[*]
Pozdrowiam

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwietnia 2005, 00:36:24 »
Nie mogę się z tym pogodzić... aż głupio pisać, bo żadne słowa nie oddadzą tego jak dużą stratę ponieśliśmy, my Polacy...

Straciliśmy największego z pośród nas...

Brak mi słów...
Pozdrawiam, Nicolass

Offline DCI

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwietnia 2005, 00:42:15 »
Niechaj Jan Paweł II będzie dla nas, ludzi młodych autorytetem.
Inspektor DCI

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Papież nie żyje
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwietnia 2005, 08:59:04 »
Odszedł od nas człowiek który był wielki duchem, największym autorytetm i zrobił wiele dla ludzi. To Bardzo wielka strata i ciezko wyrazić smutek po jego smierci

"Oszedł do wieczności by zasiaść u boku Chrystusa. Na zawsze pozostanie w naszych sercach"

[*] =(
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwietnia 2005, 09:30:01 »
Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud...

Odszedł największy człowiek świata, ogromny autorytet; po prostu święty.

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwietnia 2005, 15:48:17 »
"Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków.
Amen"

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
27 świeczek na 27 lat pontyfikatu.
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Papież nie żyje
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwietnia 2005, 23:50:35 »
Nadal nie mogę uwierzyć, że Jana Pawła II niema już z nami. Czuję smutek nawet gdy myślę że jest w tym innym – lepszym świecie.
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline DCI

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Płacz
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwietnia 2005, 14:13:36 »
Muszę powiedzieć, że płakałem i dalej płacze po śmierci Jana Pawła II. Nigdy nie byłem w Rzymie, choć byłem we Włoszach na kolonii. Teraz żałuję że nie dałem 100 zł aby zobaczyć Plac św. Piotra i słup pod którym zginął św. Piotr. Muszę przyznać się, że o śmierci Papieża dowiedziałem się z Internetu. Teraz zbieram wszelkie dokumenty o nim, na pamiątkę. Teraz gdy Go nie ma pośród nas, nie wiadomo co będzie. Według przepowiedni fatimskiej po Papieżu Polak będzie Papież z Afryki, a po śmierci ostatniego Papieża będzie koniec świata. Powinno to dla nas ludzi głęboką refleksją nad życiem, nad swoim czynem, słowem i postępowaniem. Papież kierował się ku młodym. Kochaliśmy Go bardzo, ale nie rozumieliśmy Jego nauk. Drodzy Internauci, musimy głęboko zastanowić się nad swoim życiem czy jest one dobre, co trzeba zmienić, a co zostawić.

Z głębokim smutkiem

Jarosław Maciejewski
Inspektor DCI

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwietnia 2005, 10:19:16 »
"Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

Jan Paweł II

......+......
......+......
.++++++.
......+......
......+......
......+......
[*][*][*][*]

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwietnia 2005, 20:23:32 »
Umarł nawiejszy człowiek nie tylko Polski ale calego Świata - niech spoczywa w Pokoju wiecznym...

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

A moze by tak administratorowie EU07 zmienili szate graficzna na znak zaloby bo w sumie to jeden z niewielu serwisow ktory niczego nie zmienil - mi by bylo wstyd...
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Papież nie żyje
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwietnia 2005, 22:25:26 »
Cytat: "Maciek-34120"
A moze by tak administratorowie EU07 zmienili szate graficzna na znak zaloby bo w sumie to jeden z niewielu serwisow ktory niczego nie zmienil - mi by bylo wstyd...

A dlaczego byłoby CI wstyd????
Wiesz.... Każdy przeżywa śmierć tak jak umie, potrafi, jak jest nauczony, itp.... Nie zmuszaj ogółu do czegoś, czego np. nie zaakceptują (tu mam na myśli zmianę barw forum), bo może właśnie Admini są np. niewierzący, są innego wyznania, itp.

Wg mnie wystarczy, że każdy z nas w jakiś sposób oddaje cześć Papieżowi.... A to, w jaki -> to jest sprawa każdego z nas.

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwietnia 2005, 22:39:58 »
No dobra - jak chcecie - sorry ze w ogole sie odezwalem...


POZAWALAM SOBIE ZAMIESCIC APEL DO WLASCICIELI STRON O TEMATYCE TRANSPORTOWEJ:

Szanowni Państwo,
W związku z odejściem od nas Ojca Świętego Jana Pawła II zwracamy się do Was z prośbą o wspólne wyłączenie naszych serwisów internetowych w dniu pogrzebu papieża.
Chcielibyśmy, aby po wpisaniu adresów do naszych stron, pojawiły się strony tytułowe z informacją o żałobie i pogrzebie Ojca Świętego wraz z informacją o wyłączeniu strony w dniu pogrzebu.
Wszyscy wspólnie podamy adresy naszych stron. W czwartek prześlemy do tych, którzy się przyłączą listę z adresami stron które poparły naszą inicjatywę.
 
Oczywiscie na stronie tytułowej moga zostać zamieszczone linki dotyczące rozkładów jazdy i aktualnych informacji o sytuacji komunikacyjnej w Polsce.
 
Zachęcamy do poparcia naszej inicjatywy.
Liczymy na zainteresowanie i czekamy na odpowiedzi
 
Autorzy stron:
www.tramwaje.bahn.prv.pl
www.transportszynowy.prv.pl
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Papież nie żyje
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwietnia 2005, 23:06:34 »
Cytat: "Maciek-34120"
No dobra - jak chcecie - sorry ze w ogole sie odezwalem...


1. Nie jestem władza na tym forum, wiec nie do mnie decyzja nalezy
2. Nie przepraszaj, za to, ze sie odezwales, bo nie masz za co
3. Jesli Admini tak zrobia jak Ty proponujesz bedzie OK.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Papież nie żyje
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwietnia 2005, 00:18:06 »
Witam.

A co to za trollowanie??? Temat wątku brzmi: "Papież nie żyje" i proszę pisać na temat, a nie komu ma być wstyd i kto kogo do czego ma zmuszać, albo... nie pisać wcale. :-/

Pozdrawiam.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwietnia 2005, 00:30:46 »
Nikogo do niczego nie zmuszam tylko sugeruje - ale ok - konczymy dyskusje na tym.
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Papież nie żyje
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwietnia 2005, 06:49:41 »
Cytat: "jaras"
Witam.

A co to za trollowanie??? Temat wątku brzmi: "Papież nie żyje" i proszę pisać na temat, a nie komu ma być wstyd i kto kogo do czego ma zmuszać, albo... nie pisać wcale. :-/

Pozdrawiam.


A Ciebie Jarasku co ugryzło? Ciągle się krzwisz, marudzisz... Nie można nawet dygresji zrobić, bo przyjdzie Pan Jaras i będzie od Trolli wyzywał. Akurat sam niektórym wytkasz brak znajomości ortografii, a zamykasz wątek o odmianie wyrazu "post". Może trochę konsekwencji?

PS. Przepraszam, że w takim wątku.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Papież nie żyje
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwietnia 2005, 15:19:17 »
Panowie... mogę zrozumieć że jest wam przykro z powodu śmierci papieża, ja go szanuję, ale nie jestem katolikiem i interesuje mnie otaczający świat. Uważam że wyłączanie serwera z tego powodu nie ma sensu.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Papież nie żyje
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwietnia 2005, 17:47:13 »
Witam.

Cytat: "|andy|"
A Ciebie Jarasku co ugryzło? Ciągle się krzwisz, marudzisz... Nie można nawet dygresji zrobić, bo przyjdzie Pan Jaras i będzie od Trolli wyzywał. Akurat sam niektórym wytkasz brak znajomości ortografii, a zamykasz wątek o odmianie wyrazu "post". Może trochę konsekwencji?

PS. Przepraszam, że w takim wątku.
Po pierwsze: forum kolejowe ani żadne inne nie jest czatem i nie służy do "dygresjowania". Powinno się zabierać głos tylko i wyłącznie na temat wątku albo wcale.

Po drugie: Nie jestem żadnym Panem Jarasem, lecz po prostu moderatorem, który, jak wynika z samej funkcji, pilnuje porządku na forum i w tym właśnie wyraża się moja konsekwencja. Jeśli się Wam nie podoba moja praca tutaj, to... zdejmijcie ze mnie tą funkcję i będziecie mieli spokój.

Po trzecie: Dyskusje o odmianie wyrazu "post" proszę uskuteczniać sobie na forum do tego przeznaczonym. Proszę bardzo, oto jeden z przykładów: tutaj.

Po czwarte: nikomu osobiście nie wytykam braku znajomości ortografii, o ile ten ktoś nie wytyka mi mojego stylu pisania (np. pogrubianie znaków itp.). Jakoś na razie nikt z "władz" eu07.pl nie zarzucał mi, że piszę głupio, "niegramotnie", czy nie na temat.

Po piąte: ja także, właśnie tym postem, dałem się wciągnąć w trollową dyskusję. Obiecuję i gwarantuję, że to już ostatni raz. Kontynuowanie tej dyskusji poskutkuje również odpowiednią reakcją z mojej strony.

Aby więc nie było do końca offtopic...

Cytat: "ShaXbee"
Panowie... mogę zrozumieć że jest wam przykro z powodu śmierci papieża, ja go szanuję, ale nie jestem katolikiem i interesuje mnie otaczający świat. Uważam że wyłączanie serwera z tego powodu nie ma sensu.
Ja zaś jestem wierzący, ale również uważam taki pomysł za bezsens. Przecież ani nie robimy nic złego, ani nie umniejszamy w ten sposób wielkości i doniosłości omawianego wydarzenia.

Aczkolwiek, wielu ludzi, nawet tych niewierzących, z własnej nieprzymuszonej woli czyni różne refleksje nad tym wszystkim.

Prawdę mówiąc, ja też trochę ostatnio miałem przygnębiony nastrój z powodu śmierci Papieża. Kiedy jednak pokazują wciąż w TVN24 urywki programów za życia Papieża, gdzie śmieje się on i żartuje - od razu mi się robi na sercu jakoś lżej.

Zatem powinniśmy dalej normalnie żyć, mało tego - cieszyć się życiem, włączając w to swoje zainteresowania, np. symulatorem MaSzyna EU07-424.

Czego wszystkim życzę pozdrawiając serdecznie.

['] dla wspaniałego Ojca Świętego - niech pamięć o nim nigdy w nas nie zgaśnie...
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Papież nie żyje
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Kwietnia 2005, 18:20:59 »
Cytat: "jaras"
Po pierwsze: forum kolejowe ani żadne inne nie jest czatem i nie służy do "dygresjowania". Powinno się zabierać głos tylko i wyłącznie na temat wątku albo wcale.


Hmm. Kolejowe ani żadne inne mówisz? Hmm...  Skoro tak mówisz to pewnie tak powinno być. Mam tylko jedną prośbę: pokaż mi co jest kolejowego w pos(ś)cie, który napisałeś w tym wątku, bo za głupi jestem aby się czegoś kolejowego i na temat się tam doszukać: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2260&highlight=

Cytat: "jaras"
Kontynuowanie tej dyskusji poskutkuje również odpowiednią reakcją z mojej strony.


Aż mnie to zaciekawiło...

PS. Żeby nie było: nie czepiam się bo lubię, lecz wkurza mnie czasem podejście na zasadzie "nie można pisać o niczym innym, bo to jest forum eu07.pl i już". Napisałeś, że innym moderatorom, czy też adminom nie przeszkadza Twoje pogrubianie. To ja napiszę tak: jakoś inni moderatorzy czy admini nie są tak restrykcyjni jeśli chodzi o tematykę wątków. Ty też nie byłeś, kiedyś...

[EDIT] Resztę ewentualnej dyskusji proponuję przenieść na prv, coby nie robić większego syfu niż ten, który zrobiłem.

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Papież nie żyje
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Kwietnia 2005, 21:01:26 »
To typowe zachowanie opisane przez prsychologów: gdy ktoś kto wcześniej był spox, dochodzi do władzy... wiadomo :-) Ale wiecie, jakiś porządek na forum musi być (np. ja nie powniemem pisać tego postu :-))

Pozdrawiam Wylewnie :)
Pozdrawiam, Nicolass