Autor Wątek:  Wagony REGIOekspres 161a/162a/163a  (Przeczytany 15808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2611
Wagony REGIOekspres 161a/162a/163a
« dnia: 23 Lipca 2015, 14:57:12 »
Dodane do repozytorium.
Przedstawiamy wagony Przewozów Regionalnych 161a/162a/163a. Dzięki pracy wielu osób coś, co zaczynało jako konwersja z MSTSa, skończyło jako wyznacznik nowej jakości wagonów pasażerskich dla naszego symulatora.

Inspiracja i negocjator: ANDRZEJANDRZEJ ze sceny MSTS'a, hanys

Autorzy:
Pudło: szogun, hanys, youBy, Patrykos, Sawi, Stele
Wózki: Floyd, adsim (poprawki Sawi)
Tekstury: hanys, Sawi, Stele, Joachimowicz
Wnętrza: Stele
Dźwięki: youBy, MK1991

Funkcjonalność:
  • Możliwość jazdy jako pasażer (w starterze należy ustawić w wagonie obsadę Passenger i sprzęg 115 między wagonami). Po załadowaniu scenerii opuszczamy lokomotywę (niekiedy musimy ją samodzielnie uruchomić) i F5 wsiadamy do wagonu. AI przejmie kontrolę nad opuszczonym pojazdem i pojedzie zgodnie z nadawanymi sygnałami. Do poprawnego działania wymaga scenariusza w pełni przejezdnego dla AI, jak Bałtyk IR, Krzyżowa, Quark i L61 z wyłączeniem osobowych. Nie jest to w pełni stabilne i czasami może się zawieszać przy zmianie pojazdu.
  • Ekran relacyjny. Z rozkładu jazdy odczytywana jest stacja docelowa i w folderze pojazdu szukana jest tekstura o takiej samej nazwie. Jeśli nie zostanie znaleziona nie wyświetla się i tablica jest biała. W paczce znajduje się tylko tekstura "nowhere" wyświetlana dla składów bez rozkładu. W programach na potrzeby symulatora znajduje się szablon tablicy wraz z instrukcją obsługi, pozwalający szybko wykonywać potrzebne tekstury na użytek nowych scenariuszy i podmian taboru. Zachęcamy do dzielenia się swoimi tablicami dla istniejących w PC15.04 służb Interegio/wagonowych osobowych, a zostaną dodane do kolejnej paczki całościowej
  • Animowane drzwi boczne. Tymczasowo na animacji shift, przez co drzwi przenikają przez pudło. W przyszłości ulegnie ona zmianie na poprawną odskokowo-przesuwną, gdy ta zostanie zaimplementowana do exe. Patch 16.05 dodaje tym wagonom animację odskokowo-przesuwną. Póki co są to jedyne pojazdy w symulatorze korzystające z niej. Przygotowanie do animacji stopnia pod drzwiami i nastawy hamulca oraz odłącznika baterii.
Przypominamy że w paczce nie znajduje się model Cafe ze względu na brak wnętrza. Aby przyśpieszyć jego wydanie potrzebne nam są zdjęcia wnętrza na tekstury.

Wersja TGA dla deweloperów
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2016, 23:00:08 wysłana przez macius5991 »
Mój kanał youtube