Autor Wątek:  Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić  (Przeczytany 7027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lena(R)

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam,
Czy ja robię coś źle, czy nowe scenariusze dodane do Maszyny w wersji 15.12 (a dokładnie 15.12.112.11093) nie robią nic poza tym, że są? Przykład, wybieram scenariusz jak w załączniku, po 20 minutach czekania na odjazd, jedyne co mogę zrobić, to po 3 minutach dojechać do końca torów i koniec jazdy... I póki co przetestowałem około 3-4 nowe scenariusze i wszystkie mają tą samą cechę, dostaję sygnał odjazdu by 3 minuty później skończyć swoją zabawę.
Moje pytanie: czy ja robię coś źle, że te scenariusze tak działają? Bo nie bardzo rozumiem czemu są one dostępne w symulatorze, skoro nic nie można w nich zrobić.
Proszę o pomoc

Regulamin, obowiązki, pkt 16.
adsim
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2016, 13:36:31 wysłana przez adsim »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudnia 2015, 22:24:33 »
W tym przypadku proszę uruchomić et22-811. Reszta to pociągi dekoracyjne. Proszę z nich się nie uruchamiać.

Nazwa składu: ir65113
Prowadzimy ET22 (ET22-811).
 Uruchamiamy lokomotywę (warto załączyć ogrzewanie, gdyż temperatura jest nieco niska) i wykonujemy próbę hamulca. Po otrzymaniu sygnału odjazdu jedziemy do Bałtyku Miasto zatrzymując się w Bałtyku Głównym. W Bałtyku Miasto oblatujemy skład, czekamy na sygnał zezwalający na jazdę, po czym wracamy do Alakowic.

Punkt startowy: tutaj1 (8m)
Prędkość początkowa: 0
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Lena(R)

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudnia 2015, 22:36:24 »
OK, dzięki za szybkie info. A czy da się jakoś rozpoznać te "pociągi dekoracyjne" z poziomu RAINSTED bez potrzeby ładowania scenariusza? I czemu w ogóle takie scenariusze zostały dodane do symulatora?

Regulamin, obowiązki, pkt 16.
adsim
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2016, 13:36:51 wysłana przez adsim »

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudnia 2015, 22:44:15 »
W zakładce Ustawienia, tam gdzie jet napis Tryb pracy trzeba ustawić na Prosty - dla początkujących. Wtedy "dekoracyjne" pociągi znikną, a pozostaną tylko te, dla których został napisany scenariusz.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudnia 2015, 22:53:16 »
Sila rzeczy one musza być widoczne z poziomu startera. Tak to jest zrobione. Pociagi którymi możemy się poruszać maja opis. Zazwyczaj jest to pierwszy skład na liscie. Przykład:
Sceneria Bałtyk, pierwszy skład na liscie to Ep08. Po kliknieciu mamy opis co robic:
Cytuj
Nazwa składu: lpe782
Prowadzimy EP08 (EP08-006).
 Czekamy na sygnał S10 i jedziemy luzem po IC Mewa, który utknął w Alakowicach. Przed Alakowicami na wjazdowym zastajemy S1. Czekamy na Sz i wjeżdżamy na peron. Podczepiamy skład, zmieniamy kabinę i jedziemy do stacji docelowej Bałtyk Miasto zatrzymując się po drodze w Bałtyku Głównym.

Punkt startowy: ep08-start2_null (10m)
Prędkość początkowa: 0

W tej scenerii wszystkimi składami możemy się poruszać bo sa opisy, ale... przykład:
L61-tlk1, pierwszy skład to Eu07-310. Jest opisany:
Cytuj
Nazwa składu: linia61\MPEi62200
Prowadzimy EU07 (EU07-310).
 Prowadzimy pociąg pośpieszny relacji Lublin - Wrocław. Z powodu remontów na linii kolejowej nr 144 jedziemy objazdem przez Kędzierzyn - Koźle.

Punkt startowy: CzS_tlk (0m)
Prędkość początkowa: 0

Jednak w tym samym scenariuszu sa inne składy nie opisane. tymi nie jeździmy (chyba ze jakiś dodatkowy opis misji to przewiduje).
Przykład:
EN57-112. Brak opisu co robic w scenariuszu - wiec go nie uruchamiamy.
Cytuj
Prowadzimy EN57 (EN57-112ra).
 -

Punkt startowy: HrS_W (0m)
Prędkość początkowa: 0

Sa scenariusze których składy wcale nie sa opisane np.: Moczniki_cargo. Wybieramy pierwszy skład zawsze na liscie. Eu07-172
Cytuj
Prowadzimy EU07 (EU07-172).
[Ten skład nie został opisany.]

Punkt startowy: eu07 (0m)
Prędkość początkowa: 0

W tym przypadku scenariusz jest opisany w oddzielnym pliku. Reszty skladow w tej scenerii nie ruszamy.


  Dodano: 28 Grudnia 2015, 22:54:25
Maciej nie zawsze tak jest. Sprawdz moczniki_cargo. Widac wszystkie składy w trybie poczatkujacego.

Ścieśniłem, dodałem cytaty dla zwiększenia czytelności.
adsim
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2016, 13:31:51 wysłana przez adsim »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudnia 2015, 23:06:58 »
Na Mocznikach wszystkie składy są przewidziane do jazdy. Autorze, dodaj log, bo problemy z przejezdnością mogą wynikać z zabugowanego exe (brak patcha).
Mój kanał youtube

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudnia 2015, 09:14:57 »
But I remember, that in earlier versions of Rainsted were AI trains invisible on lower user modes. Maybe we should ask Ra to put this feature back.
M.

Offline Kacper9

  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Maszyna 15.12 - kolejny nowy scenariusz w którym nic nie mogę zrobić
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudnia 2015, 09:56:10 »
To nie wina trybu pracy,ale błąd startera. Proponuje zrobić tak jak Lelek powiedział i na razie nie aktualizować startera ponad wersję z patcha.
Edit: W scenariuszach, w których jest tylko jeden skład dostępny są zrobione tak na zasadzie includowania pozostałych składów.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2015, 10:20:23 wysłana przez Kacper9 »