Autor Wątek:  error  (Przeczytany 5126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gadzina

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
error
« dnia: 14 Lutego 2005, 22:09:14 »
Witam!  

Właśnie sciągnełem trase zmodyfikowaną przez youby czyli testowosm42. Mam następujący problem... podczas uruchamiania programu pod koniec( około 3/4 czasu) wyskakuje mi taki oto błąd :

Cannot load dynamic object autosan1 from
road\h9\h9-21 Error=-8@0

Poradzcie mi co  tym zrobić bo po chwili po tym wyskakuje kolejny błąd :

Cannot load timetable file mm333: Error=-8@0

Na innych trasach jest wszystko ok. ale na tej akurat dzieje mi sie to co opisałem wyżej.

Pozdrawiam
Mariusz Gadowski
:)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
error
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lutego 2005, 22:18:59 »
Błąd w Twopim przypadkuError=-8@0 oznacza, brak w katalogu road\h9\h9-21 obiektu dynamic object autosan1, lub błędnego wpisu w scenerii. Poszukaj czy w katalogu podanym w komunikacie istnieje plik autosan1 Niestety ja nie posiadam akurat tej traski, ale wydajemi się, iż właśnie to jest ten błąd. I posprawdzaj wpisy dotyczące autosan1 w pliku *.SCN

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
error
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lutego 2005, 22:32:16 »
a najprośćiej to wywal ze scenerii ten wpis i problem z głowy

Offline Gadzina

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
error
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lutego 2005, 22:46:35 »
A więc :
- w katalogu dynamic/road/autosan mam 4 pliki: H9-20dumb.mmd, Autosan1-H9-NTnieb.tga, h9-20.t3d oraz H9-20dumb.chk
- w pliku testowosm42.scn mam takie oto wpisy:

node -1 0 Autosan1 dynamic road\Autosan none H9-20dumb road-start1 0.0 headdriver 60.0 0 enddynamic

node -1 0 Autosan1 dynamic road\H9 h9_PKSNT01 H9-21 road-start6 0.0 headdriver 60.0 0 enddynamic

node -1 0 Autosan1 dynamic road\H9 h9_PKSNT02 H9-21 WielkiKac_ulica2 0.0 nobody 0 0 enddynamic

Posłuchałem się Ciebie kowi i wywaliłem te wpisy... trasa działa poza tym błędem który jest czyli  Cannot load timetable file mm333: Error=-8@0 . Wiem że mógł bym grać bez tych
autosanów;) ale mi o to chodzi żeby to było realistyczne. Wkońcu fajnie jest ujrzeć nadjeżdzającego Autosana ;) . Zauważyłem jeszcze jeden błąd, bo jak już mam wszystko załadowane, i jestem gotowy do odjazdu w pliku *.scn mam napisane że aby dostać na semaforze sygnał odjazdu mam nacisnąć SHIFT+2. Gdy naciskam tą "kombinację" owszem, dostaje odjazd ale nie na tym torze co trzeba :] i prze to nie moge jechać bo mi się zwrotnica nie przemienia.

Pozdrawiam
Mariusz Gadowski[/b]
:)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
error
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lutego 2005, 23:17:09 »
Cytat: "Gadzina"
A więc :
- w katalogu dynamic/road/autosan mam 4 pliki: H9-20dumb.mmd, Autosan1-H9-NTnieb.tga, h9-20.t3d oraz H9-20dumb.chk
- w pliku testowosm42.scn mam takie oto wpisy:

node -1 0 Autosan1 dynamic road\Autosan none H9-20dumb road-start1 0.0 headdriver 60.0 0 enddynamic

node -1 0 Autosan1 dynamic road\H9 h9_PKSNT01 H9-21 road-start6 0.0 headdriver 60.0 0 enddynamic

node -1 0 Autosan1 dynamic road\H9 h9_PKSNT02 H9-21 WielkiKac_ulica2 0.0 nobody 0 0 enddynamic

A zmień H9-21 na H9-20 i powinno być OK, Bo H9-20.t3d to jest włąśnie model autobusu, a we wpisie masz H9-20(.t3d) (oczywiście bez rozszerzenia i dlatego powoduje błąd. Więc przywróc te linijki i pozmieniaj je na H9-20, lub skopiuj H9-20.t3d jako H9-21.t3d i odpal. Powinno wszystko grać.

Offline Gadzina

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
error
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lutego 2005, 23:29:59 »
Zrobiłem tak jak powiedziałeś lecz niestety nadal wyskakuje ten błąd :

Cannot load dynamic object autosan1 from
road\h9\h9-20 Error=-8@0
.
Trudno... będe musiał grać bez tych wpisów, ale dzięki za pomoc Mutopompko oraz Kowi

Pozdrawiam
Mariusz Gadowski
:)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
error
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lutego 2005, 23:35:21 »
Cytat: "Gadzina"
Zrobiłem tak jak powiedziałeś lecz niestety nadal wyskakuje ten błąd :

Cannot load dynamic object autosan1 from
road\h9\h9-20 Error=-8@0
.
Trudno... będe musiał grać bez tych wpisów, ale dzięki za pomoc Mutopompko oraz Kowi

Pozdrawiam
Mariusz Gadowski

Ale grzebałeś nie w tym katalogu co trzeba.... Masz grzebać nie w katalogudynamic/road/autosan lecz w tym: road\h9\

A ja głupi nie spostrzegłem tego wcześniej.... Ech.. starość nie radość :)

Offline Gadzina

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
error
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lutego 2005, 23:37:45 »
hehe :)

Ale jeśli mnie oczy nie mylą to nie mam takiego folderu jak h9 w katalogu road :]
:)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
error
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lutego 2005, 23:42:18 »
Cytat: "Gadzina"
hehe :)

Ale jeśli mnie oczy nie mylą to nie mam takiego folderu jak h9 w katalogu road :]
Wiesz.. nie wiem, bo nie mam tej traski, ale zaraz ściągnę i oblookam.. Popatrze co i jak, bo na ślepo nie będę działał.

EDIT:
No to już wsio jasne.
U mnie na wersji 160704 jest wsio OK. A co zrobiłem?
1. Umieściłem wpis w pliku DYNAMIC.DAT taki wpis:
6D
SM42
1


2. Wgrałem paczki loka i trasy w swoje miejsce.
3. Sprawdziłem, czy nie ma katalogu H9 i oto proszę. U mnie jest:

4. Odpaliłem traskę i żadnego błedu nie miałem. Wszystko działa jak należy.

A co do Twojego problemu. Sprawdź czy czasem nie masz traski testowo2_reaktywacja -> TU LINK <- Jak nie masz to ściągnij i rozpakuj (wiesz gdzie :)).

Powinno zadziałać.

Offline Gadzina

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
error
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lutego 2005, 01:38:29 »
No ja też mam tą wersję co Ty, również przy instalowaniu sm-ki dałem ten wpis co ty do pliku czyli
6D
SM42
1

Na innych trasach ta sm działa mi bez zarzutu i bez błędów. Również po zainstalowaniu testowo2_reaktywacja nic to nie daje bo wciąż wyskakują mi te 2 błędy. Mam jeszcze jedno pytanie.. czy u ciebie w misji z sm42 i 3 wagonami semafor też zapala się na złym torze ?
:)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
error
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lutego 2005, 08:31:22 »
Ja nic przy trasie nie grzebałem(przy eventach też nie), tylko zamieniłem SN61 i ryflaki na SM42 + Adu + Bdu +Bdu
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
error
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lutego 2005, 09:10:32 »
Cytat: "Gadzina"
No ja też mam tą wersję co Ty, również przy instalowaniu sm-ki dałem ten wpis co ty do pliku czyli
6D
SM42
1

Na innych trasach ta sm działa mi bez zarzutu i bez błędów. Również po zainstalowaniu testowo2_reaktywacja nic to nie daje bo wciąż wyskakują mi te 2 błędy. Mam jeszcze jedno pytanie.. czy u ciebie w misji z sm42 i 3 wagonami semafor też zapala się na złym torze ?

U mnie tak samo się odpalał semafor, ale przestawiłem skład na tor z trainset none Konczyny_2c2 10.0 0.0 na trainset none Konczyny_1b2 10.0 0.0 i poszedł jak dzika kuna składzik do przodu otrzymując sygnał S2.