Autor Wątek:  Nowy Tabor  (Przeczytany 4997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek-57122

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Tabor
« dnia: 13 Lutego 2005, 16:34:57 »
jest ktoś taki który umie przekonwertować tabor z MSTS'a?  sam próbowałem ale nie ómiem. można by wtedy wrzucić coś do symka np. SM41, EM10 SP32 SM48... (czytałem dokumentacje)

Bocznica
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2008, 11:31:41 wysłana przez Żuk »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowy Tabor
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lutego 2005, 17:49:41 »
Coś mi się zdaje, że konwersja modeli jest niemożliwa. Ale mogę się mylić.

PS. Używaj czasem słownika, bo Ómiem pisze się umiem

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Tabor
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lutego 2005, 18:05:38 »
"Ómiem" to bardzo głupi żart i to w złym guście.

Gdyby dało się przeprowadzić taką konwersję to pewnie by ją już przeprowadzono :)Zresztą producent msts specjalnie używa różnych dziwnych rozszerzeń plików i daje specjalne edytory,by wielka ilość modeli z różnych krajów zachęcała tylko do kupna(czyt. ściągnięcia) tego symulatora.

Offline Jacek-57122

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Tabor
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2005, 18:22:24 »
nie oto chodzi bo jak się napisze normalnie to sie dopisuje automatycznie "(bo pewnie olałem dokumentację)"

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Tabor
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2005, 18:27:26 »
Jestem w stanie zrozumieć twój pokrętny styl widzenia ;) i doceniam ile serca włożyłeś w to by podkreślić moja tezę,że to było umyślne działanie ;)

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 57
Nowy Tabor
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lutego 2005, 10:05:05 »
Owszem modele idzie skonwertowac, jednak po kilku probach jakie wykonalem uwazam ze jest to totalny bezsens, bo nie dosc ze niekotre modele sa na dosc niskim poziomie wykonania, to i tak te nawet najlepsze trzeba przerabiac tak aby nadawaly sie do maszyny, a to zajmuje nieraz wiecej czasu niż budowa modelu od podstaw, nie mowiac juz o tym ze caly model trzeba mirorowac zeby nadal sie on do symka, a znowu po zrobieniu tego caly model sie spieprzy i mamy ze 3 dni na przerobki stracone. Wspomniec nazlezy o tym ze model eksportuje sie bez mapowania, a wiec trzeba składac po pierwsze nowa tekstore gdyz te z MSTS sie kompletnie nie nadają, a nastepnie od podstaw mapowac caly model co tez troche czasu zajmuje. Ogolnie nie polecam takiej metody pozyskiwania modeli, nawiasem mowiac wole zrobic model sam od poczatku niz tracic czas na zabawe w przerabianie modeli z MSTS czego efekt i tak moze byc niezbyt zadowalajacy.

Offline Jacek-57122

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Tabor
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lutego 2005, 11:50:30 »
czyli d**a.