Autor Wątek:  SHP  (Przeczytany 3950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awmar

  • Gość
SHP
« dnia: 23 Stycznia 2005, 15:53:06 »
Witam wszystkich MK.Jest to mój pierwszy post.Mam pytanko odnośnie czuwaka SHP, otóż  na żadnej trasce nie widać jego aktywności.Co może być tego przyczyną?Mam dwie wersje symka eu07-220204 i eu07-160704-unoff i na żadnej mi on nie działa.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: SHP
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Stycznia 2005, 15:55:42 »
Cytat: "awmar"
Witam wszystkich MK.Jest to mój pierwszy post.Mam pytanko odnośnie czuwaka SHP, otóż  na żadnej trasce nie widać jego aktywności.Co może być tego przyczyną?Mam dwie wersje symka eu07-220204 i eu07-160704-unoff i na żadnej mi on nie działa.

A masz wlaczony debug mod?

awmar

  • Gość
SHP
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia 2005, 17:19:19 »
// ustawienia (w nawiasie wartosci default)

sceneryfile winger-ep08.scn    // domyslny plik ze sceneria, chyba ze w linii komend bedzie: -s filename
humanctrlvehicle ep08-008   // domyslny pojazd sterowany przez gracza, chyba ze w linii komend bedzie: -v vehiclename


width 800  // szerokosc ekranu
height 600    // wysokosc ekranu
bpp 32       // (16) kolor (16 lub 32 bitowy)
fullscreen yes    // (yes) tryb pelnoekranowy
freefly no 20 10 -20   // (no x y z) yes: mozna latac po calej trasie
wireframe no      //  (no) wyswietlanie tylko linii (uwaga, niektorych krawedzi moze nie wyswietlac)
debugmode yes       //  (no) yes: wylacza logike rozmyta sluzaca do detekcji awarii, wlacza klawisze pomocnicze
soundenabled yes    // (yes) no: wylacza odgrywanie dzwiekow przestrzennych
renderalpha yes          // (yes) no: wylacza wyswietlanie polprzezroczystych tekstur i linii
physicslog yes       // (no) yes: wlacza zapisywanie parametrow fizycznych dla wszystkich obsadzonych przez ai lub czlowieka pojazdow
debuglog yes      // (yes) yes: wlacza zapisywanie informacji o uruchamianiu i przebiegu dzialania programu
adjustscreenfreq yes    // (yes) yes: wlacza poprawke na czestotliwosc odswiezania monitora
mousescale 3.2 0.5  // czulosc myszy, mozna dawac ujemne dla invert mouse, default: 3.2 0.5
enabletraction yes       // (yes) no: wylacza poszukiwanie trakcji nad pantografami, sa one podnoszone na stala wysokosc
loadtraction yes  // (yes) no: wylacza ladowanie elementow trakcji elektrycznej
livetraction yes        // (yes) no: wylacza zaleznosc napiecia maszyny od trakcji elektrycznej

To są wpisy z eu07.ini i nie wiem czy debugmode ma byc yes czy no

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
SHP
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Stycznia 2005, 18:09:17 »
Tak, debugmode ma być ustawione na NO. Inaczej nie będzie SHP, awarii lokomotyw i wykolejania się pcoiągów.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline dj_awj

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
    • http://www.kol.za.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
SHP
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2005, 17:46:22 »
1awmar napisał[/b]
Cytuj
Witam wszystkich MK.Jest to mój pierwszy post.Mam pytanko odnośnie czuwaka SHP, otóż na żadnej trasce nie widać jego aktywności.Co może być tego przyczyną?Mam dwie wersje symka eu07-220204 i eu07-160704-unoff i na żadnej mi on nie działa.

Jak odpalasz maszyne przez start.exe to zobacz w opcjach czy debugmode jest na NIE
2
w nawiasach w pliku eu07.ini
są domyślne opcje
[/b]
mk_Gryf
Reaktywacja Koszalińskiej Wąskotorówki
www.waskotorowka.koszalin.pl
[you]

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
SHP
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lutego 2005, 17:37:12 »
Cytat: "TruckeR"
Tak, debugmode ma być ustawione na NO. Inaczej nie będzie SHP, awarii lokomotyw i wykolejania się pcoiągów.

U mnie mimo, że mam debugmode no, to nie ma awarii lokomotyw i wykolejenia pociągu (chyba, że na końcu trasy - null track), ale jest SHP. Dlaczego?

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
SHP
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lutego 2005, 18:17:09 »
Cytat: "tommik"

U mnie mimo, że mam debugmode no, to nie ma awarii lokomotyw i wykolejenia pociągu (chyba, że na końcu trasy - null track), ale jest SHP. Dlaczego?


Bo loki nie wykolejają się, ani nie psują na zawołanie. Ja mimo, że jeździłem na wielu wersjach MaSzyny nie wykoleiłem się jeszcze ani razu (nie licząc Null Track po wyjechaniu z torów). Awarie loka miałem zaledwie kilka razy i było to uszkodzenie silników trakcyjnych po zarolowaniu (Również pomijam nieodczuwalne uszkodzenia typu "Thin Wheel"). Innych awarii nie miałem. Jakie awarie mogą jeszcze występować?
Bartek