Autor Wątek:  eu07 zapadło mi się do srodka :(((  (Przeczytany 6594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« dnia: 22 Stycznia 2005, 17:17:25 »
najpierw powiem wam dlaczego robie inna eu07 do maszyny
otórz chce zrobić przezroczyste szyby, żeby było widac kabine w srodku, ale nie dostałem pliku max eu07 z maszyny
wiec skorzystałęm z modelu pavellza, beta wersji do train simulatora
zaimportowałem do 3ds, zrobiłęm mapowanie i textury

http://www.bocznica.pnth.net/3d/loko2.jpg , brakuje na nim jeszcze alpha ... wozki i okna

i pojawił się problem, po exporcie do maszyny, obiekt jest jakby zapadniety do srodka, to znaczy textury sa z drugiej strony scianek :/
tak jakby widać środek obiektów tylko
*** ... z ep09 pewnie też tak samo bedzie :/
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Stycznia 2005, 17:41:10 »
zauważyłem, ze w 3ds, po wbraniu jakielkolwiek modyfikacji z sekcji:
world space modiffe
obiekt przybiera kształt tego jak wyglada w maszynie,
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Stycznia 2005, 20:31:34 »
Hmmm.. Ktoś coś o tym już mówił. Na 3dSM sie nie znam, ale w ZModelerze jest opcja ,,Reorient'' która obraca ścianki przez co wszystko jest właśnie do środka, ale jeśli sie jej użyje drugi raz to odwraca efekt.. MOze w 3dsm też jest taka opcja ? Jak jest to spróbuj, poza tym nie wiem co to moze być.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Stycznia 2005, 10:59:50 »
czyzby wszyscy eksperci wyjechali na wakacje, czy nikt mi nie chce pomóc
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Stycznia 2005, 13:46:11 »
Hmmm bardzo ladny model.
Mam tylko 2 pytania:
1 - ile toto ma trójkątów i jak wpływa na osiągi w symulatorze (fps)
2 - hm, nie obraź się, bo zrobiłeś model super, ale nowe modele EU07 do symka już są.... zrobił je @Bart

Ale model mi się podoba :) Gratuluję:)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Stycznia 2005, 14:16:20 »
Cytat: "Quark-t"
Hmmm bardzo ladny model.
Mam tylko 2 pytania:
1 - ile toto ma trójkątów i jak wpływa na osiągi w symulatorze (fps)
2 - hm, nie obraź się, bo zrobiłeś model super, ale nowe modele EU07 do symka już są.... zrobił je @Bart

Ale model mi się podoba :) Gratuluję:)


 1.ma 6 000 poly łacznie z kabinką, którą widać przez szyby
 2.ach, czytaj dokładnie tekst, modelu nie wykonałem ja tylko pavellz
dokonałem tylko konwersji z ts do 3ds
Wiem, że Bart zroił eu07, ale niechciał dać mi modelu do moich przeróbek z kabinką z zewnątrz, bo niewie o co mi chodzi, a sam nie ma i tak pomysłu jak to zrobić
ja mam
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Stycznia 2005, 14:42:13 »
Hmm.. ale to ja proponuje wypracować jakieś wspólne stanowisko, bo co? 2 modele będą? jeden z kabiną drugi bez?

Choć w zasadzie.... ten bez kabiny do oglądania z dużej odległości a z bliska ten z kabiną. Hmm...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Stycznia 2005, 11:05:28 »
Cytat: "Quark-t"
Hmm.. ale to ja proponuje wypracować jakieś wspólne stanowisko, bo co? 2 modele będą? jeden z kabiną drugi bez?

Choć w zasadzie.... ten bez kabiny do oglądania z dużej odległości a z bliska ten z kabiną. Hmm...


Bart wie jak to zrobić tylko po co męczyć się z następstwami tego kroku? wsiądziemy do jakiejś EU07 i nałożą się dwie kabiny (ta szczegółowa i ta nie szczegółowa). Autor pomysłu nie wie jakie ograniczenia go czekają i błędy pliku EXE. Po drugie, nie widze sensu robić pięknej EU07 z widokiem na kabine która będzie ciągnąć (dziś już) paskudne Adu/Bdu za szybami których cały czas stoi jakiś skład :P

co do samej EU07 :> mi troche przypomina skrzyżowanie z SU45 (domyślcie się czemu), nie mówiąc już o tym że wyjechała z ZNLE Burakowo (zobaczyć wątek w dziale Inne pod tym tytułem).

Do Quarka-t: włącz jeszcze raz Maszyne  z tym co przygotowałem i porównaj z załącznym na samej górze obrazkiem (przyjrzyj sie dokładnie) i wybierz model do Maszyny :]

Do piotrka- : model zapadł się bo został zbudowany pewną nielegalną techniką której nie lubi MaSzyna. Korzystanie z MIRRORÓW zabronione bo właśnie robi się takie coś i nie ma szans na poprawienie tego.
Może dokończyłbyś SM31?? bo chyba robiłeś? :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Stycznia 2005, 22:55:00 »
Cytat: "Bart"

Bart wie jak to zrobić tylko po co męczyć się z następstwami tego kroku? wsiądziemy do jakiejś EU07 i nałożą się dwie kabiny (ta szczegółowa i ta nie szczegółowa). Autor pomysłu nie wie jakie ograniczenia go czekają i błędy pliku EXE. Po drugie, nie widze sensu robić pięknej EU07 z widokiem na kabine która będzie ciągnąć (dziś już) paskudne Adu/Bdu za szybami których cały czas stoi jakiś skład :P


Bart, ty nie wiesz jak ja chce to zrobić, mam pomysł, który polega tylko na zabawie z plikami 3d, nie trzeba nic zmieniać, mam wizje co do wykonania tego i jestem pewny jej powodzenia
... Wagony też miałem zaimportować z msts, i nie żadne zagraniczne przeróbki, tylko nowe beta 111a, których jeszcze nikt nie ma, nawet ja  .... MATEUSZ wie o co chodz, ma ch screeny na serwerze eu07
Loka z msts importuje tylko dlatego, że bart nie chce dać mi spróbować, bo już na poczatku mówi ze się nie da bo jedyny sposób to duże zwiekszenie polygonów, a wcale tak być nie musi
... jak nie chcecie mieć przezroczystych szybek to nie,
chciałem miec chociaz dla siebie, bo autor tego modelu i tak niedałby do maszyny, bo was nie lubi za historie z texturami do tej właśnie eu07

autor nic nie mówi o tworzeniu techniką jakichś mirrorów, zresztą niewiem, czy program TSM w ogóle na to pozwala
pozatym czemu nazywasz tą technike nielegalną?
i czy naprawde niema sposobu na naprawienie tego :(
w przygotowaniu była ep09 + w wypadku powodzenia kabina do niej

projekt sm31 jest zarzucony, bo nikt niechciał pomóc mi z wózkami, które choro się obracały
ale dziś zaczołęm coś przy niej robić

zarzucam projekt szyby w maszynie , może skończe sm31 + kabinka ( bez obracających się wózków :/ ), bo tylko to mi zostało
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Stycznia 2005, 23:04:48 »
Cytat: "Bart"

Do Quarka-t: włącz jeszcze raz Maszyne  z tym co przygotowałem i porównaj z załącznym na samej górze obrazkiem (przyjrzyj sie dokładnie) i wybierz model do Maszyny :]


a co, mozna pojexdzić już twoja eu07??
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Stycznia 2005, 23:45:30 »
Technika nielegalna tzn. że po jej zastosowaniu widzisz co sie dzieje w maszynie.

Co do eu07 to nie wiem co za zamieszanie z teksturami pamiętam że były dane co były dostępne a przynajmniej większość.

Co do wstawienia kabin to owszem. Będzie należało zwiększyć poly a i tak jest już ponad 10 tys., poprostu roboty i kłopotu co nie miara :P

EU07 można już pojeździć :]. Ale większość z was musi poczekać na sprawne exe od ABu.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Stycznia 2005, 08:54:28 »
Cytat: "piotrek-"

i pojawił się problem, po exporcie do maszyny, obiekt jest jakby zapadniety do srodka, to znaczy textury sa z drugiej strony scianek :/
tak jakby widać środek obiektów tylko
*** ... z ep09 pewnie też tak samo bedzie :/


@piotrek-
Wykonaj na kazdym obiekcie po kolei Xform reset - jest to to w zakladce z narzedziami. Nastepnie zamiast zrobic collapse nalezy zrobic delete tego Xforma, obiekt sie nieco powykreca (bedzie trzeba poprawic jego ustawiene i obrot) ale scianki beda juz okej.
Problem lezy w pluginie ladujacym z MSTS'a do 3ds'a i trzeba z tym zyc


@Bart
Wiem ze narazie te osobowki sa srednie, jak pewnie zauwazyles ulepszylem je nieco ostatnio, sam powiniennes sobie zdawac sprawe jak trudno jest zrobic latwy to teksturowania (a taki powienien byc wagon pasazerski) model ktory bedzie mial wnetrze zeby bylo i szczegolowo i tekstury nie byly wielkosci boiska pilkarskiego. Prawda jest taka, ze narazie brakuje dobrych, ladnych, nasyconych tekstur na to co jest. Jesli chodzi o szczegolowy model to mam w 80% ukonczony przedzial do 2. (szczegolowosc na poziomie widoku z wewnatrz w 2. z MSTS) trzeba tylko zrobic mniej szczegolowa wersje zestawic z tego caly wagon i dorobic przedsionki. Jak tylko skonczy sie wszystkim sesja (czyli posrednio mnie rowniez) to sie za to dalej zabiore, na razie zwyczajnie mam inne priorytety.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Stycznia 2005, 10:36:41 »
Cytat: "Bart"

Co do wstawienia kabin to owszem. Będzie należało zwiększyć poly a i tak jest już ponad 10 tys., poprostu roboty i kłopotu co nie miara :P


wg mojegl planu w odległości większej niż 200 m przybędzie lokowi 100 poly ( max distance ), a ile z bliska, to zalezy troche od pewnego błędu, że bliksie siebie scianki za alpha się nakładają, bez tego nawet z blska na jedną babine byłoby 200 poly wiecej, ale i na ten błąd da się coś zaradzic

niema sensu w każdym loku wstawiania dwóch kabin

@kakisch, dzieki za podpowiedź , spróbuje, tym bardziej, że 80% lokomotywy to trzy obiekty, ale może jednak dam se spokój z eu07, bo model kabiny w 3ds i tak bym potrzebował, skończe sm31 i zabiore się za ep09

co do textur do twojego wagonu ... cóż może zasiegnąć pomocy goscia, którego textury nietylko są cenione w polsce, ale na swiecie
przykłady masz pomiżej ( narazie modele wagonów nie są polskie, aczkolwielk na pkp wystepują takie, ale chodzi o textury ):
http://www.bocznica.pnth.net/wagony.html
i to nie wszystkie textury ... moim zdaniem są rewelacyjne
wystarczy tylko uzyskac zgode autora

@kakisch, bedziez na gg?, chciałbym żebyś mi pkazał .. sam wiesz co
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Stycznia 2005, 12:39:41 »
sukces !!

dzięki kakisch, a to było takie proste, zaznaczyłem wszystkie obiekty, dałem xform reset i obruciłem o 90 stopni i działa
co jeszcze dziwniejsze, rozmiar pliku spadł z 1.99 do 1.03 mb
no, ale niebede się kłucić z bartem, przygotuje ep09, przeciez to elektryczna lokomotywa, a niema jej w symku, dziwne
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Stycznia 2005, 12:46:37 »
Tylko przy teksturze: zrób odbicie lustrzane :)

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Stycznia 2005, 14:21:48 »
Cytat: "piotrek-"
przygotuje ep09, przeciez to elektryczna lokomotywa, a niema jej w symku, dziwne


1. AFAIK jest ale brzydka :D
2. Bardzo chetnie bym sie dogadal z Parmenidesem napewno na temat Bonanzy
3. I blagam KAKISH bez "CeHa"

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
eu07 zapadło mi się do srodka :(((
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Stycznia 2005, 15:06:48 »
a racja, teraz widze, że p zastosowaniu tego sposobu trza zmienic

ep09 jest ale jako model, a niema kabinki i nie można jeździć, co mnie dziwi, bo symulator pozwala na jazde ep09, a zamiast zrobić ep09, męczą sie ze spalinówkami, tak wiec po sm31 chyba się zabiore za to

no kakish, to dobry pomysł, textury parmenidesa baardzo się mi podobają, innym też, mysle, że maszynowcom też się spodobają
 spodziewam teraz, ze modelik bonanzy bedzie też w ts :), przyda się do powstajacej trasy hel-gdynia
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,