Autor Wątek:  Hamulce Sn - 61  (Przeczytany 1890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Hamulce Sn - 61
« dnia: 29 Grudnia 2013, 09:21:26 »
W misji Całkowo zmieniłem sm42 na sn61, przy większym zapełnieniu obwodu głównego mam problem a właściwie w ogóle nie mogę odhamować składu..
W obwodzie głównym zostaje nawet nie pół atmosfera ciśnienie, nie można tak ruszać ani jechać.
Nie pomaga ani odluźnianie ani zmiana pozycji na kranie hamulca zasadniczego.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Hamulce Sn - 61
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudnia 2013, 10:16:01 »
W SN61 nie działa odluźniacz (błąd nie rozwiązany od wielu lat) więc jeżeli zdarzy ci się ze masz przeładowany PG to nic nie zrobisz. No ewentualnie można próbować regulatorem na zaworze maszynisty.

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Hamulce Sn - 61
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudnia 2013, 16:15:15 »
To znaczy że nie można zrobić tego w taki sposób, jak w innych lokomotywach?
Pierw miałem ustawione z ukrotnieniem, potem spróbowałem z jednym zespołem, na postoju dałem napełnianie "uderzeniowe" potem spuściłem do końca, następnie odłączyłem skład i ponownie załączyłem, przez przycisk "6" na klawiaturze numerycznej, odlużniłem każdy wagon łącznie z motorowym i zdawało się że pomogło, ale niestety nie do końca, bo skuteczność hamowania była dopiero po pełnym ("8") otwarciu kranu hamulca, na pierwszych pozycjach zasadniczego w ogóle nie było dopływu powierza do obwodu głównego.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Hamulce Sn - 61
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudnia 2013, 16:25:33 »
@darekocur nadal nagminnie łamiesz regulamin i piszesz pionowo. Wielokrotnie zwracałem Ci na to uwagę, ignorujesz mnie, moderacja nie pomogła, więc uciszam.
Bocznica.