Autor Wątek:  pociag na stacji  (Przeczytany 9153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wacik-madafaka

  • Gość
pociag na stacji
« dnia: 27 Lipca 2003, 14:43:52 »
kiedys wlaczylem sobie ghostviewa i postanowilem ze bede sledzil pociag (byl to eu07) tak gonilem za nim i gonilem, az w koncy byla stacja, a za stacja semafory, oczy wiscie czerwone swiatla, pociag wjezdza na peron i se jedzie dalej i zatrzymal sie troche za duzo za peronem... nie wiem czy to jakis bug czy co ale troche mnie to dreczy, rozumiem ja moge sie zatrzymac cale hektary za peronem, ale komputer??

Offline Romano

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipca 2003, 18:39:39 »
Nie robiłem tego, ale faktem jest, że pociąg może zatrzymać się za peronem, byle tylko wagony osobowe były w peronach. A tak na marginesie to na przystankach kolejowych i stacjach, na peronach są odpowiednie znaki. Biały krzyż na czarnym tle. Znak taki informuje gdzie ma się zatrzymać czoło pociągu. Nie może go przekroczyć ale też nie można zatrzymać się zbyt wcześnie (gdzie wysiądą ludzie z ostatnich wagonów?). Jeśli jechałeś symkiem to czy zwróciłeś na to uwagę? Spróbuj zatrzymać się tak jak ci mówię a zobaczysz ze nie jest to łatwe. Chyba że będzieszsię wlókł 20-30 na godz.
A spróbuj mieć 100 na początku peronu i wyhamuj pociąg, to jest dopiero frajda jak się uda.
Na Zielono!

Romano.

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipca 2003, 17:54:01 »
Witam
Fajnie jest jak się jedzie od strony Krakowa, wpada  w perony w Krzeszowicach przy 100kmh i hamowanie do zera 5 metrów od krzyża. To jest sztuka :)

Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

[%sig%]
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Tomek

  • Gość
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipca 2003, 21:12:20 »
Jakie to bylo EU07??  to znaczy pociag?  Jeden znich wogule sie nie zatrzymuje na stacji Kopalnia (wedlug rozkladu).  Owszem ma czerwone wiec jedzie do swiatla.  Ludzie czy wy wogule czytacie rozklad jazdy?????  Jeszcze lepiej, wiece ze na wszystkich tych szlaka obowiazuje 100 km/h a nie 120 jak to niektorzy mysla.  :)

Tomek

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipca 2003, 07:37:55 »
Ja to na symku już jako tako wyćwiczyłem - dokładność  +/-10m

[%sig%]

Offline Romano

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2003, 00:02:00 »
Byćmoże w rozkładzie się nie zatrzymuje, ale powiedz co za frajda ztego, że ustawię bocznik na odpowiedniej pozycji  i jedyną rzeczą, którą będę robił, to będzie trzaskanie po spacji??
Na Zielono!

Romano.

Tomek

  • Gość
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2003, 02:10:12 »
W sumie zadna.  Ale jak ktos chce prawdziwy symulator to niech sie lepiej rozkladu trzyma :-)  

Przyznam tobie racje Romano.  Nudne to jest trzaskanie po spacji, zwlaszcza na odcinku Kopalnia-Koniewice.  Nieznam sie na robieniu scenery do tego symulatora, wiec nie wiem czy sa jakies rzeczy wpisane zeby pociag sie zatrzymywal przy peronie.  Wiem jedno.  Jak sie ignoruje swiatlo przez dluzszy czas (np. biale od szopy (EU07-536)) to komputer ciebie zignoruje, poprzestawia zwrotnice jak maja byc puzniej i koniec.  Sprawdz to sam.  Poczekaj na Gagarina i wjedzi na zeberko, nie da sie.  To samo moze byc z tym zielonym na Kopalni.  Ty sie zatrzymasz na peronie, po mimi zielonego, a tam puzniej poprzestawiaja tobie zwrotnice i juz sie dalej nie da jechac.

Pozdrawiam

Tomek

Offline Romano

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2003, 10:38:50 »
Racja z tym 536. Zauważyłem to już wcześniej. Po przejechaniu gagarina ruszyłem luzakiem do składu i co? Okazało się,że mnie wzięli na czoło z SU45. Jedyną rzeczą jaką mi się wtedy udało zrobić, to pojechać luzem po warsy. Wszystko było OK nawet semafory i wogóle cała trasa,ale nieudało mi się podpiąć do warsów. zwrotki były nie tak jak trzeba.
 Pozdrawiam i życzę "Na zielono".
Na Zielono!

Romano.

Offline Romano

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpnia 2003, 17:43:28 »
Jeszcze ciekawsza sprawa jest z 536 gdy ruszasz z punktu kontrolnego razem z gagarinem. 1301 już czeka, ciebie oczywiście biorą na kozioł i.................. co się dzieje? 1301 dostaje wolną drogę i rusza, ale luzem zostawiając wagony w peronach. Ty zaś czekasz na zezwolenie manewrów by się podpiąć do 1301, ale możesz sobie czekać.  Po chwili "Byku" rusza w swoją podróż, a ty dalej czekasz. Z nudów wyjżałem przez okno, wiecie co zobaczyłem?   Pasażerów z 1301 jak spieszyli na autobus.

Naprawdę zabawne.
Na Zielono!

Romano.

Offline Romano

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpnia 2003, 18:47:42 »
Rany co się dzieje z EU07-536?
Ruszyłem z szopy zaraz, by grzecznie poczekać na 1301. Więc wjechałem na kozioł i czekam. Wjechała SU45, dostała białe na manewry i heja do szopy, ale razem z wagonami!!!  Oj biedni ci pasażerowie. Wyświetliło błąd SU45 NULL TRACK, a ja stałem dalej. Opuściłem patyki i poszedłem na piwo.
   To chyba przez tego nowego patcha. Czy ktoś miał podobny problem? Może Ty Tomek?
   Pozdrowienia!
Na Zielono!

Romano.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpnia 2003, 19:38:38 »
ciekawe, ale mnie za każdym razem manewry wychodziły wzorowo.

Tylko raz, kiedy jechałem 484 to pojawiło się na ekranie "suka z pasażerami za torem; natychmiast przerwać ruch w całym kraju" i przerwano uzasadniając to, że "maszynista eu07.exe wykonał nieprawidłowo manewry".

> Z nudów wyjżałem przez okno, wiecie co zobaczyłem? Pasażerów z 1301 jak spieszyli na autobus.

Ale nim za daleko to nie zajadą. A ten drugi stoi zepsuty.

[%sig%]

Tomek

  • Gość
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpnia 2003, 20:35:19 »
Zadnych takich dziwnych rzeczy nie mam.  Jedynie na co moge narzekac to na pijanych w nastawni.  Zmieniaja swiatla nie patrzac sie na pociagi.  Juz o tym wspominalem.  

Jeszcze jedno, byla mowa o ET22 ktora wpadla na kozla na Kopalni.  Ja natomiast widzialem cos innego.  ET22 stala spokojnie przy kozle tyle ze wogule nic nie robila.  Nie znam sie na programowaniu duzo ale moze problem jest ze, tutaj nie znam polskiej terminologi, variables nie sa wykasowane (nie ma value przypisanych do nich na poczatek) i komp bierze to co zostalo mu w pamieci z innych programowi itp.  To moze wytlumaczyc dziwne zachowania jak SU45 wjezdza do szopy z wagonami, ET22 stoi na kozile i nic nie robi.

Pozdrawiam

Tomek

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sierpnia 2003, 22:07:13 »
Tomek napisał(a):

> Zadnych takich dziwnych rzeczy nie mam.  Jedynie na co moge
> narzekac to na pijanych w nastawni.  Zmieniaja swiatla nie
> patrzac sie na pociagi.  Juz o tym wspominalem.  
>
> Jeszcze jedno, byla mowa o ET22 ktora wpadla na kozla na
> Kopalni.  Ja natomiast widzialem cos innego.  ET22 stala
> spokojnie przy kozle tyle ze wogule nic nie robila.  Nie znam
> sie na programowaniu duzo ale moze problem jest ze, tutaj nie
> znam polskiej terminologi, variables
ZMIENNE
> nie sa wykasowane (nie ma
> value
WARTOŚCI
> przypisanych do nich na poczatek) i komp bierze to co
> zostalo mu w pamieci z innych programowi itp.  To moze
> wytlumaczyc dziwne zachowania jak SU45 wjezdza do szopy z
> wagonami, ET22 stoi na kozile i nic nie robi.
Prawdopodobne. Nie mam kodów teraz, ale prędzej się program wysypie,  niż z tego powodu będą działy się dziwne rzeczy. Poza tym na pewno zdecydowana większość zmiennych jest inicjowana.
>
> Pozdrawiam
>
> Tomek

[%sig%]

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sierpnia 2003, 13:38:43 »
Po pierwsze.
ET22 nigdy nie robiła manewrów w Dejawach Kopalni jako AI - zawsze na ten koziołek się pakowała.

Po drugie.
SU45 i skład - u mnie wszystko ok. A co do spuźnionego wyjazdu z szopki to jedyny błędem jest to, że po ułożeniu drogi dla manewrującej SU45 do szopy nie zapala się MS1 czyli niebieski na tarczy manewrowej blokującej EU07-536 (odpowiednio wcześniej). Dlatego można wpakować się na manewrującego fiacika (SU45).

Po trzecie.
Zamiast narzekać może lepiej weźcie się za poprawianie tych bugów - a chłopaki niech lepiej się optymalką zajmą a nie duperelami co sobie sami możemy poprawić.

Po czwarte.
Pytanie do autora scenerii... (eventóew) czy to że kiedy się nie wjedzie EU07 536 na żeberko to fiat nie odczepia składu tylko dostaje zielonkę i leci do Koniewic? Bo u mnie tak właśnie jest... Czy to normalne?

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sierpnia 2003, 12:11:21 »
> Zamiast narzekać może lepiej weźcie się za poprawianie tych
> bugów - a chłopaki niech lepiej się optymalką zajmą a nie
> duperelami co sobie sami możemy poprawić.

No wlasnie - cale gadanie i gdybanie o pijanych dyzurnych
nie ma sensu, bo wiele razy tlumaczylem juz ze sterowanie
ruchem odbywa sie wylacznie poprzez "przekazniki i styczniki".
Logika dyzurnego ruchu dopiero bedzie robiona w nowej wersji.

> Pytanie do autora scenerii... (eventóew) czy to że kiedy się
> nie wjedzie EU07 536 na żeberko to fiat nie odczepia składu
> tylko dostaje zielonkę i leci do Koniewic? Bo u mnie tak
> właśnie jest... Czy to normalne?

To akurat ;-) specjalnie zrobione - (event warunkowy)
jesli sie wybierze np. ET22 to sklad pojedize z SU45
umozliwjajac odjazd ET22 (536 nie umie sie sama podlaczyc
do skladu).

MC

[%sig%]

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: pociag na stacji
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpnia 2003, 11:10:09 »
Tak sobie właśnie myślałem :)

No cóż poczekajmy troszkę na nowy engine - strasznie jestem ciekaw jak to będzie chodziło....

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....