Autor Wątek:  iPhone 5  (Przeczytany 5759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
iPhone 5
« dnia: 08 Października 2012, 19:45:32 »
Witam. Od dziś jestem posiadaczem iPhona 5. Został sprowadzony z USA. Jako, że po raz 1 mam styczność ze sprzętem firmy Apple mam do was kilka pytań: czy będę musiał go tu jakoś przystosowywać, czy coś w ten deseń? Czy macie jakiś w miarę ogarnięty abonament dla tego typu maszynki?

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Października 2012, 20:48:27 »
Wydaje mi się, że iPhony wymagają karty microSIM, czyli samego wyciętego czipa ze stykami.
Coś w ten deseń: http://chinabaying.org.ua/wp-content/uploads/2012/04/MicroSIM.png

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października 2012, 23:27:48 »
W Play dają takie karty micro SIM, nie wiem jak u innych operatorów.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Października 2012, 02:29:27 »
W Plusiku dali mi ostatnio nową kartę (stara była zabytkiem, zdecydowałem się podmienić), nowa karta SIM jest fajnie perforowana - wyłamuje się jej obudowę i mamy micro sim. Wszędobylskie sklepy z komórkami mają dziurkacze do kart.
known as a Kitek

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Października 2012, 16:51:00 »
W Play dają takie karty micro SIM, nie wiem jak u innych operatorów.

W jakim abonamencie się może wiesz? Z góry mówię, że bez neta gdyż i w szkole i w domu mam WI-FI.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Października 2012, 17:33:58 »

W jakim abonamencie się może wiesz? Z góry mówię, że bez neta gdyż i w szkole i w domu mam WI-FI.

Jeśli smartfon ma latać bez stałego dostępu do neta, to najlepszą ofertą będzie dla Ciebie sprzedanie go i kupno zwykłego telefonu.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Października 2012, 17:43:56 »

W jakim abonamencie się może wiesz? Z góry mówię, że bez neta gdyż i w szkole i w domu mam WI-FI.

Jeśli smartfon ma latać bez stałego dostępu do neta, to najlepszą ofertą będzie dla Ciebie sprzedanie go i kupno zwykłego telefonu.

To znaczy nie chodzi mi o całkowity brak neta. Chodzi mi, żeby nie było całego zbędnego szajsu. Kolega ma 4 i jest w Playu i oprócz 2 GB neta dostał coś tam od internetu bezprzewodowego LTE czy jakoś tak mi musi dopłacać znaczną sumę. O to mi chodzi :)

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Października 2012, 18:41:09 »

W jakim abonamencie się może wiesz? Z góry mówię, że bez neta gdyż i w szkole i w domu mam WI-FI.

Jeśli smartfon ma latać bez stałego dostępu do neta, to najlepszą ofertą będzie dla Ciebie sprzedanie go i kupno zwykłego telefonu.

To znaczy nie chodzi mi o całkowity brak neta. Chodzi mi, żeby nie było całego zbędnego szajsu. Kolega ma 4 i jest w Playu i oprócz 2 GB neta dostał coś tam od internetu bezprzewodowego LTE czy jakoś tak mi musi dopłacać znaczną sumę. O to mi chodzi :)
Do abonamentu możesz dokupić pakiet transferu danych. W zależności od sieci i wielkości pakietu może to być od 100MB nawet do 5GB lub nielimitowanego.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Października 2012, 18:51:55 »
Cytuj
W jakim abonamencie się może wiesz? Z góry mówię, że bez neta gdyż i w szkole i w domu mam WI-FI.

Nie wiem jak z abonamentami, ale jakiś czas temu odebrałem w Play starter z promocji Coca Coli - za kod spod nakrętki można odebrać starter Play na Kartę z 3 zł na koncie. Karta SIM pasuje do standardowego gniazda, albo można wyjąć sam środek z chipem, czyli micro SIM.
Podejrzewam, że skoro w takich gratisowych wręcz starterach to jest, to standardowo pewnie wydają takie karty SIM, nieważne czy abonament czy oferta na kartę.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Października 2012, 21:26:10 »
Co Wy piszecie? Ip5 jest na kartę nano sim. Micro sim nie będzie pasować. Poza tym podstawą jest sprawdzić na pudełku, lub w papierach, na jakich częstotliwościach pracuje tel, bo mogą się różnić od europejskich. Co do internetu, to najlepiej korzystać z wifi, albo kupić abonament lub prepaida dedykowanego z pakietem internetu w cenie.
« Ostatnia zmiana: 09 Października 2012, 21:27:23 wysłana przez adsim »
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 564
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Października 2012, 21:38:47 »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Października 2012, 22:11:33 »
To jeszcze ciekawiej z tym nano SIM... Za chwilę co telefon to nowy standard będzie. Przy następnej premierze iPhona potrzebne będą karty piko SIM...

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 564
Odp: iPhone 5
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Października 2012, 22:13:39 »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio