Symulator EU07 (i nie tylko) > Infrastruktura kolejowa

 Semafor próby hamulca

<< < (11/12) > >>

Cordylus:
Nie umarł, tylko czasu brakło. Studia, studia i jeszcze raz studia.
Oto wymiary na papierze. Wszystko pomierzone od nowa. Zaznaczam jednak, że wymiarowanie profesjonalne nie jest, bo kompletnie się na tym nie znam.

Czy coś jeszcze jest potrzebne?

Tolein:
Tak na szybko patrząc kilka uwag.
1. Jeśli masz wszelkie elementy typu śruby, okrągłe szkiełka, etc, to podawaj umiejscowienie ich osi (odległość od osi do innego elementu, np. odległość osi śrubek od krańca panelu).
2. Nigdy, ale to nigdy nie krzyżujemy linii wymiarowania, jeśli masz wymiar mniejszy, to dajesz go bliżej elementu, większy albo bardziej ogólny wymiar dajesz dalej od elementu. Dzięki temu rysunek jest bardziej czytelny.
3. Jeśli rysujesz śrubki, to nie podawaj wymiarów (ja np. nie wiem co to za wymiar, łebek śruby w najszerszym miejscu, czy rozmiar klucza?), tylko oznaczenie gwintu i długość śruby, ew. w niestandardowych przypadkach dodatkowo rozmiar klucza pasującego do łebka śruby.
4. Jeśli element jest symetryczny, to zastosuj oś symetrii, dzięki czemu można pominąć kilka zbędnych wymiarów.
5. Wymiaruj raczej w mm niż cm.

Reg. obowiązki 2.
Benek

Anrej:
@Tolein  tylko miałeś mu podać co ma być zwymiarowane.

--- Cytat: Tolein w 09 Kwietnia 2013, 16:58:58 ---Natomiast wymiarów troszkę brakuje, w wolnej chwili to narysuję, oznaczę wszystkie niezbędne wymiary, do uzupełnienia.
No i na przyszłość proponuję, zamiast bawić się w painty, to wziąć linijkę, ołówek, kawałek kartki, narysować co trzeba, oznaczyć, zwymiarować i zrobić foto choćby i telefonem (skoro zdjęcia są, to podejrzewam, że aparat też jest).

--- Koniec cytatu ---
Przecież jak nigdy niemiał do czynienia z rysunkiem technicznym, to mu to będzie trudno narysować. Wymiarowanie szerokości kolumny podstawy. Na dwóch rzutach podaje wymiar 10, czyli powinna być kwadratowa. Tak naprawdę jest okrągła. Powinien być na jednym rzucie wymiar Φ 10, na drugim jest zbędny. Zamykanie łańcucha wymiarowego. Po lewej podana jest wysokość kolumny z sygnalizatorami 100. Po prawej są poszczególne wymiary, sumując je mamy 100,5. Jeden wymiar jest zbędny. Wymiarowanie poszczególnego sygnalizatora. Podaje szerokość 8,9, podaje wysokość 12. Tylko niepotrzebnie powtarza na rysunku ogólnym. Jest zwymiarowany sam element świetlny, natomiast niema jego położenia. Tak samo podany jest wymiar roztawienia  śrub w poziomie, natomiast w pionie już nie ma. Powinien być rzut tej skrzynki podłączeniowej z góry, aby pokazać wygląd pokrywy. Widać tam wiele szczegółów. choćby promień zaokrąglenia zaczepów, co nie jest podane.

To nie jest prosty rysunek, tylko dość złożeniowy. Na rysunku powinien być podany każdy najmniejszy wymiar, promień, zaokrąglenie itp.

Cordylus:
No ale chyba do stworzenia modelu 3d to wymiary te wystarczą? Widać, że wykonanie tego sygnalizatora jest warsztatowe i 1 cm w tą czy w tą na pewno nie sprawią różnicy.

Co się zaś tyczy nazwy tego urządzenia, to na czym to w końcu stanęło? Ja proponuję nazwę "Sygnalizator próby hamulca". Poprawnie?

Anrej:
Taka też jest nazwa, a dokładnie "Sygnalizator prób hamulców zespolonych". Nazwa taka jest na Beskidzkiej Stronie Kolejowej. Ale z tolerancją 1 cm bym się nie zgodził, nawet jak przyjmiemy tolerancję warsztatową.

Pamiętaj o kropkach i przecinkach.
Benek

Przed spójnikiem a nie stawia się przecinka. Co innego jakbym napisał. Taka też jest nazwa, dokładnie "Sygnalizator prób hamulców zespolonych".

Drogi Anreju, mylisz się. Nie wprowadzaj kolegów w błąd.
Przeważnie przed a umieszczamy przecinki. Przecinek powinien być tam, gdzie go umieściłem.
Benek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej
Powered by Advanced Topic Prefix Pro
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod