Autor Wątek:  ACTA - początek końca internetu?  (Przeczytany 65758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tom_21_pl

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
ACTA - początek końca internetu?
« dnia: 21 Stycznia 2012, 12:25:31 »
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,11006776,ACTA___polska_wersja_SOPA_.html

Cytuj
26 stycznia Polska podpisać ma ustawę ACTA, czyli międzynarodową umowę, która ma na celu wzmocnienie ochrony znaków handlowych, zwalczanie produkcji i handlu podróbkami oraz piractwa. Ustawa ACTA jest o tyle kontrowersyjna, że dotyczy wszystkich z nas, a wokół niej narosło już wiele zarzutów i nieporozumień.

Po prostu ręce opadają.

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Stycznia 2012, 12:46:21 »
Prezentuję filmik do tego: http://www.youtube.com/watch?v=kZOK-O15li8.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Stycznia 2012, 12:50:44 »
Artykuł 11 — zaczyna się.
Artykuł 12 — zdaje się, że jest sprzeczny z Konstytucją.

Tak do 25 artykułu nie ma nic o internecie w sumie… Czytam dalej.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2012, 13:20:16 wysłana przez youBy »
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Stycznia 2012, 13:58:35 »
Popularny odtwarzacz MegaVideo został już zamknięty...
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:01:20 »
Ciekawe kiedy YT zamkną...

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:03:47 »
Ani nie mów, co to się porobiło.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:11:51 »
Taaa... już dawno mieli chodzić po "domach" i wyłapywać piratów itp itd.. I co beknę, też za to, że mam kopię oryginałów na serwerze w sieci? Niby są zabezpieczone hasłem, więc niby za to nie ma sankcji. Ale podobno można ściągać z sieci, przy czym nie można udostępniać.

Znając życie g... z tego wyjdzie.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:16:25 »
Znając życie g... z tego wyjdzie.
Oby. Ale zamknięcie dużych serwisów to jednak fakt i tego już nie zmienisz.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:17:55 »
To wszystko jest chore , bo człowieka nawet się ogranicza w internecie - To ma być WOLNOŚĆ ???
Sprawa jest prosta , bo tu chodzi o kasę.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:20:40 »
A raczej o władzę i kontrolę.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:20:45 »
…Ale podobno można ściągać z sieci, przy czym nie można udostępniać.
Właśnie to ma się zmienić. O ile w ogóle uda Ci się coś ściągnąć to będziesz na celowniku i tyle. Podobnie jak kontrola tego co wysyłasz przez e-mail, gg czy inne takie. Po wejściu ACTA, spodziewałbym się szybkiego zamknięcia chomikuj.pl oraz ograniczenia dostępu w sporej mierze do serwisu YouTube -co z resztą od dłuższego czasu powoli następuje. Tak jak napisał @Benek chodzi też o kontrolę. Obecnie internet jest "wolny" i dzięki niemu ludzie się ze sobą komunikują itp. Po ograniczeniu tego łatwiej będzie kontrolować ludzi.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Stycznia 2012, 14:22:20 »
Z tego co wyczytałem, to też widzę, że np. robię poradnik do jakiejś gry (filmik), którą posiadam oryginał, bo np. kolega nie wie jak przejść dany fragment, to co? Wynika, że wywalą od razu, a ja mogę mieć konsekwencje.

Tak jak mówię, z drugiej strony, to żeby to idealnie w Polsce egzekwować to by musieli zatrudnić duuuuuuuużo osób. Zresztą u nas jest za duża korupcja itp. :D:D Niech się lepiej zajmą czymś innym, tak jak ostatnio kolega mówił - podjechała policja skarbowa na parking w Zakopcu i trzepała auta służbowe - sprawdzała, czy osoby są na "wolnym" i korzystają ze służbowego prywatnie, a odpisują paliwo na firmę ;) To jest nielegalne - z tego tracimy miliony, a nie kombinowanie o jakieś duperella :/

Mechatronik - jak pisałem, sam mam konto na Chomikuj i w zabezpieczonym folderze dużo rzeczy jako zapas, jednak fakt, chyba trzeba będzie skopiować na dysk zapasowy ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Stycznia 2012, 15:33:54 »
A raczej o władzę i kontrolę.
Jednak o kasę.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Stycznia 2012, 17:38:52 »
Nawet google się zagroziły, że się całkowicie wyłączą ;/
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Stycznia 2012, 17:54:03 »
Żeby tylko nie doczepili sie o coś do naszego Symka i Forum...
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Stycznia 2012, 18:23:43 »
Żeby tylko nie doczepili sie o coś do naszego Symka i Forum...

Taaa.... PLK nas oskarży o wykorzystywanie nagrań w grze, a filmiki z nimi są na YT :P
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2077
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Stycznia 2012, 18:34:16 »
PLK raczej nie może. Gdzieś wyczytałem, że nagranie rozmowy radiotelefonicznej należy do osób rozmawiających. Oczywiście chodzi tu o nagranie skanerem nasłuchowym.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Stycznia 2012, 18:55:27 »
Zamknąć Chomikuj.pl to ledwie chwila i po ptokach. Nie jeden pewnie pamięta głośną sprawę serwisu uploadowego "Od siebie" - gliny wparowały właścicielom do chaty, wsadzili ich za kraty a serwis w oka mgnieniu zniknął z sieci. Oczywiście trudniej załatwić serwis zagraniczny, jednak skoro dostawca neta będzie blokował strony to powodzenia - drugie Chiny.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:21:19 »
A w tym wszystkim nie poruszyliście jednego ważnego aspetku.
Polski rząd podpisując ten dokument robi samowolke. Według mnie powinno być w tej sprawie przeprowadzone referendum powinny być prowadzone otwarte publiczne dyskusje a tu po cichu za plecami. I to robią ci co przez nas wybrani aby działać w naszych interesach. Według mnie to powinien być pierwszy impuls (jeśli ten dokument bedzie podpisany) do przemyślenia tego wszystkiego co się w Polsce dzieje. Jak dla mnie to nic innego jak rewolucja nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2012, 19:47:00 wysłana przez pkp. »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:22:38 »
Podobno mają być rozmowy przeprowadzane we wtorek z Ministrem Cyfryzacji. Ów minister chce wybić ten pomysł z głowy.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:28:12 »
Można wysłać e-maile do ministra Boniego. Myślę że jak będzie miał zablokowana skrzynkę, to będzie miał dużo do myślenia smb@mac.gov.pl.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:28:59 »
Żadne referendum, ważniejsze sprawy były i obyło się bez referendum. Konsultacje społeczne jak najbardziej...
Cytuj
Według mnie to powinien być pierwszy impuls (jeśli ten dokument bedzie podpisany) do przemyślenia tego wszystkie co się w Polsce dzieje. Jak dla mnie to nic innego jak rewolucja nie pomoże.
Nie masz racji, z takich powodów nie robi się rewolucji, nie jest to też powód do przemyśleń kto i jak nami rządzi. Są ważniejsze sprawy w Polsce do załatwienia z których może być niepokój społeczny. Nie należy przesadzać z tym patosem...

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:31:28 »
Ingerencja w prywatność jest jak najbardziej ważną rzeczą. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie niesie konsekwencje.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:42:16 »
Ingerencja w prywatność jest jak najbardziej ważną rzeczą. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie niesie konsekwencje.
Jeśli to do mnie, to mylisz się. Prywatnie to trzymać w szafie w domu możesz co chcesz. Ale w przechowalni bagażu już nie bardzo. Bagaż Twój, ale bagażownia już nie, to jest problem.
Prywatność kończy się już w momencie kiedy łączysz się z internetem i tak było od początku jego istnienia. Z tego sobie Ty nie zdajesz sprawy.
Nie popieram podpisania tej głupoty przez rząd, ale są ważniejsze sprawy żeby się martwić
(cena paliw, bezrobocie, służba zdrowia, niekoniecznie w tej kolejności).

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:45:25 »
Żadne referendum, ważniejsze sprawy były i obyło się bez referendum. Konsultacje społeczne jak najbardziej...
Cytuj
Według mnie to powinien być pierwszy impuls (jeśli ten dokument bedzie podpisany) do przemyślenia tego wszystkiego co się w Polsce dzieje. Jak dla mnie to nic innego jak rewolucja nie pomoże.
Nie masz racji, z takich powodów nie robi się rewolucji, nie jest to też powód do przemyśleń kto i jak nami rządzi. Są ważniejsze sprawy w Polsce do załatwienia z których może być niepokój społeczny. Nie należy przesadzać z tym patosem...
Jak byś dobrze przeczytał to nawiązałem już do ogółu wydarzeń z ostatnich miesięcy a nawet pójdę dalej lat. A po prostu napisałem że tą sprawą powinna się zacząć czara goryczy polskiego społeczeństwa przelewać.
Nie masz racji, z takich powodów nie robi się rewolucji, nie jest to też powód do przemyśleń kto i jak nami rządzi. Są ważniejsze sprawy w Polsce do załatwienia z których może być niepokój społeczny. Nie należy przesadzać z tym patosem...
Nie masz racji bo to my ich wybraliśmy aby działali w naszym interesie dla naszego dobra. Społeczeństwo nadało im władze by było lepiej jeśli tak nie jest powinni być rozliczani ze swoich błędów i lenistwa.To że siedzą w Warszawie w sejmie to nie są wakacje tylko ciężka praca dla ludu za to biorą ciężkie pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2012, 20:01:22 wysłana przez pkp. »

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Stycznia 2012, 19:51:26 »
@Krzysiek626, bo na internecie nie można zarobić. Od kserówek płacisz tantiemy, od piosenek, obrazów itd. Najlepiej wszystko obłożyć akcyzami, podatkami, vatami. Po co Polska podpisywała protokół z Kioto? Po co przyznawaliśmy się do długu zaciągniętego za PRL? Pytania mnożą się jak króliki.
Solo oración!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Stycznia 2012, 20:00:51 »
Jeśli to do mnie, to mylisz się.
Ty się mylisz. Nikt nie ma prawa czytać moich prywatnych maili lub udostępniać danych osobowych. A teraz ludzie mający władzę/kasę będą w stanie zdobywać wszystko co zechcą argumentując to bezpodstawnym naruszeniem praw.
Jestem ścisłowcem, ale miałem okazję uczestniczyć w wykładzie jednej prof. zajmującej się Prawem Własności Intelektualnej. W skrócie mówiąc wyniosłem z tych zajęć taką mądrość:

Cytuj
Interpretacja Prawa Własności Intelektualnej jest subiektywna.
Przykład: kładziesz aparat na stoliku w ten sposób, że niechcący robisz zdjęcie. Był to czysty przypadek, nie starałeś się by je zrobić, nie zdobywałeś wiedzy na temat fotografowania. Puszczasz zdjęcie do sieci. Ktoś kradnie zdjęcie i mówi, że to jego. Teraz Ty chcąc być złośliwy opisujesz jak bardzo dużo kosztowało Cię to ujęcie lat pracy i zdobywania umiejętności. Jesteś w stanie wygrać proces.

A teraz sobie wyobraź, że byle korporacja będzie Tobą tak manipulować. Będziesz miał w nosie benzynę i podatki. Chyba, że przestaniesz korzystać z sieci albo będziesz tylko biernym jej użytkownikiem. To oczywiście jest założenie najgorszego scenariusza. Patrząc jednak na to co się dzieje, różnie może być. Trochę to brzmi jak teoria spiskowa, ale czy nie mamy w obecnych czasach zbyt dużo paradoksów?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Stycznia 2012, 20:08:15 »
Jeśli to do mnie, to mylisz się. Prywatnie to trzymać w szafie w domu możesz co chcesz. Ale w przechowalni bagażu już nie bardzo. Bagaż Twój, ale bagażownia już nie, to jest problem.
@Krzysiek626, to jak to jest? Wrzucasz załóżmy zdjęcia na forum i podpisujesz, że należą co Ciebie i jest zakaz rozpowszechniania/kopiowania. W nawiązaniu do Twojej wypowiedzi wynikałoby, że nie możesz zastrzec praw do zdjęć bo nie trzymasz ich już w swojej szafie a oddałeś do przechowalni, która Twoja nie jest i każdy może robić z tym co chce. Idąc dalej. Korzystając z internetu oraz dostępu do konta bankowego przez sieć zgadzasz się, żeby ktoś miał wgląd w Twoje hasło, przychody, wydatki? Logując się do konta bankowego to tak jakbyś szedł przez miasto z przyczepioną na plecach kartką z pinem (loginem) i hasłem. Jedynym zabezpieczeniem byłaby przyczepiona na niej druga kartka tak, że ktoś idący za Tobą danych nie widzi. Skoro twierdzisz, że kożystajac z internetu zgadzamy się w pełni na pozbawienie praw do prywatności to tak jakbyś pozwalał każdemu przechodniowi podejść do Ciebie i podnieść kartkę aby sobie z ciekawości zerknął na hasło czy login. Może są ludzie którzy to lubią jak im się zagląda w prywatne rzeczy ale nie ja.
btw Odnośnie przechowalni to ogólnie bardzo kiepskie porównanie. Chociażby z tego względu, że zostawiając coś w niej wnoszę opłatę na którą składa się usługa dotycząca przechowania oraz gwarancja tego, że nikt mi w rzeczach grzebał nie będzie co jest poniekąd zapewnieniem prywatności.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Stycznia 2012, 20:45:02 »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: ACTA - początek końca internetu?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Stycznia 2012, 21:41:41 »
Cytuj
Od kilku godzin nie działa strona internetowa Sejmu. Najprawdopodobniej padła ona ofiarą ataku hakerów. Do ataku na strony polskiego parlamentu przyznała się grupa Anonymous. Na swoim profilu na Twitterze krótki komunikat - "TANGO DOWN - sejm.gov.pl". To angielskie określenie, zaczerpnięte z żargonu żołnierzy można w skrócie przetłumaczyć jako "wróg wyeliminowany".
źródło:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/hakerzy-zaatakowali-strone-internetowa-sejmu,1,5004951,wiadomosc.html