Autor Wątek:  Liceum o profilu wojskowym  (Przeczytany 6785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz144

  • Wiadomości: 82
  • Historia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Liceum o profilu wojskowym
« dnia: 21 Grudnia 2011, 21:02:47 »
Witam, jestem w trzeciej klasie gimnazjum i planuję wybrać się do liceum z klasą wojskową. Chcę wiązać swoje plany z wojskiem, ale mam parę pytań z tym związanych. Mianowicie mam astmę oskrzelową byłem odczulany 7 lat i pomogło nie biorę inhalatorów itp. trenuję piłkę nożną, biegam, ćwiczę. Czy astma może być problemem? A inna sprawa to to, że  kiepsko pływam (25m przepłynę), ale myślę, że się nauczę lepiej.
Zadałem te pytania, ponieważ jeśli coś będzie nie tak to nawet do liceum z klasą wojskową nie będę szedł, bo po co? Pozdrawiam Tomasz ze śnieżnej Kudowy-Zdroju.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudnia 2011, 21:06:09 »
Patrząc na tój avatar to można sądzić, że wolisz jednostki naziemne (KV-1). :) Z tego co wiem to pierw trzeba skonczyć odpowiednie technikum. Potem dopiero są szkoły wojskowe. ( np. Wyższa Lotnicza Szkoła Oficerska w Dęblinie - Jak się uda to tam chce się właśnie wybrać. :)  ).   A  o liceum o profilu wojskowym jeszcze nie słyszałem. :) Sam się Interesuje wojskiem. ( Lotnictwo , Pojazdy naziemne i broń. :)   ).
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2011, 21:14:28 »
Dęblin- jak masz DUŻE plecy, to może Ci się uda. Od tego roku ma wejść na egzaminie lot na symulatorze. Avatar to nie jest z Word of Tanks?

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudnia 2011, 21:25:37 »
Nie wiem czy wiecie że po liceach policyjnym etc. dostaje się zwykłe świadectwo jak po zwykłym...
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudnia 2011, 21:58:54 »
Nie wiem czy wiecie że po liceach policyjnym etc. dostaje się zwykłe świadectwo jak po zwykłym...
Wiemy, ale Ty pewnie nie wiedziałeś kiedyś i Cię to zaskoczyło. No bo co mają Ci dać po liceum policyjnym? Świadectwo z gimnazjum czy dyplom ukończenia studiów? A po profilu mat-inf tytuł magistra ekonomii? Równie dobrze te dodatkowe godziny w 3 latach możesz spędzić na profilach: krajoznawstwo, spedycja, teatralnym. I masz tyle samo. To Liceum. Nie zdobędziesz uprawnień przewodnika, pilota i nie zostanie Ci zaproponowana rola Hanki w M jak Miłość:) Tylko technikum i zawodówka proponują Ci odejście ze szkoły ponadgimnazjalnej z zawodem.
 Zdobywasz wiedzę około policyjną, znasz pewne rzeczy dotyczące pracy policjanta, umiesz rozróżnić mundur sierżanta od posterunkowego. A w Liceum pożarniczym dowiesz się wielu rzeczy o ogniu i pożarze. W wojskowym zdobędziesz kondycję, odwiedzisz jednostki wojskowe, poznasz wiele ciekawostek dotyczących armii i obrony. Tak podsumowując to zawsze jesteś bogatszy o wiedzę dotyczącą (być może) przyszłej służby.
Solo oración!

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudnia 2011, 22:14:37 »
@Paczkuś i teraz ja Ciebie zaskoczę bo ja do liceum nie uczęszczam... ;P
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudnia 2011, 22:27:38 »
@Paczkuś i teraz ja Ciebie zaskoczę bo ja do liceum nie uczęszczam... ;P
W którym miejscu napisałem, że uczęszczasz?
Solo oración!

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudnia 2011, 23:13:46 »
Co do wojska to proponowaną (i chyba teraz jedyną?) na komisjach ścieżką kariery jest dostanie się na uczelnię wojskową (taki Dęblin lub WAT).
Co do WATu to największym odsiewem kandydatów jest test sprawnościowy/rozmowa z psychologiem. Zaleta taka, że po skończeniu studiów jest gwarantowana praca, tylko żeby je skończyć to trzeba ostro zaiwaniać (jak patrzyłem na plany wojskowych to zajęć, szczególnie z wf, mają sporo).

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudnia 2011, 23:32:35 »
Też borykałem się z astmą ale jednak ją wyleczyłem :) Nic nigdy o niej nie wspominaj gdziekolwiek się pojawiasz :) Nie ma jej? Nie ma. Nie było tematu :)

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudnia 2011, 23:37:59 »
Nic nigdy o niej nie wspominaj gdziekolwiek się pojawiasz :)
Nooo, miałem koleżkę z astmą i też to ukrył. Jak go przeciągnęli po polu w pełnym oporządzeniu to go później cudem odratowali. Czasem postępowanie na zasadzie "to się ukryje, o tamtym się nie powie" może uczynić więcej złego niż dobrego. Oczywiście kwestia jak bardzo zaawansowana jest choroba. Dlatego proponowałbym zachowanie ostrożności przy podobnych wypowiedziach.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Grudnia 2011, 00:02:42 »
W Policach znajduje się szkoła średnia o profilu wojskowym (nie wiem czy jest to liceum). W każdym razie słyszałem, że uczniowie w ramach programu nauczania jeżdżą na poligon i strzelnicę.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Grudnia 2011, 00:44:40 »
Wiem, że z Kudowy to daleko, ale w Gdyni w Zespole Szkół Mechanicznych (XII LO) posiada taki profil wojskowy właśnie.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Grudnia 2011, 10:44:47 »
Obecnie, żeby iść do wojska wystarczy mieć skończone liceum ogólnokształcące. Należy zgłosić się do właściwej jednostki terenowej WKU i tam potwierdzić chęć wstąpienia w kamasze. I teraz są dwie drogi: wstąpić do NSR (Narodowe Siły Rezerwowe), lub czekać na wezwanie na testy a później już czekać na przydział. Z przydziałem myślę nie będzie kolega długo czekał-w tym roku z wojska ma odejść ok. 7000 mundurowych. Co do twojej choroby, ja osobiście bym nie ryzykował. Zataić chorobę owszem można, tyle że może się to skończyć niewesoło. Granie w piłkę to nie to samo co niejednokrotnie ciężka "tyrka" na pasie taktycznym. Co do uczelni wojskowych, to istnieje jeszcze CSŁiI (Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki) w Zegrzu koło Warszawy. Z tego co wiem, tam dostać się jest stosunkowo łatwo.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Grudnia 2011, 15:00:22 »
Dodatkowo po ukończeniu osiemnastego roku życia przechodzi się badania w wojskowej komisji uzupełnień. Także to też ważny czynnik decydujący o karierze wojskowej. Prawdopodobnie będę ją miał pod koniec nadchodzącego roku.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Grudnia 2011, 19:56:02 »
Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technikum (w skrócie SOMSiT) w Oświęcimiu (jest internat) prowadzi już od dawna rok rocznie klasę o profilu wojskowym w ogólniaku. W tym roku szkolnym rozpoczął w niej naukę mój młodszy brat.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Liceum o profilu wojskowym
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudnia 2011, 22:12:51 »
Dodatkowo po ukończeniu osiemnastego roku życia przechodzi się badania w wojskowej komisji uzupełnień. Także to też ważny czynnik decydujący o karierze wojskowej. Prawdopodobnie będę ją miał pod koniec nadchodzącego roku.

Po zniesieniu służby zasadniczej dalej to jest? Ja na szczęście mam stopień kaprala :D Zdobyty niecodzienną, acz legalną metodą :D
Co do woja to wg. mnie najlepiej machnąć studia, a potem wyższa szkoła oficerska wojsk lądowych Wrocław lub wojsk pancernych w Poznaniu....
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...