Autor Wątek:  Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor  (Przeczytany 11542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« dnia: 07 Grudnia 2011, 15:01:20 »
Czy symulator tak wiernie odwzorowuje prawa fizyki, że przy zahamowaniu lokomotywy na podjeździe pod górkę nie jest ona potem w stanie samodzielnie pociągnąć składu, na dodatek staczając się na dół w kierunku odwrotnym do zamierzonego? Druga sprawa: czy zwrotnice w symulatorze mogą sprowadzić pociąg na "ślepy" tor? Nie sądzę, żebym dojechał do końca trasy. Problemy wystąpiły na trasie zwierzynieckiej w pociągu pośpiesznym.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudnia 2011, 15:08:15 »
Dalej męczysz ten zwierzyniec :). Co do staczania się składu tak się zdarza, nawet był filmik na forum jak maszynista próbował trzy razy podjechać pod górkę. I w końcu za tym trzecim razem mu się udało. Podobnie też miałem na scn moczniki_popych tam nie raz delikatnie się stoczyłem.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudnia 2011, 15:13:14 »
Co do zwrotnic, to jedziesz zgodnie z rozkładem/semaforami/prędkościami szlakowymi? Nie zmieniałeś żadnego ze składów ani nie usuwałeś? Nie zmieniałeś nic w plikach trasy?

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia 2011, 15:21:43 »
Dopiero zaczynam zapoznawać się z regułami symulatora, więc zapewne kilka razy złamałem przepisy. Pewnie tutaj jest pies pogrzebany.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia 2011, 15:24:25 »
Spokojnie, zapewne każdy n nas tak zaczynał. Z czasem jak poznasz lepiej przepisy, sygnały itd nabierzesz wprawy, to wtedy symkowanie stanie się iście przyjemnością. Spróbuje w przeciągu około dwóch tygodni przejechać tę służbę na pośpiechu, by zobaczyć co i jak.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudnia 2011, 15:30:12 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudnia 2011, 16:58:57 »
Dobrze. Chciałbym jeszcze napisać, że ja sprzęgam naciskając cztery razy przycisk Insert. Za czwartym razem podłączane są grube, czarne kable. W readme tego nie podano. Może więc nie powinienem tak mocno sprzęgać? Trzeba w tym miejscu dodać, że dojechałem do Pawianowa i nie mogłem tam odczepić lokomotywy od wagonów.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia 2011, 18:20:14 »
Przy odczepianiu lokomotywy trzeba docisnąć ją do składu. A jeśli chodzi o 4x Insert to jest to sterowanie wielokrotne (sterowanie kilkoma lokomotywami z jednej). Jeśli wciśniesz 4x Insert przy podłączaniu do wagonów nie ruszysz, może to być jedynie pojazd z napędem.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia 2011, 21:12:59 »
Podstawowo składy są połączone sprzęgiem śrubowym i przewodem hamulcowym. Ty też standardowo tak sprzężaj naciskając 2 razy Insert.

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudnia 2011, 21:23:18 »
Dobrze. Napiszę, gdybym nadal w Pawianowie miał kłopoty z odczepieniem lokomotywy.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudnia 2011, 21:24:42 »
Dobrze. Chciałbym jeszcze napisać, że ja sprzęgam naciskając cztery razy przycisk Insert. Za czwartym razem podłączane są grube, czarne kable. W readme tego nie podano. Może więc nie powinienem tak mocno sprzęgać? Trzeba w tym miejscu dodać, że dojechałem do Pawianowa i nie mogłem tam odczepić lokomotywy od wagonów.
4 razy insert to za dużo. Wystarczy spokojnie dwa razy. Czyli pierwsze naciśnięcie klawisza insert sprzęg śrubowy, drugie, wąż czerwony, trzecie wąż żółty, czwarte kable ukrotnienia. W skrócie readme. html Twoim przyjacielem :).
PODCZEPIANIE LOKOMOTYWY DO SKŁADU
Dojedź do składu (nie wysiadaj z kabiny), gdy czujesz, że dobiłeś do zderzaków wagonu daj jeszcze ze 2-3 pozycje na nastawniku i zahamuj hamulcem pomocniczym (dla przypomnienia: Num 1).
UWAGA: Jeśli przy dociskaniu wagony uciekają, po wyjściu z kabiny za pomocą F4 podleć do dwóch, trzech wagonów i zahamuj je hamulcem ręcznyn - Num 1. Gdy wykonasz już całą procedurę podczepienia podleć do tych samych wagonów w celu odhamowania Num 7.
Wysiądź z kabiny - F4.
Podejdź jak najbliżej sprzęgów - wyobraź sobie, że sprzęgasz własnoręcznie. Nie wystarczy, że podejdziesz do sprzęgu w poziomie, musisz się też ruszyć w pionie. W większości przypadków powinieneś się troszeczkę zniżyć za pomocą PageDown.
Naciśnij 2 x Insert - usłyszysz charakterystyczne syknięcie i pojawi się model założonego sprzęgu śrubowego i "czerwonego wężyka".
Jeżeli chcesz dodatkowo podłączyć przewód zasilający (żółty wężyk) naciśnij Insert jeszcze raz.
UWAGA: Czasami, może się zdarzyć tak, że sprzęg i wężyki ani drgną, jednak nie znaczy to, że lokomotywa nie podłączyła się do składu.
Wróć do kabiny - F4.
Odhamuj lokomotywę - Num 7 i przejdź do drugiej kabiny.
Odczepianie też tam znajdziesz Przemku i nie tylko. Zachęcam do lektury tego pliku.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2011, 21:37:07 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudnia 2011, 21:49:02 »
Sawi, pisząc "w readme tego nie podano", chciałem zaznaczyć, że nie określono do czego służy "czwarty" Insert. Chyba, że coś przeoczyłem, ale raczej nie, bo przekopałem konkretnie plik readme, szczególnie fragment zacytowany przez Ciebie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Grudnia 2011, 22:02:55 »
Fakt masz racje podano tylko :
naciśnij Insert jeszcze razW każdym bądź razie użycie klawisza insert po raz czwarty, to kable ukrotnienia. Generalnie miałem tylko na myśli to iż podczepianie się do składu i odczepianie jest zawarte w readme. html, nic poza tym. Teraz już będziesz wiedział jak co. Pozdrawiam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudnia 2011, 09:57:19 »
A czy zgadzasz się z @SKP, który napisał, że lokomotywa nie ruszy gdy sprzęgnę ją czterokrotnie? Chcę jeszcze to wyjaśnić, bo u mnie ruszyła. Również pozdrawiam.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudnia 2011, 22:27:48 »
Zaraz to sprawdzę i odpiszę chwilka. Nie zgadzam się, bo u mnie lok bez problemu staruje. Ukrotniłem ze sobą dwie lokomotywy typu 303e-zez i ruszyły aż miło :).
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2011, 22:49:23 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudnia 2011, 22:44:17 »
@Przemek, tutaj masz "dowód" ;)
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Grudnia 2011, 22:57:57 »
Ojjj @SKP ten dowód mnie nie przekonuje, bo sprawdzałem u siebie i lok rusza bez problemu. Proszę więc o nagrany film przez Ciebie, wtedy uwierzę.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudnia 2011, 21:39:20 »
@Przemek, tutaj masz "dowód" ;)
Doszedłem wreszcie do tego, że moim problemem był przekaźnik nadmiarowy, a raczej niemożność jego odblokowania. Dlatego skład tracił prędkość, a potem staczał się, jeśli miał pod górkę. @SKP, jeśli chodzi o kable ukrotnienia, to jestem ciekawy po co istnieje w ogóle możliwość ich podłączenia, skoro cytując za Tobą i @Kacu, unieruchamiają cały pociąg.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2078
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Grudnia 2011, 21:44:11 »
Jeżeli jest za twoją druga lokomotywa z obsadą conected to wtedy jeździe się w podwójnej trakcji. Są to kable do sterowania drugą lokomotywą. Np. Są dwie siódemki połączone kablami: Dajesz pierwszą pozycję w pierwszej, to i w drugiej załącza się pierwsza pozycja.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Grudnia 2011, 22:13:36 »
Muszę przyznać Wam rację. Faktycznie, na PC2010 zarówno po połączeniu ukrotnieniem lokomotywy z wagonami, tudzież pojazdem z obsadą nobody można ruszyć. Tylko o ile sobie przypominam, było wiele przypadków, właśnie na Bałtyku przy podłączaniu do zdefektowanego IC MEWA jak i na l61 podczas ściągania defekta ze szlaku, gdzie nie można było ruszyć po sprzęgnięciu 4x Insert. Sprawdzę w najbliższym czasie jak to jest na PC2009, być może to właśnie na tej paczce tak było, a w PC2010 zostało to zmienione.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Grudnia 2011, 15:44:04 »
W PC2009 na 99,9% ten bug występuje. Widocznie jednak da się na tej scenerii "uzdrowić" zdefektowane loki. :P
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Grudnia 2011, 15:49:18 »
To nie zależy od EXE, scenerii itd. Po prostu nie podpinać się do lokomotywy która ma nobody (nie jest czynna) więcej niż "na 3 Inserty". To że nie da się ruszyć powiedzmy na Bałtyku pewnie wynika z pointów torów, po podpięciu z ukrotnieniem nasza lokomotywa ciągnie do przodu a druga do tyłu.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Przemek

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Grudnia 2011, 17:15:47 »
@Szogun, mam przez to rozumieć, że kable ukrotnienia użyte w symulatorze są niepotrzebne?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Grudnia 2011, 17:22:32 »
Nie, po prostu nie podłączać niepotrzebnie ukrotnienia w misjach gdzie zabieramy jakiegoś defekta.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Grudnia 2011, 17:41:46 »
@Szogun, mam przez to rozumieć, że kable ukrotnienia użyte w symulatorze są niepotrzebne?
Po uruchomieniu scenerii nie można już ukrotnić lokomotyw. Jedynie przed rozpiczęciem misji możemy ustawić skład tak, że będą ukrotnione. Po rozłączeniu już nie można ich ponownie ukrotnić.
Solo oración!

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Grudnia 2011, 17:54:32 »
@Szogun, mam przez to rozumieć, że kable ukrotnienia użyte w symulatorze są niepotrzebne?
Po uruchomieniu scenerii nie można już ukrotnić lokomotyw. Jedynie przed rozpiczęciem misji możemy ustawić skład tak, że będą ukrotnione. Po rozłączeniu już nie można ich ponownie ukrotnić.

A ja jestem innego zdania (można ukrotnić). Z resztą ten efekt zależy od exe, więc...
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Grudnia 2011, 18:04:33 »
Po uruchomieniu scenerii nie można już ukrotnić lokomotyw. Jedynie przed rozpiczęciem misji możemy ustawić skład tak, że będą ukrotnione. Po rozłączeniu już nie można ich ponownie ukrotnić.
Jeśli po rozłączeniu nie można ich ukrotnić, to po co wciska się 4x Insert? Z resztą właśnie dyskutujemy o tym co się stanie po ukrotnieniu lokomotywy w czasie trwania symulacji, więc to oczywiste że można.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Grudnia 2011, 22:44:37 »
Spróbujcie ustawić na wstępie lokomotywę na connected i wtedy ukratniać. Czyli w przypadku bałtyku tą "zdefektowaną" od IC Mewa z nobody na connected.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Grudnia 2011, 22:51:10 »
A ja jestem innego zdania (można ukrotnić). Z resztą ten efekt zależy od exe, więc...
A chyba że takie klocki. Gdy ja próbowałem to dochodziło do różnych cudów.
Solo oración!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Skład stacza się sam z górki lub wjeżdża w "ślepy" tor
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Grudnia 2011, 22:53:07 »
Sprawdziłem mój sposób - lokomotywa ukratniana podnosi patyki we właściwej konfiguracji, sądząc po przyspieszeniu i dźwiękach - działa.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t