Autor Wątek:  Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284  (Przeczytany 6358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« dnia: 25 Listopada 2011, 08:46:25 »
Witam na forum
Nazywam się Darek, mieszkam w Gdańsku.
Posiadam najnowszą paczkę symulatora, w misji błędy w misji bałtyk_zima sm42-284, podjeżdżam na bocznice raz po wagony "res" cofam się do wysokości górki z węglem a na mój tor wjeżdża już towarowy et41 (chyba nie powinno tak być), potem cofam się po wagony "gags" a on jedzie za mną.
Gdy już jestem podczepiony na drugiej bocznicy do wagonów "gags" chce ruszyć a na mój niezelektryfikowany tor wjeżdża towarowy et41.
Coś nie tak, prawda?
Jeszcze jedna rzecz dotycząca oświetlenia gdzie mogę zmienić wpis odpowiadający za smugi świateł w nocy, bo plik smuga wszędzie mam, kopiowałem go i podmieniałem, on już wcześniej był.
Nie myślał ktoś żeby stworzyć trasę SKM Gdańsk - Sopot - Gdynia?

Przeniosłem do właściwego działu.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 25 Listopada 2011, 17:23:58 wysłana przez REWIZOR »

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada 2011, 14:21:32 »
Daj jeszcze log.txt w załącznik, wtedy spróbujemy rozwiązać twój problem, a co trasy SKM to niestety budowanie tras do MaSzyny jest skomplikowane gdyż MaSzyna nie ma dedykowanego edytora.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopada 2011, 15:39:42 »
Przepraszam po prostu odczytałem screeny jako "scenery" i to mój błąd, nie wiem może powinno się to przenieść do działu "symulator"?
Gdzie mogę szukać log.txt?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopada 2011, 15:45:24 »
Musisz go najpierw załączyć. W starterze Rainsted przechodzisz do zakładki Ustawienia, następnie zaznaczasz ptaszkiem pole przy którym jest napisane: Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt". Gdy uruchomisz symulator, to plik ten utworzy się samoistnie w folderze głównym. Będzie podpisany oczywiście log i będzie plikiem tekstowym.

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopada 2011, 17:23:08 »
W porządku, miałem to zaznaczone dołączam log.txt w postaci załącznika, w ogóle chciałem dodać że raz miałem coś takiego że czekałem na czerwone kilka godzin (tzn. nie czekałem tylko zostawiłem...), po kolejnym uruchomieniu tej samej symulacji et41 "zgubił" trzy wagony za sobą... Teraz uruchomiłem i udało się przejechać na drugi koniec składu gagsów.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2011, 09:25:45 wysłana przez darekocur »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopada 2011, 18:58:30 »
Masz dwa (a w zasadzie trzy) wyjścia:
- ściągnąć nowe EXE (które jednak nie jest kompatybilne wstecz i nie wszystko może działać bez zmian w sceneriach);
- usunąć parę wagonów ze składu z jamnikiem;
- czekać na Paczkę Całościową.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline cagex

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Stycznia 2012, 14:24:23 »
Mam podobne błędy:'! Coupler error on en57-1012a - sm42-284 is already connected'. (To tylko przykład, załączyłem log.)
U mnie przejawia się to jak pokazuje zrzut ekranowy. Exe: EU07_162. Działa z innymi sceneriami dla mnie całkiem dobrze. Czy najlepszy rozwiązaniem jest poczekanie na nową paczkę całościową? Czy może ktoś rozwiązał ten typ błędu bez stosowania nowych exe?
Cytuj
- ściągnąć nowe EXE (które jednak nie jest kompatybilne wstecz i nie wszystko może działać bez zmian w sceneriach);
Czy po prostu wykonałem manewry zbyt wolno i wpłynęło to na eventy? Zauważyłem, że tylko nieliczni użytkownicy zgłosili taki błąd, czyli u innych domniemam jest ok. To może sugerować nie problem z exe tylko jakąś niekompatybilność mojego komputera z symulatorem, lub jakiś mój ewidentny błąd. To tylko przypuszczenia. Inne scenerie działają bez zarzutu.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Stycznia 2012, 20:29:52 »
@cagex Bartek napisał wyżej jakie masz wyjścia. Twój wybór jakie z nich wybierzesz.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Stycznia 2012, 21:01:01 »
Akurat z Bałtykiem to trzeba poczekać jednak na PC, albo wrócić do starego EXE. AI nie dostaje komendy line (czy jakoś tak) i wlecze się max 40km/h przez co eventy wykonują się nieprawidłowo.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Stycznia 2012, 21:06:57 »
Masz na myśli powolność siódemki?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Stycznia 2012, 21:10:49 »
AI nie dostaje komendy line
Nie line tylko Outstation, które dostaje po minięciu wskaźnika W5 (koniec granicy przetaczania) i pobiera prędkość rozkładową z rozkładu jazdy. Takie cukierki to dzięki Ra.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Stycznia 2012, 21:25:42 »
@szogun mniej więcej dobrze napisał, komenda "lineinfo". To właśnie tego eventu brakowało (już poprawiłem) na Bałyku.