Autor Wątek:  Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum (było Tekstura SM42 "PKP Energetyk  (Przeczytany 23838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Poza tym należy dodać, że nie należy się zniechęcać po fali krytyki. To, że ktoś wyraża w bardzo chamski sposób swoją opinię to jego sprawa i nie powinieneś się tym przejmować. Druga sprawa to to, że dlaczego mamy Ci bić brawo za coś, co jest niedokończone i wymaga gruntownych poprawek? To tak jakbyś wypuścił na rynek autobus z dziurami w podłodze i się dziwił, czemu nikt nie chce go nabyć (no może w Ukrainie by to przeszło, taka metafora do mniej wymagających userów – nie ma na celu nikogo obrazić). Poprosiłeś o opinię i je dostałeś, a potem się obraziłeś. To nie o to chodzi, każdy poprawia swój warsztat stosując przeróżne metody i ficzery, aby efekt końcowy był jak najlepszy. I na koniec należy dodać, że jakaś tam dziewiątka w malowaniu IC to nie jest żaden ewenement na dzień dzisiejszy, żeby na siłę przymrużyć oko na jednolitość tekstury. Jeśli sądzisz, że tekstury z „painta” to dno, to zajrzyj na polską scenę Trainz. Jest tam taki mega koleś – kilanziom, który mając beznadziejną fakturę pod teksturę potrafił stworzyć coś naprawdę dobrego. Zatem nie przekreślam kolorowanek, pod warunkiem, że dorównują fototeksturom.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Otóż to, dlatego ja wziąłem się za repaint. Bo z atmosfery zdjęć nie wytrzasnę, a na obecny skład sieciowca już patrzeć nie mogę. I przypuszczam, że nie tylko ja.
Hehe, u mnie kiedyś z podobnej irytacji kontenrami "maersk" na wagonach sgs powstały tekstury kontenerów 'pożyczone' z tekstur od wagonu lgjs. Ale że ja nie pisałem żadnego wątku z ankietą "kto za", tylko po prostu wrzuciłem to do testu dodatków - no bo po to on jest. Beta orzekli że są za słabe (jakość trochę spadła po skalowaniu, no i okazało się że część z nich wogóle nie ma odpowiednika w rzeczywistości), więc nie przeszły - trudno.
A więc wracając do meritum - zasady są proste. Chcesz coś wydać na tym forum to wrzucasz to do testu dodatków. Jak zostanie odrzucone, to albo zostanie u Ciebie na kompie (tak było w moim przypadku) albo możesz się tym dzielić w inny sposób (nie wiem, chomiki jakieś albo inne fora - to jest oficjalne ale nie jedyne). Chodzi tylko o to żeby potem ktoś tutaj żali nie wylewał "siemka, zassałem se texturke stonki żółtej, ale ona jakaś lipna jest (bla bla), co mam z tym zrobić?".
A odnosząc się do samej tekstury - moim zdaniem najlepiej wyglądała w tym odcieniu żółtego który był na początku, wersja druga (neon) to wiadomo, a wersja 'obecna' moim zdaniem za nowo wygląda - jakby stała tylko na wystawie za szybką.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Tylko kwestia linku, nie jestem do konca pewien czy wolno tu na forum bezposrednio reklamowac prywatne dodatki do symka na zewnetrznych stronach.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
@LHS_ST40S jakoś miał w podpisie link do strony z której można było pobrać kabiny gagarów i nie było problemów.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
@LHS_ST40S jakoś miał w podpisie link do strony z której można było pobrać kabiny gagarów i nie było problemów.
Ale to były jego dodatki. EPkowi pewnie chodziło o cudze dodatki.
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2011, 14:33:42 wysłana przez maacius »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Tylko jedna kwestia, a mianowicie taka, że dodatki, które nie zostały opublikowane na forum w dziale Publikacje nie będą miały wsparcia, pamiętajcie o tym.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Osoby odpowiedzialne za porządek na forum, paczki całościowe, testy itp. nie chcą aby powstał bałagan związany z niekompatybilnymi/nierealistycznymi/dziwnymi(/itp.) dodatkami - to jasne i nie podlega dyskusji.

Zatem drogą kompromisu - może warto pomyśleć, aby w dziale "Publikacje" utworzyć specjalny temat (może być przyklejony), w którym użytkownicy mogliby dodawać posty z linkiem do swoich dodatków. W pierwszym poście postawić ogólny warunek mówiący o tym, że udostępnione tam dodatki nie mają oficjalnego wsparcia na forum i mogą odbiegać od realizmu MaSzyny.

Może ukróciłoby to małe wojny i niepotrzebne dyskusje na forum, a przy tym trzymałoby się WSZYSTKIE dodatki w bazie forum, a nie po jakichś chomikach itp.. Podobno MK to jedna wielka rodzina, nadchodzą święta - czas pojednania, a więc jak to mawiają: "wrzućmy na luz". :)

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Zatem drogą kompromisu - może warto pomyśleć, aby w dziale "Publikacje" utworzyć specjalny temat (może być przyklejony), w którym użytkownicy mogliby dodawać posty z linkiem do swoich dodatków. W pierwszym poście postawić ogólny warunek mówiący o tym, że udostępnione tam dodatki nie mają oficjalnego wsparcia na forum i mogą odbiegać od realizmu MaSzyny.
To i tak nic nie da bo przyjdzie nowy użytkownik niezaznajomiony ze strukturami forum i będzie wymagał pomocy do dodatków ze stron zewnętrznych. Jeśli jakiś twórca nie przestrzega przyjętych tu norm to mówi się trudno. Inni postępują zgodnie z wypracowanymi normami i zasadami i jest ok. Dlaczego ma być jakiś wyjątek? Jeszcze troszkę i dojdziemy do wniosku, że dział Test dodatków powstał nadaremno bo można go omijać w prosty sposób a dodatki i tak będą pośrednio na eu07.pl. Odnośnie dodatków do MaSzyny to moje zdanie jest takie, że każdy dodatek wydany na eu07.pl powinien otrzymać coś w rodzaju certyfikatu jakości. Jeśli dodatek takowego by nie posiadał to "bardzo nam przykro ale pomocy szukaj u autora i na jego stronie" - live is brutal.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Ten cały temat to jest lanie wody. Poza tym widzę że dużo osób w ogóle nie rozumie jak działa system tworzenia/testów/publikacji dodatków. Załącznik obrazuje wszystko... Więc...
Ludzie!! My też jesteśmy ludźmi, mamy swoje życie prywatne itd. Jak jesteście tacy mądrzy to sami coś zróbcie/pomóżcie twórcom. Robimy to z własnej inicjatywy i co z tego mamy? Idiotów wylewających żale że jest za mało dodatków. Dobrze że oprócz tych wszystkich pustaków są też ludzie którzy doceniają naszą pracę i pomagają przy tworzeniu.
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2011, 13:56:30 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Patrząc na to komentarze aż się odechciewa robić cokolwiek ehhh. Pewnie to jakiś zbanowany niedoszły beta, który ma jak zwykle zerowe pojęcie na temat heh. @szogun ma racje, jak jesteście tak wielce oburzeni i Wam tak źle i tacy z Was znawcy, to proszę bardzo twórzcie sobie co chcecie. Grunt, że nie wszyscy są tacy i są jednak tu forumowicze, którzy doceniają czyjś trud i włożony czas.
Odnośnie dodatków do MaSzyny to moje zdanie jest takie, że każdy dodatek wydany na eu07.pl powinien otrzymać coś w rodzaju certyfikatu jakości. Jeśli dodatek takowego by nie posiadał to "bardzo nam przykro ale pomocy szukaj u autora i na jego stronie" - live is brutal.
Pomysł wydaje się nawet dobry, tylko jak miałby wyglądać taki certyfikat?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Certyfikat to może za duże słowo. Wystarczy chyba stosowna informacja w readme.txt, że w razie problemów z dodatkiem autor i betatesterzy są zobowiązani problem rozwiązać i naprawić. Obecnie chyba takiej informacji nie ma, chyba że w pliku informacyjnym (z całym szacunkiem, ale nie zaglądałem do niego :)) ).
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
W info to może się raczej nie sprawdzić, bo wątki na forum pokazują, że niektórzy i nawet readme, info itp plików nie czytają.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Pomysł wydaje się nawet dobry, tylko jak miałby wyglądać taki certyfikat?
Ja tam się na informatyce zbytnio nie znam ale można byłoby do każdego dodatku dodać plik .txt gdzie zawarte byłby informacje takie jak: autor, data wydania, numer kolejny dodatku, format pliku/ów, itp a na koniec dorzucić (jak piszę głupoty to poprawcie) sumę kontrolną danego pliku. Można byłoby zrobić katalog np w formie tabeli arkusza kalkulacyjnego gdzie byłby te dane, natomiast w innej tabeli mielibyśmy wypisane błędy jakie się pojawiały i możliwe rozwiązania. Wracając do "certyfikatu" użytkownik zgłaszałby problem, załączał certyfikat z dodatku z grubsza opisywał problem i można byłoby działać. Jeśli nie byłoby certyfikatu to przykro nam bardzo.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9226
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
No tak tylko jest jedno ale w tym certyfikacie, a mianowicie to o czym pisałem wcześniej są tacy, którzy nie raczą nawet przeczytać pików informacyjnych. To trzeba wziąć też pod uwagę niestety, więc wyjściem z tej sytuacji byłoby aby taki certyfikat  był oddzielnym plikiem dołączonym do paczki.
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2011, 23:25:05 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Może zamiast 'certyfikatu jakości' - co wg mnie jest troszkę przesadą (mam na myśli te tabele w excelu itp.) - lepiej do każdej paczki, w plik info.txt dorzucić informację jak naprawić najczęstsze błędy, takie szybkie FAQ dot. rodzaju dodatku.

Np. autor tekstury, zawiera w pliku txt wszystkie wpisy (wytyczone standardy dla twórców) + co zrobić w razie gdy tekstura wyświetla się niepoprawnie, jak szybko przekonwertować ją na DDS itp..

To tylko przykład, ale jak wiadomo pojawia się mnóstwo tematów które są wałkowane po 100 razy czy to w kwestii scenerii, modeli czy innych dodatków. Można zebrać najczęstsze błędy wraz z rozwiązaniami, stworzyć taki spis problemów z solucją rozwiązania i dołączać do każdego info.txt w zależności od typu dodatku.

EDIT:
Dopiero teraz dobrze doczytałem i kolega @mechatronik przekazał tę samą myśl. Zbyt barbarzyńska godzina na czytanie i pisanie postów.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2011, 02:14:20 wysłana przez Cesky Kretek »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
jak jesteście tak wielce oburzeni i Wam tak źle i tacy z Was znawcy
Jeden z tych "mądrych" to najprawdopodobniej http://eu07.pl/forum/index.php?action=profile;area=showposts;u=16492 ;)

Co do tych certyfikatów, zbędne komplikowanie wszystkiego. Uznajmy że każdy dodatek który został przetestowany przez Betatesterów i wydany w dziale Publikacje (pomijam wszystkie stare dodatki sprzed PC09 i PC10) posiada certyfikat jakości, jest kompatybilny z Paczką Całościową i wpieramy go. Każdy inny takiego certyfikatu nie ma, nie jest w pełni kompatybilny i nie wspieramy go. Zresztą jeszcze trochę i skończą się czasy dodatków polegających na kabinie loka do którego dodaliśmy gazetkę i publikujemy na chomikuj, a to za sprawą formatu E3D. Docelowo nowa PC ma posiadać wyłącznie ten format modeli które na razie odczytuje tylko EU07.EXE. A że często przy modelowaniu zdarza się pobierać jakieś submodele z innych kabin/loków to można by utworzyć repo dla źródeł albo paczkę w plikami T3D.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Zresztą jeszcze trochę i skończą się czasy dodatków polegających na kabinie loka do którego dodaliśmy gazetkę i publikujemy na chomikuj, a to za sprawą formatu E3D. Docelowo nowa PC ma posiadać wyłącznie ten format modeli które na razie odczytuje tylko EU07.EXE. A że często przy modelowaniu zdarza się pobierać jakieś submodele z innych kabin/loków to można by utworzyć repo dla źródeł albo paczkę w plikami T3D.
Nie zapominaj o tym, że format E3D jest otwarty.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum.
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Listopada 2011, 16:40:58 »
Co do tych certyfikatów, zbędne komplikowanie wszystkiego. Uznajmy że każdy dodatek który został przetestowany przez Betatesterów i wydany w dziale Publikacje (pomijam wszystkie stare dodatki sprzed PC09 i PC10) posiada certyfikat jakości, jest kompatybilny z Paczką Całościową i wpieramy go.
Paczka całościowa i któraś tam kabina wyszły, a błędy były.

Nie róbcie z siebie świętych krów, którym nic nie można powiedzieć.
Nie rozumiem, czemu nikt jakoś nie odniósł się do bardzo merytorycznego posta kamilsa
Jak czytam wskazany przez Bartka wątek, to wygląda to tak, że nie bardzo miał na kogo czekać. Poprosił o pomoc w południe, a następnego ranka wątek został zamknięty przez moderatora, po serii komentarzy, że nie ma sensu prosić o pomoc, bo tekstura i tak nie przejdzie przez testy... W tym część z tych komentarzy zawierała ewidentnie fałszywe stwierdzenia. To może zniechęcić i sprawić wrażenie, że istnieje kolesiostwo. A człowiek zniechęcony niekoniecznie będzie miał ochotę na walkę o swoje racje. Za to żal w nim pozostaje i potem uszczypliwe uwagi rzuca, jeśli widzi coś co przypomina mu jego przykre doświadczenia.
Tu zawarta jest obiektywna prawda. Nic dodać, nic ująć.

Miej do niego pretensje. Wyraził swoje zdanie, miał do tego prawo. A Ty podpiąłeś to pod Wszystkich i teraz jesteś "oburzony". Trzeba było poczekać na kogoś, kto Ci pomoże, a nie rzucać zabawkami w kąt.
To wciąż nie jest dowód na kolesiostwo, które zasugerowałeś. Dalej czekam na dowody.
@Quark-t, jako człowiek wykształcony, co wielokrotnie zostało poruszone na forum, mogłeś udzielić naprawdę mądrzejszej odpowiedzi. Zarzucasz(nie wprost, ale mówiąc o zabawkach) skbartowi infantylizm, a sam zachowałeś się jak tipsiara. Po słowach "Trzeba było poczekać na kogoś, kto Ci pomoże" brakuje tylko "no heeloooooooooł!!!!!!!"

@Patrykos, nie każdy jest w stanie przyjąć zmasowaną krytykę na klatę i ją udźwignąć - odpierając zarzuty. Co do drugiej sprawy (kwestia z autobusem): On chciał tym autobusem jeździć po własnym podwórku. Czy to przestępstwo?

A wystarczyło Panowie wtedy odpisać: "Przykro nam kolego, ale ta lokomotywa nie może zostać opublikowana na forum. Chętnych, którzy chcieliby pomóc koledze skbartowi proszę o PW do niego. Zamykam." Niemal idealnie zakończył to libertyn89. Posty z dziką(na konstruktywną to nie wygląda) krytyką należało wyrzucić na bocznice i temat zamknął by się w dwóch-trzech postach. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Solo oración!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum.
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Listopada 2011, 16:43:23 »

@Patrykos, nie każdy jest w stanie przyjąć zmasowaną krytykę na klatę i ją udźwignąć - odpierając zarzuty. Co do drugiej sprawy (kwestia z autobusem): On chciał tym autobusem jeździć po własnym podwórku. Czy to przestępstwo?

Sam się o to prosił przecież. A to, że niektórzy wygłaszają swoją opinię w taki a nie inny sposób to chyba nie jego wina?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Sam się o to prosił przecież. A to, że niektórzy wygłaszają swoją opinię w taki a nie inny sposób to chyba nie jego wina?
Winni wyszli bez szwanku, zaś niesmak po dwóch latach pozostał.
Solo oración!

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
JA bym poprosił Administracje o zamknięcie tego tematu. Co miało być wyjaśnione, to zostało.

Wątek jest w innych niekolejowych, nie widzę na razie naruszenia regulaminu, więc decyzję o zamknięciu pozostawiam wyższym szarżom.

Przy okazji takie prośby lepiej kierować poprzez funkcję zgłaszania posta do moderatora --- można w opisie zgłoszenia podać, że chodzi o zamknięcie wątku.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2011, 18:44:04 wysłana przez kamils »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum.
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Listopada 2011, 17:01:27 »
Cytuj
Paczka całościowa i któraś tam kabina wyszły, a błędy były.
Nawet jeśli coś takiego się zdarzyło to w krótkim czasie wyszła poprawka.

Nie róbcie z siebie świętych krów, którym nic nie można powiedzieć.
Totalnie nie rozumiem tego przekazu... Kierujesz to do twórców czy do osób które robią tragedię z niemożności opublikowania dodatku który znacznie odbiega jakością?

JA bym poprosił Administracje o zamknięcie tego tematu. Co miało być wyjaśnione, to zostało.
Popieram.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Listopada 2011, 17:12:29 »
JA bym poprosił Administracje o zamknięcie tego tematu. Co miało być wyjaśnione, to zostało.
Forum jest od dyskusji czy od wodolejstwa? Najłatwiej zamknąć temat. Tylko potem urazy zostają. Lepiej skończyć sprawy niesnasek na dłuższy okres czasu. Kto będzie miał odejść to odejdzie. Kto zostanie ten zostanie. Maskowanie problemu nic nie daje poza pozornym spokojem.

Nawet jeśli coś takiego się zdarzyło to w krótkim czasie wyszła poprawka.
Czyli system nie jest taki dobry jak się go prezentuje.

Totalnie nie rozumiem tego przekazu... Kierujesz to do twórców czy do osób które robią tragedię z niemożności opublikowania dodatku który znacznie odbiega jakością?
Do osób, które nie potrafią spokojnie rozmawiać na forum. Ty też zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy.

Słowo okres odnosi się do czasu, więc dodawanie do niego rzeczownika czas nie jest potrzebne, a przez sporą część polonistów uznawane za błąd. Warto się wystrzegać, pisać sam okres bez czasu, albo sam czas bez okresu.

Kamils

 

Ok. Dziękuję ;)
Paczkuś
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2011, 18:42:23 wysłana przez Paczkuś »
Solo oración!

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
JA bym poprosił Administracje o zamknięcie tego tematu. Co miało być wyjaśnione, to zostało.
Cytuj
Forum jest od dyskusji czy od wodolejstwa?


@Paczkuś kiedy dyskusja przeradza się w wylewanie żalów, to nic dobrego z tego nie będzie. Nie chce wymieniać przykładów, ale są tu osoby, których nie zniechęciły do pracy komentarze, by sobie darowali.

Nawias kwadratowy od zamykania cytatu się zgubił, poprawiłem.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2011, 18:41:47 wysłana przez kamils »

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
@taper, nie wszyscy urodzili się kaczką i po nich nie spływa wszystko ;)
Solo oración!

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
@taper, nie wszyscy urodzili się kaczką i po nich nie spływa wszystko ;)
Jak już to kaczorem. ;]

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Listopada 2011, 17:34:06 »
Czyli system nie jest taki dobry jak się go prezentuje.
System jest dobry tylko ludzi do testowania brakuje. Niestety ale praktyka pokazała też, że jak niektórym da się szanse, to zamiast uczciwie pomagać przy testowaniu dodatków, wykradają je z działów zamkniętych i udostępniają. Przez takie działania testowanie znacznie się przeciąga. Jakość również leci na łeb na szyję gdy testuje 2 ludzi z załóżmy 15 osobowej grupy…

Maskowanie problemu nic nie daje poza pozornym spokojem.
Wiesz… sprawa wygląda troszkę inaczej. Przedstawiasz to tak jakby jedna osoba trzymała władzę i nie przyjmowała do wiadomości argumentów całego forum. Prawda jest taka, że większości ludzi obecny stan pasuje, natomiast co jakiś czas znajdują się ludzie, którzy chcą aby wprowadzić ich porządki. Gdy napotykają sprzeciw robią dym o zamach na wolność słowa itp. Może czas się przyzwyczaić, że tu na eu07.pl panują takie a nie inne zasady. Gdyby faktycznie była cała rzesza ludzi zaangażowanych w projekt i pokrzywdzonych tu na forum, to powstałby oddzielny portal poświęcony MaSzynie. Jak do tej pory są to pojedyncze stronki z opisem sterowania i kilkoma linkami do oficjalnych lub mniej oficjalnych dodatków :>.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2011, 17:40:05 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Listopada 2011, 17:46:36 »
@mechatronik, Czemu brakuje testujących itp? Bo za mało się znamy. Ktoś tam coś pisze na gg, jakiś IRC, jakiś teamspeak. Ogólnie wszędzie o Maszynie, tylko nie piszmy na forum. Mamy kilka wątków(np. muzyka, praca/szkoła), ale to kropla w morzu przy stworzeniu społeczności. Znając ludzi i ich wiarygodność możemy zaproponować komuś coś. Tylko, że spirala się nakręca.  Maszyna nie jest prostym symulatorem (strzałki, alt, ctrl, spacja i jedziemy...) i forum staje się miejscem pogadanki tych co przez masę dokumentów/poradników i innych rzeczy przeszli. Popatrz na liczbę moich postów. Zobacz ile mam takich które pomogły w dziale pomoc doraźna? Nie sadzę, żebyś znalazł z więcej niż 5ciu tematów. Więc czemu na PW/gg już 14 osób pytało mnie o pomoc. Jestem na forum praktycznie nikim, a jednak obcy człowiek prosi mnie o pomoc. Sytuacja jest chyba lekko nie zdrowa.
Solo oración!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jakość tekstur, testowanie dodatków i klika na forum
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Listopada 2011, 17:49:56 »
Bo za mało się znamy. Ktoś tam coś pisze na gg, jakiś IRC, jakiś teamspeak.
Już była propozycja szamboboxa, ale odpadła. Osobiście nie miałem nic przeciwko bo na forum PTT takowy jest i zdaje się, że zdaje egzamin.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
System nie jest zły, jest bardzo dobry tylko wszystko zależy od aktywności beta. Nie rozumiem czemu niektórzy narzekają na długie terminy itd. skoro wynikiem tego wszystkiego jest gotowa paczka którą wystarczy jedynie wypakować i ewentualnie dodać wpis. Zobaczcie jak to wygląda w TRSie - ściąganie potrzebnych dodatków, zależności... A wydawałoby się że Trainz jako produkt płatny powinien być jak najbardziej przystępny dla użytkownika, a tak w praktyce nie jest. Nieraz na SB czytałem żale użytkowników którzy do jakiejś mapy musieli ściągać x MB albo nawet GB dodatków. Oprócz tego autorzy modeli dają nieraz dziwną licencję (dla mnie zakaz robienia na jakiś model repaintów z grafiti to bzdura jakiej mało), modele mają kosmiczne mapowanie co sprawia że przy wykonywaniu repaintu trzeba się zwracać do autora o z prośbą o poprawki 3D. A w MaSzynie? Ściągasz, wypakowujesz i to wsio. Nie wiem co niektórym w tym wszystkim nie pasuje.
Więc czemu na PW/gg już 14 osób pytało mnie o pomoc. Jestem na forum praktycznie nikim, a jednak obcy człowiek prosi mnie o pomoc. Sytuacja jest chyba lekko nie zdrowa.
Bo nowi userzy czasem boją się pisać na forum przez fochmanów którzy powiedzmy dostali bana za zadymy na forum czy też niestosowanie się do panujących tu zasad, którzy wypisują gdzie się da że "eu07.pl to samo zuo". Daleko nie trzeba szukać, np. na chyba już wymarłym forum Sigmana
Witam,

Na początku chciałbym wyrazić moją wdzięczność, że powstało wreszcie miejsce, gdzie nie panuje chamska, arogancka atmosfera. Jest to niewątpliwie potrzebna i bardzo słuszna alternatywa względem "ulubionego" forum o wiadomym adresie.(...)
A owyów osobnik to wymieniony już w tym temacie @martin czy też @TheMarcin1016.

Chyba napiszę posta z pełną odmianą zaimków, bo widzę, że odmiana "ów/owa/owo" sprawia ogromne trudności dużej ilości ludzi.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2011, 18:46:55 wysłana przez kamils »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio