Autor Wątek:  Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.  (Przeczytany 4173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GpS20

  • Wiadomości: 36
  • Free Will Sacrifice
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« dnia: 07 Sierpnia 2011, 17:30:00 »
Witam ...

Pobrałem ostatnio najnowsze pliki exe (210 oraz 212). Problem tkwi w tym, że jak zmienię skład na inny niż jest domyślnie to program czasami się uruchomi a czasami nie (w tym przypadku wywala się w różnych miejscach w momencie wczytywania). Jeżeli nie zmienię domyślnego składu to gra się uruchamia, jednak w momencie zmiany kabiny następuje kop do pulpitu. Co ciekawe, nawet jak gra się uruchomi (jakimś cudem) nawet z innym składem to za każdym razem gdy zmienię kabinę następuje crash. Przykład - zmieniam domyślne EN57 na ED73. Jak gra się wczyta to mogę przechodzić do przedziału pasażerskiego bez żadnych konsekwencji. Jednak jak dojdę do kabiny maszynisty to następuje zwiecha i crash. Problem występuje przy każdym składzie i przy każdej scenerii. Niestety to nie wszystko. Te dwa pliki exe mają chyba jakiś problem z tworzeniem pliku log ponieważ raz on jest a raz go nie ma. Teraz akurat został ten plik wygenerowany więc go załączę. Niżej też podaję dokładną konfigurację.

CPU: Intel Core2Duo 3.0 GHz
GPU: nVidia GTX560Ti 1024 MB
RAM: 2x 2GB 800 MHz
OS: Windows 7 Ultimate SP1

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Life out here is raw, but I will never stop, I will never quit, 'cause I am frantic!

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpnia 2011, 18:56:53 »
@Ra zaznaczał, że te nowe exe mają błędy. Musisz poszukać na forum.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline GpS20

  • Wiadomości: 36
  • Free Will Sacrifice
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpnia 2011, 20:43:25 »
W takim razie skoro to nie od ignorowanych eventów to czego to może być przyczyna? Poprzednio zapomniałem napisać wersję sterowników więc teraz uzupełnię. Aktualnie posiadam sterowniki nr. 275.33. Zastanawiam się czy nie zainstalować nr. 280.19 BETA. Może to w jakikolwiek sposób pomóc czy pogorszyć pracę programu?
Life out here is raw, but I will never stop, I will never quit, 'cause I am frantic!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpnia 2011, 20:58:39 »
Ja na twoim miejscu nie ryzykowałbym i zostawił te 275.33 ze względu na ich stabilność. Wiesz tamte to wersja beta, a więc zapewne są jeszcze niedopracowane.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline GpS20

  • Wiadomości: 36
  • Free Will Sacrifice
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpnia 2011, 17:18:17 »
Dzięki. Rozwiałeś moje wątpliwości i zostaję przy aktualnej wersji sterownika. Poczekam na jakiś ewentualny patch bo to chyba będzie najrozsądniejsze wyjście. Aczkolwiek jak ktoś będzie miał jakąś propozycję to chętnie wysłucham. Mam w takim razie jeszcze jedno pytanie. Na końcu zamieszczonego pliku log jest znak zapytania. Dziwi mnie to bo nigdy wcześniej nie widziałem tego znaku w tego rodzaju pliku. Co to może oznaczać? Jakiś błąd w strukturze kodu czy poprostu gra w ten sposób rejestruje crash?
Life out here is raw, but I will never stop, I will never quit, 'cause I am frantic!

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 339
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpnia 2011, 17:21:12 »
Mógłbyś wkleić taki skład na TD i jeśli zamknięcie programu się powtórzy, dać ten plik jako załącznik?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline GpS20

  • Wiadomości: 36
  • Free Will Sacrifice
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpnia 2011, 17:55:00 »
@Ra. Problem jest nie tylko z tym składem. Ogółem problem się pojawia przy każdym składzie i na każdej mapie. Napisałem o tym EN i ED tylko jako przykład. Tak więc sądzę, że wklejanie całej gry jest trochę niemożliwe :)
Life out here is raw, but I will never stop, I will never quit, 'cause I am frantic!

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpnia 2011, 18:24:57 »
Kolega Ra chciał, abyś uruchomił scenerię "TD", i po wyłączeniu z powodu opisywanego przez Ciebie błędu, wrzucił tutaj jako załącznik plik "log.txt". O ile dobrze zrozumiałem...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 339
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpnia 2011, 18:30:59 »
Chodziło mi o plik scenerii z wpisanym taborem, żeby sprawdzić, czy problem jest powtarzalny np. u mnie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline GpS20

  • Wiadomości: 36
  • Free Will Sacrifice
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpnia 2011, 01:27:43 »
Witam. Na chwilę obecną problem zostaje zamrożony (albo nawet i rozwiązany). Karta graficzna się spaliła i pozostałem bez komputera. Nacieszyłem się nią miesiąc niecały ale co tam. W każdym razie tematu proszę nie zamykać bo może się okazać, że nawet przy nowej grafice problem nie ustąpił. Z góry przepraszam, za ewentualnego posta pod postem. Tymczasem dzięki wszystkim za chęć pomocy. Nie sądziłem, że tak sprawa się skończy ale cóż ... nie miałem na to żadnego wpływu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej nocy.
Giepson.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2011, 22:11:58 wysłana przez REWIZOR »
Life out here is raw, but I will never stop, I will never quit, 'cause I am frantic!