Autor Wątek:  Realizm MaSzyny  (Przeczytany 36661 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 749
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipca 2011, 10:10:34 »
Wracając do tematu to dla mnie Maszyna tak czy siak będzie zawsze symulatorem bez względu na jakieś tam definicje. Poza tym zwróćcie uwagę na jeden fakt iż swego czasu ten kto używał określenia "gra" w stosunku do Maszyny lub grałem w Maszynę zostawał delikatnie upominany i sprowadzony na ziemię, że to nie gra tylko symulator jak już :). I jeszcze jeden aspekt przemawiający za tym, że to symulator to chociażby sama nazwa projektu MASZYNA SYMULATOR POJAZDÓW SZYNOWYCH. Występuje w nazwie symulator więc o czymś to jednak świadczy.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lipca 2011, 17:26:13 »
Do niedawna była to MaSzyna EU07-424, zatem to o czymś świadczy:) Symulator tak, ale nie pojazdów szynowych ogółem, tylko właśnie symulator lokomotywy EU07. W praktyce się to zgadza, bo jazda innymi lokomotywami jest różnie jakościowo dopracowana, czyli, nie obrażając twórców kodu, często wygląda to kiepsko.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lipca 2011, 20:54:15 »
Do niedawna była to MaSzyna EU07-424, zatem to o czymś świadczy:) Symulator tak, ale nie pojazdów szynowych ogółem, tylko właśnie symulator lokomotywy EU07. W praktyce się to zgadza, bo jazda innymi lokomotywami jest różnie jakościowo dopracowana, czyli, nie obrażając twórców kodu, często wygląda to kiepsko.
Dlaczego? Ktoś kogoś ogranicza w możliwościach? Można wymodelować 105Na z kabiną, napisać fizykę i będzie jak znalazł.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Lipca 2011, 20:59:21 »
Z MaSzyną zawsze jestem z przodu, ale patrząc na TRS to niektóre loki mają te same dźwięki, kabiny i ten sam rozruch - oporowy ( jeżeli mowa o elektrykach).

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Lipca 2011, 21:02:27 »
Z MaSzyną zawsze jestem z przodu, ale patrząc na TRS to niektóre loki mają te same dźwięki, kabiny i ten sam rozruch - oporowy ( jeżeli mowa o elektrykach).
Nie wiedziałem, że w TRSie jest opisany typ rozruchu. To raczej kwestia dźwięków.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Lipca 2011, 23:06:12 »
Jak w takim razie nazwać Zusi? To jeszcze gra czy "już" symulator?
Grafika (na razie piszę o obecnej wersji 2.4) jest bardzo uproszczona (brak tekstur), udźwiękowienie jednak stoi na wysokim poziomie. Fizyka prowadzenia pojazdów nie jest aż tak zaawansowana jak w Maszynie, jednak o wiele lepsza niż w takim np. Trainzie, BVE czy MSTS. Kabiny są fotorealistyczne i w pełni interaktywne.
Ogromny nacisk położony jest na jak najwierniesze odzwierciedlenie prowadzenia ruchu wielu pociągów na trase/sieci ("wirtualny dyspozytor", złożone rozkłady jazdy, sygnalizacja, szeroko pojęta losowość, wpływ warunków atmosferycznych itp.).
Nawiazując jeszcze do wypowiedzi Paczkusia - nie ma tam rywalizacji, jest jednak podsumowanie jazdy pod względem punktualności, bezpieczeństwa i ekonomii jazdy itd.
Jeśli spojrzeć pod kątem fizyki jazdy to Maszyna jest bezdyskusujnie bardziej realistyczna, jednak pod względem prowadzenia ruchu skłaniałbym się ku Zusi. Można by tu stwierdzić, że Zusi to też symulator, ale nie "pojazdów trakcyjnych" (nacisk na jazdę lokomotywą czy innym taborem) lecz właśnie "realistycznego prowadzenia ruchu ogromnej liczby pociągów" czy coś w ten deseń...

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Lipca 2011, 00:07:46 »
Nawiazując jeszcze do wypowiedzi Paczkusia - nie ma tam rywalizacji, jest jednak podsumowanie jazdy pod względem punktualności, bezpieczeństwa i ekonomii jazdy itd.
Czyli symulacja czegoś co prawdziwy maszynista sam musi ocenić lub jest z tego rozliczany. Podsumowania w symulatorach to coś innego niż ekran końcowy gry. Zazwyczaj są suche informacje: ilość paliwa, zużycie elementów. My też, za pomocą F2, możemy sprawdzić stan naszej maszyny. Trudno odwzorować np. przesunięty ładunek(??). Status wagonu łatwo pokazuje nam co jest nie tak w składzie. W rzeczywistości widzimy co jest źle, ale symulacja ma swoje prawa. Nie wymagajmy od każdego symulatora, żeby nam byle pierdółkę pokazał:)
Solo oración!

Offline jorgos

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lipca 2011, 15:09:07 »
Mi brakuje szczególnie w większości scenariuszy w misjach osobowych sygnału Rp 12(czyli:gotów do odjazdu) dlatego też wybieram misje z tym oto sygnałem ale powinny być we wszystkich trasach oraz stukotu kół bardziej zblizonego do tego realistycznego(chociażby podczas przejazdu przez zwrotnice) i zapowiedzi na stacjach.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Lipca 2011, 15:21:28 »
W MaSzynie brakuje również możliwości zrobienia testu czuwaka. Normalnie Gdy przytrzymamy przycisk "Czuwak/SHP" Zapalają się lampki, a w symku tego nie ma.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lipca 2011, 15:50:46 »
No i wody w czajniku w 4E nie można zagotować.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2011, 16:41:38 wysłana przez Rozi »

Offline TheArejon

  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Lipca 2011, 16:45:20 »
Brakuje mi realizm rozruchu lokomotywy SM/SU42. Jak widać rozruch takiej serii lokomotywy wygląda o niebo inaczej, niż w MaSzynie.
&feature=channel_video_title Owszem występuje w SM/SU42 "bocznik", który w każdym bądź razie nic nie wspomaga.
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline ark21

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Sierpnia 2011, 19:23:43 »
Mam małe zastrzeżenie co do realizmu w scenariuszu l053-sluzba-osobowy. Chodzi o to, że tej misji niemal nie da się przejechać punktualnie. Moim zdaniem jest tu za dużo niecodziennych zdarzeń. Za każdym razem co średnio 16 km trzeba hamować przed S1, np. na wjazdowym w Żernikach, Rudawie i Dębicy oraz na wyjeździe z Sandomierza. Ja myślę, że na takiej 64-kilometrowej trasie zatrzymanie przed semaforem wjazdowym albo w Sandomierzu lub gdzieś na szlaku powinno się dziać nie więcej niż 1-2 razy, a nie tak, iż co drugi raz przydarza się hamowanie do zera kilometr od pierwszej stacji, a co trzeci wyświetla się Sz na danej stacji, a na dwóch innych wjazd jest na stój, bo ktoś się spóźnia z podaniem. Misja jest zbyt ciekawa. Prawdopodobieństwo hamowania przed S1 na wjazdowym na każdą stację lub posterunek odgałęźny (np. podg. Pawłon) powinno wynosić 0,1, tak jak np. wygaśnięcie semafora podczas odjazdu, zadziałanie radiostopu, dyskoteka na semaforze czy wjazd na rozkaz. Proszę o tym myśleć opracowując kolejne scenariusze. Jak będą losowane maks. 3 niecodzienne zdarzenia, np. hamowanie przed S1 i podanie sygnału zezwalającego na dalszą jazdę dopiero 200 m przed semaforem, zadziałanie radiostopu i wjazd na rozkaz pisemny w Dębicy, to będzie zdecydowanie bardziej realistycznie niż gdy codziennie powstaje opóźnienie na przemian 2-3-minutowe (kilka nieplanowych postojów) i 10-minutowe (dodatkowy postój w Pawłonie). Benkowi należą się jednak ode mnie duże podziękowania za stworzenie takiego scenariusza. Trochę realizmu wniosła też osoba tworząca WOS - zapomniano o 90-tce w okolicach Swoszowic. :)
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2011, 19:36:22 wysłana przez ark21 »

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1469
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 445
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Sierpnia 2011, 19:40:15 »
Racja, niemal co druga jazda na EN57 urozmaicona jest mi przez radio-stop (to akurat na linii 61). A co do realności, to zdecydowanie przeszkadza brak próby hamulcowej w tej służbie (jest chyba tylko jedna służbą z próbą).

Offline szogun

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 5636
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 571
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:20:36 »
Twierdzisz że misji nie da się przejechać zgodnie z rozkładem... A jak jest na co dzień? Wszystkie pociągi jeżdżą punktualnie? Wierz mi że w Gnieźnie czasem zdarza się że 1 regio na 7 nie jest opóźniony.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Krzystek60

  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:35:35 »
@Szogun, mi np. brakuje tego, że jadąc na odcinku Tczew - Bydgoszcz Główna, mimo że jest kilka min spóźnienia (np. 7- 12min) da się jeszcze wyrobić przed czasem jadąc nawet prędkością 80km/h (gdzie rozkładowa jest 100km/h). Albo nastawnik kierunkowy, stanowcza część maszynistów jeździ na pierwszej pozycji (w EN57 ) i to bez problemu można się szybko rozpędzić do tej prędkości 80 km/h. Także w EN57 brakuje mi że nie można w jakiś sposób wyłączyć boków (bocznikowanie w jednostkach jest wyłączane na zimę) albo spadku napięcia w sieci. Brak jazdy na jednej parze silników trakcyjnych. Albo takiej sytuacji: jedziemy sobie prędkością około 90 km/h (skład to 3xEN57) i po przekroczeniu 100km/h wywala nam nadmiarowy bądź (teraz wypadło mi z głowy ale załącza się : "Wyłącznik szybki", "odblokowanie przekaźników nadmiarowych" i coś jeszcze tam było.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2011, 17:54:59 wysłana przez kamils »
Nie ważne jaki popełnisz błąd... Ważne jest to żeby nie powtórzyć go jeszcze raz.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:40:42 »
Brak jazdy na jednej parze silników trakcyjnych.
Jak się ma Twój zarzut do opcji Shift+E w przedziale maszynowym?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Krzystek60

  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:42:44 »
Brak jazdy na jednej parze silników trakcyjnych.
Jak się ma Twój zarzut do opcji Shift+E w przedziale maszynowym?
W takm razie co do tego przepraszam, mój błąd. Pisałem o większości sytuacjach jakie spotkałem i całkiem o tym zapomniałem.
Nie ważne jaki popełnisz błąd... Ważne jest to żeby nie powtórzyć go jeszcze raz.

Offline ark21

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Sierpnia 2011, 21:25:38 »
@Szogun, ale nie powinno być tak, iż codziennie dany pociąg z powodu dziwnej kumulacji wypadków jest opóźniony! Musi być taka możliwość, że nic się nie wydarzy. A jeśli już coś musi się wydarzyć, to niech tego będzie mało (np. 3 wydarzenia). Co opóźnia najczęściej pociągi o 10-15 minut? Raczej nie awarie semaforów na co trzeciej stacji. Na pewno nie wszystkie pociągi jeżdżą punktualnie. Ale tak jak w Gnieźnie zdarza się, że tylko co siódmy pociąg jest nieopóźniony, tak w Łukowie czy Siedlcach zdarza się, że w ciągu całego dnia żaden pociąg nie jest opóźniony. I to nawet często. Odniosę się jeszcze do wypowiedzi Krzystka. W rozkładzie brakuje rezerwy czasowej, np. 5 min / 100 km. W Łukowie niestety się jednak przez nią zdarza, że Łukowianka przyjedzie nawet 7 minut przed czasem (i będzie stała przed stacją, by przepuścić towarowy) mimo punktualnego odjazdu z Siedlec (niecałe 28 km).
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2011, 19:29:56 wysłana przez ark21 »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Sierpnia 2011, 22:21:42 »
Po cholerę uruchamiacie taką misję, nie odpowiada zmienić scenerię i już. Zbiera mi się na wymioty czytając takie płaczki, do narzekania jest wielu ale ruszyć tyłek i pomóc twórcom w tworzeniu to już nie ma komu, no może jest ale na palcach można policzyć.
Pozdrawiam

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6166
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 871
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Sierpnia 2011, 22:33:42 »
REWI: Ale pewna nie-zwykłość MaSzyny i zachwianie realiów jest faktem. Mamy 3 tekstury na 303E, 10 tekstur EN57 i 35 tekstur dla 4E i 4 EP09. Mamy 49 tekstur nazwanych 401W i 16 412W — wystarczy zobaczyć pierwsze z brzegu wahadło Cargo, stosunek ten nie wynosi 3:1 tylko 1:10. W katalogu 1xxa mamy 73 pojazdy — to więcej niż ilość węglarek Eaos!
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Sierpnia 2011, 22:38:14 »
No i? Nadal nie rozumiem co to ma wspólnego z misją na linii 053?
Pozdrawiam

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Sierpnia 2011, 22:56:45 »
(...)To przecież nie jest Vltava albo Jan Kiepura! Musi być taka możliwość, że nic się nie wydarzy. A jeśli już coś musi się wydarzyć, to niech tego będzie mało.(...)

A jak już nawet by się zrobiło scenerię gdzie jest mało to by się znalazło też kilku narzekających na za mało stania na S1, a przydałby się jeden albo dwa zastępcze, itd., itp. Różnie to może być. Mówice że tak na kolei nie jest. W jednej ze scenerii jest, jeśli się nie mylę 33 zdarzenia losowe, z czego symulator losuje 13. Wiece, co to daje? To, że po przejechaniu służby cztery czy pięć razy nie mówicie: "cholera, jaka nudna ta służba" lub "znam już ją na pamięć". Za to, co robi dla MaSzynowiczów @Benek @Ra (przepraszam pozostałych współtwórców, których nie wymieniłem) powinniście "po stopach ich całować".
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 749
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Sierpnia 2011, 23:06:10 »
Nie napisałeś nic nowego heh. Narzekaczy i oczekiwaczy jest masa i to nie od dziś, ale rąk chętnych do jakiejkolwiek nauki i pomocy brak, norma niestety. Bronicie się wygodnym wykrętem ja tego nie umiem, a bo to jest dla kogoś kto ma o tym pojęcie itd. Kogo chcecie oszukać co? Uważacie, że każdy kto coś robi i działa wyssał to z mlekiem matki? To bardzo wygodne usprawiedliwienie tylko, że ja tego nie kupuje i piszcie sobie co chcecie ja wiem, że dla chcącego nic trudnego. Ale czytając nie raz te gnioty aż się odechciewa czegokolwiek. Jak napisał @REWIZOR aż się niedobrze robi.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Sierpnia 2011, 23:13:25 »
Nie jest trudno ściągnąć 3ds'a czy np gmax'a. Nikt nie każe początkującym od razu zrobić model loka. Ja sam tego nie potrafię:) Każdy kto teraz tworzy modele zaczynał od robienia prostopadłościanu i oteksturowaniu go.  Powoli powoli i mogli się czymś w końcu pochwalić. Założyłem wątek o stenogramach bo znalazłem stary post @Ra że przydało by się zrobić stenogramy nagrań z MaSzyny. Ilu się zgłosiło? @matek123 i @niemiec.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2011, 23:25:49 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6166
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 871
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Sierpnia 2011, 23:26:32 »
To się nazywa analogia. Tak samo, jak równowaga taboru (stosunki typów węglarek czy EP09 do 303E) jest zachwiana, tak samo tutaj równowaga między normalnością i niecodziennością również jest niezachowana. Scenariusz napisany przez Benka jest doskonały w przypadku pojedynczego przejazdu, dokładnie tego dnia, gdy pociąg STK miał awarię. Jeśli jednak chodzi o codzienny przebieg służby (np. przez miesiąc), to jednak nie odpowiada on rzeczywistości. Pod tym względem jest ona po prostu… przepakowana. Myślę, że na pewno z czasem i kolejnymi sceneriuszami zostanie to dopracowane (albo i świadomie nie).
Benek pokazał, co można zrobić. Być może przy mniejszych prawdopodobieństwach „awarii” nie byłoby widać, że to działa. Każdy wiedział, że może się spodziewać różnego rozwoju wydarzeń i anomalia raz na 10 uruchomień na pewno spowodowałaby zawód. Z drugiej strony, gdy przejeżdża się tę misję po raz dziesiąty, dwudziesty można odczuć znużenie tym, że ciągle coś się dzieje. Da się jednak temu łatwo zaradzić. Wystarczy zmienić prawdopodobieństwa (z pobieżnego przejrzenia wygląda, że wszystkie niespodzianki są losowane, zaś prosta jazda nie) — może pięciokrotnie, może dziesięciokrotnie, może odpowiednio przeliczyć.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ark21

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Sierpnia 2011, 19:25:27 »
Przepraszam, nie wiedziałem, iż moja sugestia, która miała wpłynąć na kolejne scenariusze wywoła takie zdenerwowanie.  Proszę przeczytać mój pierwszy post (z 19:23), bo ten drugi był komentarzem do postu szoguna. Gdyby nie przesada z niecodziennymi zdarzeniami, byłoby niemal idealnie. Scenariusz mi na tyle odpowiada, że przejeżdżam go niemal codziennie.

Offline skullder

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Sierpnia 2011, 09:15:44 »
Nie widzę powodu do przeprosin. Wyraziłeś swoją opinię w kulturalny sposób (podobno m.in. do tego służy forum), nikogo nie obraziłeś. Niektórzy po prostu wychodzą z założenia, że jeśli jesteś tylko "odbiorcą" Maszyny, to nie masz prawa wyrazić swojego zdania i alergicznie reagują na jakiekolwiek sugestie. Stąd odpowiedzi typu "nie podoba się - nie włączaj" i chyba brak odróżniania osób piszących w stylu "weście zmienćie to, zróbcie tamto, bo teraz jest do dópy" od takich, które rzeczowo opisują swoje propozycje. Jedni i drudzy są wrzucani do jednego wora - płaczki, narzekacze i darmozjady.

Co do tematu, czyli "niespodzianek" w służbie l053-sluzba-osobowy, to nie jestem pewien (sam dopiero zaczynam uczyć się "składni" Maszyny) ale spróbuj zmniejszyć wartości parametrów "propability" w pliku z eventami (l053_events_en57.scm). Może zamiana wartości 0.5, 0.333, 0.25 na np. 0.25, 0.15, 0.1 (lub jeszcze mniejsze) przyniesie zakładany efekt.

Pozdrawiam

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Sierpnia 2011, 09:31:51 »
Nie ma rąk do pracy => nie będzie poprawek i nowości - tyle w temacie.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Sierpnia 2011, 10:03:48 »
Skullder, żeby oceniać, trzeba poznać obydwie strony medalu. Ponieważ masz zerową wiedzę i każdy user bez grup (to nie jest przytyk tylko stwierdzenie faktów) właśnie o tej drugiej stronie, nie jesteś uprawniony do ocen. Podziwiam twórców, aby stworzyć dodatek, potrzeba rąk do pracy (chętnych do pomocy zero, poza małymi wyjątkami) i wielu chęci oraz poświęcenia wiele swojego prywatnego czasu. Na dodatek, wręcz błagać muszą o fotki. Z tego powodu od dłuższego czasu, oczkują dwie bardzo dobre scenerie, lokomotywy itp. Powód prozaiczny brak zdjęć, dlatego ja osobiście będę zawsze ucinał "maruderom" temat, pytaniem: "Co Ty zrobiłeś dla maszyny?" Do narzekania i oceniania wszyscy, do pracy, garstka. Nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Także twórcy oraz osoby zaangażowane w grupach, są moim oczkiem w głowie i zawsze będę ich stawiał na piedestale. Resztę @ZiomalCl, słusznie podsumował.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2011, 10:12:08 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1469
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 445
Odp: Realizm MaSzyny
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Sierpnia 2011, 10:15:27 »
Odnośnie tego pustkowia na 053.
Mógłbym pododawać trochę zieleni i budynków (tyle, że dodawałbym to ,,jak leci'', w miejscach gdzie jest za mało obiektów), ale to już chyba zależy od @Driver'a24, czy godzi się, aby zmodyfikować jego mapę, i czy miałby to zrobić On, czy ktoś inny. Jednak uprzedzam, nie wiem jak by to wyszło. A dodawałbym w 3dsMax, jak na screenie.