Autor Wątek:  Eventy i AI w nowej trasie  (Przeczytany 5983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adam

  • Gość
Eventy i AI w nowej trasie
« dnia: 22 Lipca 2004, 02:44:44 »
Witam!

Wiadomo, że najlepiej uczyć się praktycznie. Zrobiłem malutką trasę (wiadomo, że krócej się ładuje i łatwiej testować). Zamysł jest prosty - dwa pociągi wyjeżdżają jednocześnie z naprzeciwka i mają się minąć na stacji, po czym dojechać do stacji końcowych i tam się zatrzymać. Można poprowadzić skład z EU06 samemu, lub oba poprowadzi AI w trybie ghostview. Tu zaczynają się problemy - skład z SU45 nigdy nie dojeżdża na końcowy tor - nie wiem, dlaczego zawsze hamuje na zwrotnicy. Eventów jest mało, więc nie powinny się zapychać, mimo to oba składy "lubią" gubić wagony na mijankowej stacji.
Czy ktoś zechciałby potestować, zwłaszcza w trybie ghostview (plik .bat) i wskazać błędy? Dołączam też plik z 3ds maxa. Dodatkowe komentarze są w pliku robo_e.inc
Efekt trzech pierwszych dni zmagań z 3dsmaxem jest tu: http://addz.republika.pl/robo.zip
Testowałem w wersji MaSzyny PRZED patchem z pantografami na PC 1Ghz, 512 MB RAM, GeForce2mx 32 MB.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Eventy i AI w nowej trasie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipca 2004, 08:12:27 »
Witam:)
Więc tak
semafory wyjazdowe z toru glownego zasadniczego z ktorego jazda moze sie odbywac po zwrrotnicy tylko na wprost - 3 komorowe.
Cosik nie zauważyłem semaforów wjazdowych....Jesli nie masz miejsca na tercze ostrzegawcza umiesc ja gdzies pod trawa...ale dobrze zeby semafor byl..
Na drugiej stacji jest za ostry łuk przy pierwszej zwrotce...
Troche za wcześnie ustawione _sem_info na stacji srodkowej, na torze SU.
Nie wiem dlaczego....ale SU zostawila wagny...
Na stacji koncowej SU znow _sem_info za wczesnie....

Adam

  • Gość
Eventy i AI w nowej trasie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipca 2004, 21:22:33 »
Cytat: "MatEUzs"

semafory wyjazdowe z toru glownego zasadniczego z ktorego jazda moze sie odbywac po zwrrotnicy tylko na wprost - 3 komorowe.


Aha. Nie ma potrzeby dawać s10 - o to chodzi?

Cytat: "MatEUzs"

Cosik nie zauważyłem semaforów wjazdowych....


Bo ich nie ma:) Na razie zamierzałem tylko osiągnąć wyznaczony cel - spowodować dojazd składu na końcowy tor. Na realizm sygnalizacji przyjdzie jeszcze pora. W każdym razie cenna uwaga - będę pamiętał.

Cytat: "MatEUzs"

Troche za wcześnie ustawione _sem_info na stacji srodkowej, na torze SU.
Nie wiem dlaczego....ale SU zostawila wagny...


sem-info jest na ostatnim torze. Czy w tym wypadku powinno być _za_ semaforem? Tam dalej już jest tylko krótki tor flex i zwrotnica.
W tym właśnie problem - dlaczego skład się czasem rozrywa? Właściwie uruchamiając symulację kilka razy z rzędu, za każdym razem przebiega inaczej. Pociągi przyjeżdżają w różnej kolejności, czasem się zostawiają wagony i zatrzymują się też nie zawsze w tym samym miejscu.

Cytat: "MatEUzs"

Na stacji koncowej SU znow _sem_info za wczesnie....

Nie może być dalej - dalej nie ma już torów. Chociaż _sem_info jest na samym końcu toru, skład i tak nie przejeżdża przez zwrotnicę. Nie wiem dlaczego.

Dziękuję za wszystkie uwagi.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Eventy i AI w nowej trasie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipca 2004, 22:33:01 »
Cytat: "Adam"

Aha. Nie ma potrzeby dawać s10 - o to chodzi?


 Dokładnie:) Pomarańczowe światło nie będzie nigdy użyte, więc jest zbędne... Wystarczą 3 komory w semaforze...

Cytat: "Adam"

Bo ich nie ma:) Na razie zamierzałem tylko osiągnąć wyznaczony cel - spowodować dojazd składu na końcowy tor. Na realizm sygnalizacji przyjdzie jeszcze pora. W każdym razie cenna uwaga - będę pamiętał.


Właśnie nie wiem, czy to nie ma związku z tym że składy źle jeżdżą....Musiał bym to sprawdzic...

Cytat: "Adam"


sem-info jest na ostatnim torze. Czy w tym wypadku powinno być _za_ semaforem? Tam dalej już jest tylko krótki tor flex i zwrotnica.
W tym właśnie problem - dlaczego skład się czasem rozrywa? Właściwie uruchamiając symulację kilka razy z rzędu, za każdym razem przebiega inaczej. Pociągi przyjeżdżają w różnej kolejności, czasem się zostawiają wagony i zatrzymują się też nie zawsze w tym samym miejscu.


No to ja już sam nie wiem od czego to zależy....Niekiedy AI jest takie dziwne:| Np u mnie. Zatrzyma się przed ms2...odczeka minutkę...i jedzie dalej:| Bez zmiany sygnalu...

Cytat: "Adam"

Nie może być dalej - dalej nie ma już torów. Chociaż _sem_info jest na samym końcu toru, skład i tak nie przejeżdża przez zwrotnicę. Nie wiem dlaczego.


A może to zależy od długości toru....Nie mam pojęcia...U mnie się takie rzeczy nie zdarzają, ale moze rzeczywiście semafory wjazdowe "pomagają"

Cytat: "Adam"
Dziękuję za wszystkie uwagi.

:)