Autor Wątek:  Składowe dźwięków modulowanych  (Przeczytany 2435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Składowe dźwięków modulowanych
« dnia: 02 Października 2010, 14:50:55 »
Zatem chodzi mi o to, czy ktoś wie co oznaczają 4 liczby - parametry dźwięków modulowanych? Chodzi mi szczególnie o runningnoise. Co do dwóch to po napisach wnioskuję, że to współczynniki głębokości modulacji(AM, FM) czy coś w tym stylu, ale pewien nie jestem. Pozostałe dwa nic mi nie mówią(AA, FA). Jeśli ktoś potrafi, to najlepiej by było przedstawić to podobnie do tutoriala o driver position, tyle że zagłębiając się co jakie wartości może przyjmować dla danego skutku. Proszę bez postonabijaczy treści np. "empirycznie".

<Edit>Jeśli to nie problem to proszę przypiąć temat, przyda się jako tutorial. Tak przy okazji, to wielkie dzięki dla jubaja:)</Edit>
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2010, 22:52:10 wysłana przez LHS_ST40S »
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Składowe dźwięków modulowanych
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Października 2010, 15:55:04 »
Te 4 liczby oznaczają zawsze to samo: składowe stałe (A) i zmienne (M) amplitudy (A) i częstotliwości (F). Bardzo często współczynniki odpowiadające za zmianę odnoszą się do zakresu całego zmian, a nie do zmiany jednostkowej.
Przykład: AA=0, FA=1, AM=1, FM=2.
a) pojazd stoi: amplituda = 0, częstotliwość = 1;
b) pojazd porusza się z prędkością maksymalną: amplituda = 1, częstotliwość = 3;
c) pojazd porusza się z połową prędkości maksymalnej: amplituda = 0,5, częstotliwość = 2.
Amplituda odpowiada za głośność dźwięku i nie przekroczy wartości 1. Częstotliwość mówi o tym, z jaką szybkością i wysokością dźwięk jest odtwarzany.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.