Autor Wątek:  Model Torunia  (Przeczytany 4283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Model Torunia
« dnia: 21 Stycznia 2010, 19:01:25 »
Poszukuję informacji i materiałów dotyczących Torunia. Konkretnie w pierwszej kolejności Toruń Główny (i ewentualnie Kluczyki), pozostałe może kiedyś później. Potrzebne są oznaczenia semaforów, numeracja zwrotnic,  modele dworca, wiaty, przejść podziemnych, budek gastronomicznych, samochodów Taxi, okolicznych budynków, zdjęcia na tekstury modeli, szerokość parowozu TKh49 (bez poręczy). Przydały by się filmy z kabiny albo zdjęcia na których jest dobrze widoczny układ sieci trakcyjnej.

Ja do Torunia mam ponad 150km i kiepski dojazd. Wiem, że zima raczej nie sprzyja, ale może coś się da zrobić. Posiadam ułożone w 80% tory pomiędzy Czerniewicami i Cierpicami (braki są głównie na Kluczykach).


   « Dodano: 03 Lutego 2010, 13:04:46 »
Na zachętę film z przejazdu po tym, co już jest oraz w załączniku widok na Wisłę.

« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2010, 13:04:47 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Model Torunia
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lutego 2010, 16:01:13 »
Usiłuję ustawić kilometraż na tej linii dla modelu Torunia. Wg kolej.one.pl, jest on następujący:
Toruń Wschodni 139.092
Toruń Miasto (TM) 137.418
Toruń Główny (TG) 134.706
Nieszawka 130.565

Ustawiłem te wartości dla TG (w tym samym miejscu, co dla linii 18) i TM (budynek stacji). Za nic nie chce wyjść 2.712km, wychodzi około 1700m. Gdy ustawiłem te wartości dla Nieszawki (budynek z czterospadowym dachem) oraz dla TM na nastawnię "Tm", otrzymuję błąd rzędu kilku metrów, co jest do zaakceptowania. Niestety kilometraż 134.706 wychodzi mi wtedy kawał za stacją TG, za placem Armii Krajowej (700m od kilometrażu TG na linii 18).

Mógłby mi ktoś sprostować te informacje albo udokumentować zdjęciami położenie jakiegoś słupka hektometrowego z zakresu 130.6-137.4?


   « Dodano: 06 Lutego 2010, 19:52:16 »
Otrzymałem już zdjęcie, na którym widać, że słupek 137.4 stoi zaraz za peronem Toruń Miasto. Z tego wynika, że 137.418 to jest kilometraż znajdującej się trochę dalej nastawni Tm. To by oznaczało iż Toruń Główny jest w okolicy 135.4. Potrzebuję jeszcze jakieś potwierdzenie od drugiej strony.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2010, 19:52:16 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Model Torunia
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Września 2010, 23:50:17 »
Miałem okazję zrobić zdjęcia z przejazdu pomiędzy Toruniem Głównym a Kluczykami i z powrotem, przez myjkę dla ETZ.

http://eu07.pl/userfiles/4245/foto-TGTK.7z (27MB)
http://eu07.pl/userfiles/4245/foto-TKTG.7z (28MB)

Prace na razie mi się zatrzymały, ponieważ nie mogę dojść do ładu z profilem pionowym. Profil odczytany ze schematu stacji nie zgadza się z poziomicami na mapie topograficznej. Wychodzi różnica około 5m w pionie, podczas gdy z obydwu końców stacji tory są na poziomie terenu. Ponadto nie udało mi się odnaleźć repera 44.2 m n.p.m., który powinien być na budynku przy wiadukcie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni