Autor Wątek:  Trasa z SN61  (Przeczytany 6474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubeks

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa z SN61
« dnia: 30 Października 2003, 14:07:37 »
Witajcie!!
Oto moj "pierwszy" raz na forum. Odpalilem sobie ostatnio SN61 i po dojechaniu do drugiej stacji [nie pamietam nazwy]- tej, gdzie stoi stonka z weglarkami, wysadzeniu pasazerow, stoje sobie na czerwonym i nic. Nawet silnik zgasilem, coby srodowiska nie zatruwac niska emisja i po ponad 20-tu minutach postoju na czerwonym przesiadlem sie na EU07. Z naprzeciwka nic nie nadjechalo. CO jest grane?

[%sig%]
Kuba Dressler

Adam

  • Gość
Re: Trasa z SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2003, 14:17:57 »
Zapewne zatrzymałeś się w złym miejscu. Jak zdołałem się zorientować, większość eventów (w tym przypadku zmiana światła na semaforze) uzależniona jest od zajętości lub zwolnienia określonego odcinka toru. A te odcinki "wrażliwe" na obecność taboru nie są w symulatorze wystarczająco długie i wymagają zatrzymania się w określonym miejscu. Na tej akurat stacji należy dojechać niemal do końca peronu, zostawiając daleko w tyle budynek i "stonkę".

[%sig%]

Offline chrisfox

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • http://www.marki.net.pl/kolejka
  • Otrzymane polubienia: 1
Re: Trasa z SN61
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Października 2003, 15:55:35 »
Dokładnie nie pamiętam tego miejsca, ale pewnie tak to właśnie jest. Spotykałem się często z takimi właśnie sytuacjami - w zależności od miejsca zatrzymania lokomotywy rózne rzeczy działy się, albo i nie. Jeśli nie zmienia mi się długo sygnał na semaforze próbuję podjechać trochę do przodu - czasem pomaga. A co do trasy SN61, tam (proszę nie donosić do DOKP) czasami po prostu lekceważyłem S1 i nic złego z tego nie wynikło.

Pozdrowienia

[%sig%]
Pozdrowienia

Krzysiek

Offline kubeks

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Trasa z SN61
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Października 2003, 15:59:21 »
Na tej stacji zatrzymywalem sie w roznych miejscach przy peronie, nawet troche za, ale jeszcze dzisiaj wieczorkiem poprobuje. Z gory dziekuje za pomoc

[%sig%]
Kuba Dressler

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Re: Trasa z SN61
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Października 2003, 17:36:35 »
Kuba - mtak jak koledzy piszą.
Tam trzeba podjechać pod semafor, poczekac chwilę i za moment droga będzie podana
:)

Offline kubeks

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Trasa z SN61
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2003, 18:49:46 »
Wielkie dzieki za pomoc. Skutkuje. Musze rozpracowac wszystkie stacje z semaforami, coby czasu nie tracic :-)

[%sig%]
Kuba Dressler

Offline Stach L.

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa z SN61
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopada 2003, 19:22:06 »
Nie wiem do końca bo na komputerach to się nie znam ale w 100 na 100 przypadkach zielone dostaje się natychmiastowo gdy zaraz po włączeniu symulatora wcisnę 1234567890 czyli wprowadzę zmiany w scenerii. Ale to najczęściej się kończy tak że na następnej stacji SU45 (chyba ona już nie pamiętam) porzuca wagony i odjeżdża (oj trzeba wtedy jechać na czerwonym) albo na końcowej stacji wagon który ciągnę zaczyna jechać po dwóch torach na raz : )
No ale to wszystko może być przypadek.
SL

Offline Stach L.

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa z SN61
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopada 2003, 16:30:56 »
A jednak to był przypadek! Jak się dowiedziałem (Dięki MatEUzs!!!) definiowanie scenerii owszem działa ale automatycznie i sobie mogłem wciskać te cyferki do woli : ) No i po przeprowadzeniu wczoraj wielu testów jednoznacznie wychodzi na to co mówili już moi Przedmówcy: trza się zatrzymywać czołem na samiutkim "krzyżyku" (tudzież gdy go brak na krańcu peronu) i wtedy "dyżurny nas widzi". W każdym razie sorry za zawracanie gitary rewelacjami! Swoja drogą to po tych testach przychylam się do wniosku o dołączenie do syma czegoś na kształt "save game-a" bo SN61 to jeszcze ma odjazd po minucie ale np takich testów dla ET22 to bym się już nie chwytał : )
Pozdrawiam!
SL