Autor Wątek:  Eu-07 Brak mocy  (Przeczytany 5947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pmarcin

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Eu-07 Brak mocy
« dnia: 15 Września 2009, 20:00:33 »
Witam

Mam pytanie jak w temacie. Nie znam się za bardzo na realnych parametrach lokomotywy Eu07 (tj. moc, przyspieszenie itp itd) bo mam nadzieje że symulator stara się je odwzorowywać. Problem jest następujący:
Zauważyłem że jeżeli będę chciał ruszyć lokomotywą nie mając odpowiednio dużo powietrza w zbiorniku gł.(tj. poniżej czerwonej kreski) lokomotywa kompletnie nie ma siły ciągnąć (a mam lekki osobowy skład 5 wagonów. Zawsze pomimo że mam zielone światło to stoję i czekam aż sprężarka napompuje powietrze żeby jakoś przyzwoicie ruszać. Co to może być?

Druga sprawa, bardzo długo trzymający hamulec. Zauważyłem że pomimo iż bardzo szybko odbije hamulec gł, od luzuje lokomotywę to pomimo tego często pociąg jeszcze bardzo długo hamuje. Czasem to nawet potrafi mi stanąć, uważam że to jest coś za bardzo naciągnięte.

Trzecia sprawa to lokomotywa nagle samoistnie stanie. Uważam że to już raczej jakiś błąd programu. Jadąc sobie 60km/h robię próbę hamulca przyhamuje do 30km/h i zaczynam kręcić kółkiem żeby ze względu na drugi problem lokomotywa mi nie stanęła całkiem. I tutaj niekiedy zonk w momencie gdy zaczne kręcić kołem czasem lokomotywa w jednej chwili całkiem stanie, z 30km/h do 0km/h w ciągu jednej sekundy bez żadnego hamowania. To już raczej jakiś błąd w programie, czy ktoś miał podobnie?

O kurcze ale się napisałem, ciekawe czy któś to wogóle przeczyta :). Jeśli tak to prosze o odpowiedź :)

Pozdrawiam

Offline Damo

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września 2009, 20:04:13 »
Druga sprawa, bardzo długo trzymający hamulec. Zauważyłem że pomimo iż bardzo szybko odbije hamulec gł, od luzuje lokomotywę to pomimo tego często pociąg jeszcze bardzo długo hamuje. Czasem to nawet potrafi mi stanąć, uważam że to jest coś za bardzo naciągnięte.
Długo hamuje bo jeszcze nie zwolniły się hamulce w ostatnim wagonie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Września 2009, 20:17:01 »
Które exe, jaki skład? Poza tym powinieneś luzować hamulec dopiero po wyłączeniu się sprężarki - taka jest zasada działania hamulca samoczynnego.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Września 2009, 20:44:03 »
Zauważyłem że jeżeli będę chciał ruszyć lokomotywą nie mając odpowiednio dużo powietrza w zbiorniku gł.(tj. poniżej czerwonej kreski) lokomotywa kompletnie nie ma siły ciągnąć (a mam lekki osobowy skład 5 wagonów. Zawsze pomimo że mam zielone światło to stoję i czekam aż sprężarka napompuje powietrze żeby jakoś przyzwoicie ruszać. Co to może być


Przeczytaj sobie te dwa tematy: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,1470.0.html http://eu07.pl/forum/index.php/topic,9676.0.html
Odpowiedź na cytat:
"W przewodzie głównym zasadnicze ciśnienie sprężonego powietrza ( gdy hamulec jest odhamowany ) wynosi 5 atmosfer [kg/cm²] ( 0,5MPa [N/cm²] )."

Zobacz też filmik, na którym zobaczysz jak się jedzie i hamuje: http://www.youtube.com/watch?v=LqrPaQPBcyA&feature=related

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Września 2009, 21:24:18 »
Trzecia sprawa to lokomotywa nagle samoistnie stanie.

To chyba połączenie starych exe (od 674 wzwyż problemu nie ma) i karty graficznej ATI.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Września 2009, 16:37:22 »
Ja mam Intela 915 (w laptopie) i do tej lokomotywy używam exe 735 kb. Też kilka razy mi tak stawało (przy rozruchu w trakcji ukrotnionej, gdy wywaliło nadmiarowy).
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Września 2009, 21:20:37 »
Najlepiej hamulce działają na DieselPacku, ale i na starym exe aż tak źle nie było (trzeba było tylko częściej walić w uderzeniowe).
Hamowanie kontrolne robi się z 60 km/h przy zastosowaniu pierwszego stopnia hamowania. Z praktyki gdy prędkość spadnie poniżej 40-35 km/h (w zależności od długości pociągu) daję kran w pozycję jazdy i wybija idealnie 30 km/h. Fali uderzeniowej praktycznie nie stosuję, bo w praktyce może ona sporo złego narobić. Jeśli ktoś jest zainteresowany czemu tak jest to zapraszam na pw.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Września 2009, 21:22:10 »
Może ona narobić, jak się ją stosuje nieumiejętnie. W praktyce bywa nieodzowna do zluzowania składu w normalnym czasie :]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Eu-07 Brak mocy
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Września 2009, 21:30:29 »
No to chyba z pełnego w luz ;)
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.