Autor Wątek:  Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001  (Przeczytany 43958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Quork QTar

  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Maja 2009, 22:39:06 »
Nie wiem czy jeszcze ciagle, ale przez dlugie lata tanio sie tu dostawalo nawet nowy tabor, jako ze poza BR143 niewiele wschodnich lokomotyw zostalo w sluzbie; nawet nowoczesny, bardzo dobry typ lokomotywy spalinowej, skonstruowany z okazji zjednoczenia przez najlepszych inzynierow wschodnich, dla uczczenia zjednoczenia i do obslugi nowych polaczen osobowych, sie nie przyjal. Poza tym, mamy tu duzo firm duzych i malych, ktore buduja tabor, a gdzie konkurencja, tam dobre ceny.
Zostan, Neda/Spojrz na to miasto
Na wstrzesione fundamenty palacow/Na wysokosc platanow Teheranu
Zwa nas "kurzem", a jesli maja racje/Zanieczyscmy powietrze gnebicielom
Nie idz, Neda

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maja 2009, 22:55:58 »
Tak, tylko, że Cargo jak ognia boi się konkurencji, a prywaciarze i tak sobie radzą sprowadzając do Polski "wydmuszki" z Niemiec/Czech zapewne za niewielką kasę.

A to już nie sprawa dotycząca ET22-001. Niech Cargo się żali do CD A.S. i DB A.G., że tabor prywacie sprzedają :)
Życie to nie gra... to symulator.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Maja 2009, 23:03:38 »
Tak czy siak, wszystko wskazuje na to ze Cargo zanim padnie to zrobi MK wielki prezent w postaci kasacji czego tylko się da;]
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Maja 2009, 23:05:17 »
A czy ty (Preki) wszechwiedzący/wszechorientujący sie we wszystkim pomagałbys swojej konkurencji? Sprzedając im swoje własne lokomotywy? Zdejmij wreszcie te klapki z oczu i przejżyj na nie. Nic nie jest taklie proste jak tobie sie wydaje.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline murphy77

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Maja 2009, 23:09:16 »
Na tym to polega jednych nie stać na utrzymanie to sprzedają za bezcen, byle nie konkurencji.Chyba na tym polega biznes skoro Cargo nie stać to już inna historia...

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Maja 2009, 23:26:02 »
Zadam Wam jedno proste pytanie. Wyobraźcie sobie, że macie firmę transportową, a w niej powiedzmy 10 ciężarówek. 2 z nich Waszym zdaniem się już wyeksploatowały i czsas się ich pozbyć. Konkurent ma 3 ciężarówki i perspektywy na dużo więcej zamówień, ale niestety nie może ich zrealizować z powodu braku taboru. Pocztą "pantoflową" dowiedział się, że pozbywacie się 2 własnych pojazdów. I teraz pytanie: czy lepiej jest sprzedać ciężarówki konkurentowi - a niech sobie pojeździ i chapnie nam zlecenia, czy zezłomować (zdając sobie sprawę, że dostaniemy ledwie cenę złomu) i przynajmniej przez jakiś czas nie martwić się o utratę rynku?
To oczywiście taki przykład, ale wydaje mi się odpowiedni do opisywanych sytuacji. Wewnętrznie chciałbym, aby było tak, jak piszecie, ale niestety rzeczywistość jest nieco inna i tak naprawdę są to pobożne życzenia i do niczego nie prowadząca dyskusja (wałkowana zresztą co jakiś czas na forum).

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Maja 2009, 23:29:25 »
...byle nie konkurencji...
To też nie jest do końca prawda. Nie wiem jak w Waszych rejonach postępuje CARGO ale wiem co się dzieje w Łódzkim ZT. Od kilku lat stoją SM42 i SM31 na pocięcie. Niby nic takiego, a jednak. Lokomotywy od pewnego czasu stoją jako "dawcy". Kilkukrotnie podawany był już termin "wykonania wyroku". Ale lokomotywy stoją nadal... . Z informacji, które posiadam wynika, że CARGO "straszy" (i to niemalże oficjalnie) pocięciem lokomotyw tylko po to by zyskać chętnych, którzy je kupią i we własnym zakresie zmodernizują. Jednostki te wycofano z eksploatacji z powodu "nieopłacalności naprawy".
Jest to tylko jeden przykład, że za bardzo nie utrudniają życia konkurencji. Będąc w CARGO dowiedziałem się też wielu innych podobnych, bądź równie ciekawych rzeczy dotyczących zarządzania majątkiem kolei. Wolałbym jednak niektórych informacji nie ujawniać. Dodam tylko na koniec, że sami pracownicy byli zdziwieni i oburzeni postępowaniem/decyzjami zarządu PKP CARGO.

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Maja 2009, 23:40:05 »
Z informacji, które posiadam wynika, że CARGO "straszy" (i to niemalże oficjalnie) pocięciem lokomotyw tylko po to by zyskać chętnych, którzy je kupią i we własnym zakresie

Problem polega na tym, że pojedynczy zakład (czyli CT) sam nie może skasować lokomotywy. Zakład występuje z wnioskiem do Centrali i tak naprawdę tylko stamtąd może przyjść decyzja dotycząca skreślenia pojazdu z inwentarza ilostanowego bądź też decyzja dotycząca fizycznej likwidacji. Jesteś pewien, że te SM42 i SM31 są skreślone z inwentarza, a nie mają przypadkiem statusu OR (oczekuje rewizji) bądź OG (oczekuje naprawy głównej)?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Maja 2009, 23:52:26 »
Ani OR ani OG :). Podobno wszelkie naprawy nieopłacalne. Pamiętam, że jeszcze w zeszłym roku dostałem cynk od kolegi, że kompletują ekipę spawaczy gazowych, żeby pocięli je palnikami. Ale na przygotowaniach się skończyło. Właściwie to o tych jednostakch dowiedziałem się przez przypadek. Rozmawialiśmy na szopie o prywaciarzach i jakoś tak rozmowa zeszła na tabor CARGO ;). 
ps One chyba coś miały wypisane (wymalowane) po bokach, ale nie było czasu żeby się dowiedzieć co.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Maja 2009, 00:53:45 »
A czy ty (Preki) wszechwiedzący/wszechorientujący sie we wszystkim pomagałbys swojej konkurencji? Sprzedając im swoje własne lokomotywy? Zdejmij wreszcie te klapki z oczu i przejżyj na nie. Nic nie jest taklie proste jak tobie sie wydaje.
A według Ciebie takie stowarzyszenie MK, jak TOZKiOS to konkurencja dla Cargo.

Jeśli chodzi o sprowadzanie "skorupek" z zagranicy, to nic, niestety, na to nie poradzą.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Maja 2009, 10:22:40 »
A według Ciebie takie stowarzyszenie MK, jak TOZKiOS to konkurencja dla Cargo.

A kto wie czy stowarzyszenie MK nie odsprzeda tej lokomotywy prywaciarzowi?

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Maja 2009, 10:46:03 »
A według Ciebie takie stowarzyszenie MK, jak TOZKiOS to konkurencja dla Cargo.

A kto wie czy stowarzyszenie MK nie odsprzeda tej lokomotywy prywaciarzowi?

... albo w przyszłości samo nie zdobędzie licencji i nie zacznie realizować przewozów lub dzierżawić taboru innym przewoźnikom...

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Maja 2009, 07:09:33 »
ET22-001 jest już pocięta. Takie info od m0kego, który rozmawiał z kimś ze Skarżyska ;)

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Maja 2009, 09:42:44 »
ET22-001 jest już pocięta. Takie info od m0kego, który rozmawiał z kimś ze Skarżyska ;)
Tak, z mechanikiem lub z mietkiem z warsztatu... W takich sprawach potrzeba konkretów, a nie plotek w stylu "ktoś, coś, komuś, gdzieś powiedział".
Pozdrawiam, Sławek

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Maja 2009, 13:51:29 »
ET22-001 jest już pocięta. Takie info od m0kego, który rozmawiał z kimś ze Skarżyska ;)
Znając m0ka :), to pewnie niepewna informacja. Najlepiej tam pojechać po prostu.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline m0ke

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Moja galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Maja 2009, 10:05:35 »
ET22-001 jest już pocięta. Takie info od m0kego, który rozmawiał z kimś ze Skarżyska ;)

No pierwsze słyszę. Skąd Ty masz takie wiadomości ? Szczególnie, że od 28 kwietnia nie było mnie we Wrocławiu. I kiedy to ze mną rozmawiałeś ?

Tak, z mechanikiem lub z mietkiem z warsztatu... W takich sprawach potrzeba konkretów, a nie plotek w stylu "ktoś, coś, komuś, gdzieś powiedział"

To nie jest takie proste. W Skarżysku sami nie wiedzą. Np. w listopadzie 2007 roku, kiedy poszła fama, że tną ET22-001 specjalnie tam pojechałem. Od naczelnika dowiedziałem się, że lokomotywa ... została pocięta w 2004 roku. Dyspozytor twierdził, że oddano ją do muzeum. Dopiero ludzie z warsztatu mi ją odnaleźli :)

Pozdrawiam

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Maja 2009, 13:56:33 »
Trzeba przyjechac w nocy, wywiezc po cichu i nikt sie jej nie doliczy :P

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Maja 2009, 18:05:48 »
Trzeba przyjechać w nocy, wywieźć po cichu i nikt się jej nie doliczy :P
Po tym co @m0ke napisał, to bym się nie zdziwił, gdyby to przeszło:D To co, ściepa na dźwig i lawety?:D
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Maja 2009, 18:40:57 »
Kierowcę już macie(ja), ciągnik siodłowy mogę załatwić, brak tylko jakiejś niskopodwoziówki wyliczając masę musi mieć co najmniej 5 osi:D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Maja 2009, 19:10:37 »
To ja zadzwonię do znajomego chorążego, dowódcy NUR'a-21, może pożyczą taką fajną platformę:D A może drogą torową ją wywieziemy? Mamy przecież trochę w forumowej załodze kolejarzy i osób z odpowiednimi znajomościami, hehehe:D
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Maja 2009, 19:36:54 »
Niestety, ale bardziej powinniśmy się skoncentrować na wrocławskiej ET22-010. To, że 001 jest zbyt przebudowana, niestety wiemy. ET22-010 zdaje się być ostatnim zachowanym belkowcem. Link do foto: http://www.ogk.cal.pl/details.php?image_id=1645
Życie to nie gra... to symulator.

Offline nowy05

  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
    • Galeria fotograficzna Krzysztofa Nowaka i Łukasza Konopa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Maja 2009, 20:17:10 »
Ostatnio jak byłem we Wrocławiu to powiem że nie ciekawie to wygląda i coś mi się wydaje że to wszystko pójdzie do pocięcia....
www.EU06.pl Zapraszam do oglądania!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Maja 2009, 20:25:41 »
A ja ponawiam swój apel : Czy ktoś z Wrocławia ma możliwość obfocenia ET22-010 oraz ET41-001 na tekstury wg obowiązujących zasad i podesłania takowych zdjęć do mnie? Byłbym bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Maja 2009, 00:36:08 »
Trzeba przyjechać w nocy, wywieźć po cichu i nikt się jej nie doliczy :P
Po tym co @m0ke napisał, to bym się nie zdziwił, gdyby to przeszło:D To co, ściepa na dźwig i lawety?:D
Po co. Podjechac jakims prywaciarzem, zahaczyc i odjechac :D

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Maja 2009, 01:33:50 »
Ale na serio, trzeba by było zainteresować jakieś stowarzyszenie bykiem 010, podobno należy do PKP Nieruchomości, bo z ilostanu Cargo został zdjęty daawno. Nawet nie wiem czy ze stanu Cargo, czy stanu dawnego przedsiębiorstwa państwowego PKP (na burcie ma stare napisy przydziału, tj. nie jest to "Zakład Taboru w...").

Natomiast kasacja jedynki jest potwierdzona na 100% z pewnego źródła. Ale... skoro władowano w nią nowe "bebechy" swego czasu i usunięto belki, to rzeczywiście, nie była to jedynka.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Maja 2009, 07:24:42 »
Po co. Podjechac jakims prywaciarzem, zahaczyc i odjechac :D
Po co. Nie lepiej poprosić aby unkel wziął malacza zahaczył przyczepkę i jazda po byczka;D
...

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Maja 2009, 12:00:02 »
Ale na serio, trzeba by było zainteresować jakieś stowarzyszenie bykiem 010, podobno należy do PKP Nieruchomości, bo z ilostanu Cargo został zdjęty daawno. Nawet nie wiem czy ze stanu Cargo, czy stanu dawnego przedsiębiorstwa państwowego PKP (na burcie ma stare napisy przydziału, tj. nie jest to "Zakład Taboru w...").

Wierzysz w cuda? Myślisz, że Cargo (lub Nieruchomości jak twierdzisz) oddadzą komuś lokomotywę za darmo? Nawet jeśli w grę wchodziłby zakup (w co również wątpię) to za jakąś kosmiczną kwotę... Kogo na to stać? Są w Polsce pojazdy o większej wartości historycznej niż ten byk i przede wszystkim to do ich uratowania zmierzają różne stowarzyszenia.


Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Maja 2009, 15:03:56 »
ET22-001 jest już pocięta. Takie info od m0kego, który rozmawiał z kimś ze Skarżyska ;)

No pierwsze słyszę. Skąd Ty masz takie wiadomości ? Szczególnie, że od 28 kwietnia nie było mnie we Wrocławiu. I kiedy to ze mną rozmawiałeś ?


Bisik mi mówił, po tym jak z Tobą był na Wolsztynie :)

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Maja 2009, 15:16:59 »
Cytuj
(...)Są w Polsce pojazdy o większej wartości historycznej niż ten byk i przede wszystkim to do ich uratowania zmierzają różne stowarzyszenia.

Jak choćby parowozy bezogniowe serii 1U, które również są zagrożone zezłomowaniem, a mają większą wartość historyczną niż ET22-001.
Poza tym ET22 to najliczniejsza seria elektrowozów w Polsce, więc ani nie jest nieliczna, ani zagrożona wycofaniem z inwentarza. Jeżeli za jakiś czas stanie się tak, jak już wyżej napisałem (niewielka ilość lokomotyw serii, bądź zagrożenie skreślenia), wówczas można pomyśleć o zachowaniu jednego egzemplarza dla przyszłych pokoleń. Podobny przypadek był z serią SP45.


« Ostatnia zmiana: 20 Maja 2009, 15:48:45 wysłana przez REWIZOR »
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.  

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fizyczna likwidacja lokomotywy ET22-001
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Maja 2009, 15:49:55 »
Tak, tylko odmian 201E jest kilka, a różnice pomiędzy pewnymi numerami jest duża.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.