Autor Wątek:  Wieża vs. mój komp - czyli jak podłączyć?  (Przeczytany 2637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2961
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 323
Wieża vs. mój komp - czyli jak podłączyć?
« dnia: 12 Marca 2009, 22:57:53 »
Emano!
Czyli dokładnie tak jak w temacie. Chciał bym podłączyć wieloletnią już (około 12 letnią, czynną) wieżę Technics CH570 do kompa, ale nie wiem jak to zrobić?
Karta dźwiękowa w kompie C-Media CMI8738/C3DX PCI Audio Device. Pytałem kumpla, który też ma podłączoną wieżę do kompa (mniej więcej ten sam rocznik tyle że inna) ale nie umiał mi nic powiedzieć, bo podłączał to jego brat.
Pozdro :)

<OT>Post numer 777 xD</OT>

(Niestety) link do zdjęcia: http://wap.skelbiu.lt/pictures/49/2992849.jpg

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Wieża vs. mój komp - czyli jak podłączyć?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marca 2009, 23:02:25 »
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1058317.html
Trochę inny temat, ale to na tej samej zasadzie działa.
P.S. Google Ci się zepsuło?:P
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2961
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 323
Odp: Wieża vs. mój komp - czyli jak podłączyć?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marca 2009, 23:06:12 »
P.S. Google Ci się zepsuło?:P

Nie wiedziałem co konkretnie szukać ;P A Google musiało zadziałać skoro znalazłem linkacza do foty :P
Reasumując: kupuję kabel Mini Jack-Cinch, podłączam do "zielonego" wyjścia Jack`a, a Chincha do czerwonego i białego wejścia na wieży? Dziwnie za... trywialne mi się to wydaje :|

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Wieża vs. mój komp - czyli jak podłączyć?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marca 2009, 23:11:22 »
Upewnij się tylko czy masz wejście chinch w wieży. A tak w ogóle, to właśnie jest proste:D
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Wieża vs. mój komp - czyli jak podłączyć?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marca 2009, 23:17:23 »
Tak, nie należy komplikować tego, co ma być proste :) Zauważ, że głośniki komputerowe podłączasz też pod to wyjście. Stamtąd zawsze dźwięk "wychodzi". Kompowe głośniki mają jednak z drugiej strony kabel wlutowany na stałe - a w tym przypadku,z którym się spotkałeś, musisz po prostu wetknąć kable tam, gdzie wieża przyjmuje dźwięk. Zrobisz z niej wtedy takie mega głośniki komputerowe. Różnica polega na tym, że dźwięk przyjmuje osobny wzmacniacz, i na głośniki dzwięk idzie właśnie za sprawą podzespołów wieży.

EDIT: Uch, chciałem wysłać, ale adsim mnie ubiegł :P No cóż, to masz już dwa głosy, że jest to proste. Dodam może jeszcze, że to wejście oznaczane jest AUX lub AUXILIARY, a w rozbudowanych wieżach wysokiej klasy - takich jak Twoja - AUX IN, lub AUXILIARY INPUT.

ps. WAŻNE - ustaw głośność w kompie na 75%. Słabsze karty dźwiękowe potrafią solidnie katować głośniki ponad normę, ja w swojej wieży muszę uważać, bo podłączając laptopa mojej narzeczonej, zaczynały mi charczeć, gdy na lapie ustawiałem 100% siły głosu.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2961
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 323
Odp: Wieża vs. mój komp - czyli jak podłączyć?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marca 2009, 23:26:24 »
Ok, wielkie dzięki za odpowiedź :)
Myślę że można zamknąć temat :)

Wedle życzenia temat zamykam.
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2009, 08:59:24 wysłana przez Żuk »