Autor Wątek:  Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk  (Przeczytany 6171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakowiak

  • Wiadomości: 4
  • myslisz spalinowy,mówisz suka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« dnia: 11 Listopada 2016, 13:11:26 »
Witam. Jako iż powstała sceneria łódź, to może czas na Kraków? Myślałem  nad stworzeniem trasy pociągu turystycznego realnego, który kursował bodaj 2 razy w te wakacje. Zdjęcia budynków i innych obiektów to nie problem. Niestety jest jedno ale, Kraków Główny z układem torowiska było by ciężko, gdyż tam jest bardzo gęsto ułożone torowisko. Ogółem mówiąc bez pomocy się nie obejdzie, a tej scenerii w przyszłości mogło by wyniknąć coś dużego. Bądź stworzenie samego Płaszowa i okolic nie byłoby głupie choćby to manewrów.
Wiadomość raportowana. Poprawiłem interpunkcję. Było tyle dziwnych błędów, że mi się nawet kolorować nie chciało. Zwracaj na to uwagę. | @Stele
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2016, 21:09:46 wysłana przez Stele »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopada 2016, 13:36:08 »
Jestem przeciwny, proponuje dokonczyc scenerie Łódź (nazwy miast piszemy z duzej litery), chodzi o Kaliska. Proponuje tez douczyc sie poprawnej pisowni, interpunkcji i gramatyki. Inaczej nie widze mozliwosci wspolpracy. Watpie tez, abys sam mogl w czymkolwiek pomoc.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2016, 14:21:09 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 937
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopada 2016, 13:57:33 »
Kaliska powstawała przez dobre 10 lat. Nie chcę negować, że tobie się nie uda, ale masz jakiekolwiek pojęcie na temat budowania scenerii, struktury plików .scn? Podejść do budowania scenerii zawierającej Kraków było przynajmniej kilka. A żadnej z nich jak nie było, tak nie ma.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopada 2016, 14:02:38 »
Słabo szukasz na forum: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,13365.msg340559.html#msg340559
Tory są. Sieci też trochę jest, nie wszędzie, ale trochę jest. Zrób zdjęcia budynków, inych obiektów itp. to pogadamy.

Cytuj
Podejść do budowania scenerii zawierającej Kraków było przynajmniej kilka. A żadnej z nich jak nie było, tak nie ma
Na moim dysku jest i w MaSzynie ma się dobrze, więc dementuje te plotki :P W bardzo wolnych chwilach przerabiam tam pewne rzeczy.
Cytuj
zdjęcia budynków i innych zdjec to nie problem
Naprawdę? Odnoszę wrażenie (może mylne) że z tym jest największy problem.
Cytuj
Bądz stworzenie samego płaszowa i okolic nie byłoby, głupie choćby to manewrów
To jest akurat zrobione, tory+sieć.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2016, 14:15:14 wysłana przez dymus »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopada 2016, 14:16:06 »
Nie ma się co czarować, pierwszy post w tamtym wątku właśnie obchodził 7 rocznicę, a ostatni napisano w 2013r. Mając doświadczenia z Kaliską, ze scenerią Huntera i... wielu innymi projektami, nie widzę możliwości skończenia zaczętych projektów. Do tego traktuje post @Krakowiaka, jako życzeniowy. Nie potrafię uwierzyć, że ktoś z taką gramatyką sam jest w stanie znacząco pomóc/ zrobić. Na początku zapytam, jakim aparatem fotograficznym kolega dysponuje?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopada 2016, 14:19:55 »
Krzysiek, ale czymkolwiek ;)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopada 2016, 14:22:24 »
Czymkolwiek też można, poprawione.

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopada 2016, 14:30:40 »
@Krzysiek626 jest różnica w tym co umiałem wtedy a teraz, to jakie mam podejście do robienia tego itp. Nie zakładam że by było łatwo, ale denerwuje mnie podejście że "najłatwiej zdjęcia zdobyć". A w tym jest problem, jedyne zdjęcia które mam z projektu L91 to sa które ja zrobiłem oraz te które mi wysłała jedna osoba. Tyle. Mogę założyć że gdyby były zdjęcia, to byłyby modele (które też bym zrobił) i wtedy by miało sens ciągnięcie linii. A samo robienie torów dla samych torów nie zawsze ma sens. Zobacz że zrobiłem projekt scnBN, który mając 140km, został zrobiony w ponad pół roku. Nie wykończoy w 100%, faktycznie, faktem jest to też że teraz nie mam na to czasu, ale zrobiony nadal w pojedynkę, bez pomocy nikogo. Da się? Da. Tylko ile to czasu zajmuje. Wiadomo w pojedynkę jest bardzo ciężko, ale osób chętnych raczej nie ma a oczekiwań sporo. Co z tego że teraz stoi zupełnie bo nie mam czasu. Ale pokazuje że się da. Oczywiście mozna jeździć po samych torach. Ale w pojedynkę nie da się takie projektu zrobić. Nie tak dużego. Da się tory, itp ale otoczenie robię w pojedynkę przy tak dużych sceneriach to czyste "wkopanie w bagno" i czasowo, a osób do pomocy bardzo mało, żeby nie powiedzieć w ogóle.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopada 2016, 14:37:55 »
@Dymus, absolutnie Ciebie nie chciałem krytykować. Raczej chciałem być realistą, tym bardziej po tym, jak próbowałem forsować dokończenie Kaliskiej. Co do zdjęć, zrobiłem ich parę tysięcy a wykorzystano może kilka. Wiem ze swojego własnego podwórka, że to też nie jest łatwe.

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Listopada 2016, 15:19:02 »
@Krzysiek626, niestety ja ostatnio też staje się realistą, a to niestety prowadzi do wniosków że o ile fajnie robić nowe trasy do MaSzyny, ale jeśli są one dłuższe to jedna osoba nie jest w stanie to dokończyć, szczególnie jak ma się na głowie kilka innych projektów. A z reguły do dokończenia sa rzeczy proste, ale czasochłonne jak "drzewkowanie" czy wstawianie domków czy nawet konfiguracja sbl, która jest czasochłonna, ale nie trudna. Te rzeczy trudne nie są, ale bardzo czasochonne. Denerwujące jest tracenie czas na budowę otoczenia i jego dokańczanie, gdzie tym mógłby zając sie spokojnie ktoś inny (do otoczenia wystarczy czas i jakaś wyobraźnia, a do realnych scn potrzebne są zdjęcia na np. budynki). I tak, przez otoczenie, konfigurację SBL np. scnBN będzie jeszcze długo na warsztacie mimo tego że jest przejezdna cała oraz ma w tej chwili otoczenie porównywalne lub nawet czasami lepsze w porównywaniu z niektórymi już wydanymi sceneriami.
Tak samo L91 przywołana w tym wątku, przebudowa torów (profil pionowy) zajmie stosunkowo mało czasu, szczególnie że tory są gotowe, płaskie ale zrobione  (oprócz kilku fragmentów) to otoczenie (i oczywiście budynki zajmą dużo czasu). Oczywiście da się to zrobić w pojedynkę, ale wtedy zajmie to bardzo dużo czasu.  Bez pomocy z zewnątrz nie ma sensu robić tego, bo znów wyjdą same tory z tego projektu.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Listopada 2016, 17:37:45 »
Samo to, że @Łukasz zrobił układ torowy KG i KP można uznać za wystarczającą zachętę do tworzenia budynków i obiektów wokół samej linii kolejowej. Tylko odkąd było pisane o zapotrzebowaniu, tak każdy olał i nikt nic nie zrobił.
Ja uważam, że Kaliska powinna być wydana już bardzo dawno temu, bo zabawa z siecią trakcyjną to jest rozgrzebywania g*wna za przeproszeniem.
@Krakowiak, z całym szacunkiem, ale jakoś nie wierzę w powodzenie Twojego planu. Może jakbyś dostarczył nam zdjęcia budynków tych najbardziej charakterystycznych na trasie KG - KP, coś by wtedy z tego powstało. Na pierwszy ogień mógłbyś dostarczyć zdjęcia budynku dworca, Galerię Krakowską i zdjęcia z rejonu hali targowej, czyli lodowisko Cracovii, budki przy hali, kamienice etc.
Znając życie i tak pewnie (jak wielu) olejesz temat bez żadnej odpowiedzi, więc nawet się nie rozczaruję tak bardzo ;)

Offline Krakowiak

  • Wiadomości: 4
  • myslisz spalinowy,mówisz suka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopada 2016, 18:19:17 »
Nie, nie mam zamiaru olewać sprawy. Choc patrzyłem na to wszystko, w strasznie różowych barwach. Choc jeśli płaszów jest, to w zasadzie są też plusy. Czyli jest osoba która mogłaby pomóc w tworzeniu tekstur budynków i jakbym mógł prosic o jakis download do torowiska płaszowa. Byłbym wdzięczny.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Listopada 2016, 18:33:22 »
Na to drugie bym nie liczył ;)
No, ewentualnie jeśli jesteś w stanie dostarczyć zdjęcia, to mogę je przetwarzać potem na tekstury. Wtedy jest jakaś szansa na to, że @Łukasz podzieli się z Tobą układem torowym. Na pewno nie wcześniej. Wiem co mówię, bo jako jego kumpel długo go maglowałem o to :P A oprócz tego robię betatesty tego co tworzy :P
Ja niestety nie mam ostatnio na tyle czasu by biegać po Krakowie.

Offline Krakowiak

  • Wiadomości: 4
  • myslisz spalinowy,mówisz suka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Listopada 2016, 18:40:35 »
Tak więc w najblizszym czasie dostarcze zdjęcia, tylko czy całe torowisko jest? Budynek dworca na płaszowie sie znajdą tylko ta estakada...

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Listopada 2016, 18:49:22 »
W 95% jest kompletne i przejezdne torowisko. Jeśli masz zdjęcia jeszcze starego dworca w Płaszowie to byłoby super. A estakadą bym się nie przejmował. Sfotografuj ją najlepiej jak potrafisz ;)
Jak będzie @Łukasz, to może wstawi jakieś screeny. Ostatnio coś się faktycznie w tym temacie cicho zrobiło.
Na początek może jeśli byś był taki miły, przydałby się zdjęcia tego wiaduktu przy hali targowej (póki jeszcze istnieje w takim stanie w jakim jest obecnie), oraz most na Wiśle (razem z tym drogowym co leci na Bohaterów Getta oraz kawałek dalej most Piłsudskiego no i jakby się udało ten kratownicowy co leci na Olszę. Potem jakby się udało zdjęcia kamienic.
Zdjęcia mogą być robione z okien pociągu (najlepiej z jakiegoś kibla albo edyty bo w nich się okna otwierają) i mogą być pod kątem. Byleby bez refleksów słońca, bo będzie trudniej. To na chwile obecną tyle. Na razie nie musisz się spieszyć, ale dobrze by było jakbyś w najbliższym czasie zrobił chociaż zdjęcia tego wiaduktu przy Hali Targowej. :)

  Dodano: 11 Listopada 2016, 18:54:05
Może i jestem upierdliwy, ale jeśli dasz radę, to budynek dworca na Płaszowie poproszę z każdej strony. Przejście podziemne również, podobnie jak budynek dyspozytury i tak dalej. Generalnie, cały Płaszów musi być sfotografowany, łącznie z "Trypolisem". ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2016, 18:54:05 wysłana przez ST44-003 »

Offline Krakowiak

  • Wiadomości: 4
  • myslisz spalinowy,mówisz suka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Listopada 2016, 19:02:54 »
Nie niestety starego dworca, nie mam.

  Dodano: 11 Listopada 2016, 19:06:02
Jeszcze jedno pytanko czy tory są zrobione do obecnej spalinowozowni, dawniej parowozowni {tej wokół której stoja parowozy}?
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2016, 19:06:02 wysłana przez Krakowiak »

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Listopada 2016, 22:41:41 »
Nie, nie mam zamiaru olewać sprawy. Choc patrzyłem na to wszystko, w strasznie różowych barwach.
Mogę robić zdjęcia. Ale to najlepiej na wiosnę/latem robić.
Np. w niedzielę mają być chmury.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2016, 22:42:55 wysłana przez Smok E_ustachy »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Pociąg do klasyki, sceneria kraków nh/głowny/i inne w krk
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Listopada 2016, 22:50:46 »
Cytuj
Np. w niedzielę mają być chmury.
Czytałeś ten wątek? http://eu07.pl/forum/index.php/topic,17785.0.html Punkt I a) powinien wszystko wyjaśnić w kwestii pogody.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!