Autor Wątek:  EP09 sama hamuje  (Przeczytany 3273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dandzione

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 sama hamuje
« dnia: 29 Lipca 2014, 19:36:22 »
Witam, po przerwie od symulatora, postawiłem sobie pojechać EP09 drawinowo.
I w trakcie przyspieszenia lokomotywa nagle zaczeła zwalniać, nastawnikiem (i bocznikowaniem) zjechałem do zera, natomiast amperomierze dalej pokazywały pewne wartosci (takie jakie był zanim zaczęła zwalniać), ale po chwili wraz ze spadkiem prędkości one też spadają. Przyznam się że nie mam pojęcia dlaczego się tak stało, ktoś ma jakieś pomysły?
Dodam, że symulator mam aktualny (Maszyna 8.13, eu07.exe 13.6.804.408)
« Ostatnia zmiana: 29 Lipca 2014, 20:00:48 wysłana przez dandzione »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: EP09 sama hamuje
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipca 2014, 20:20:12 »
Ten skok poboru prądu to nie było działanie hamulca elektrodynamicznego? Ładnie postąpiłeś logując stan spod F2 co jakiś czas, ale ostatni nie wskazuje na nic podejrzanego.
Mój kanał youtube

Offline dandzione

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EP09 sama hamuje
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipca 2014, 20:31:46 »
Właśnie myślałem o hamulcu elektrodynamicznym i tu przyznam się że nie wiem dokońca jak się go używa / jak działa, więc jakbyś mógł mi wytłumaczyć, albo odesłać do lektury (nic co by mi pomogło nie znalazłem na ten temat) to byłbym wdzięczny :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: EP09 sama hamuje
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipca 2014, 21:37:51 »
W EP09 sam się załącza przy hamowaniu i puszcza po spadku prędkości. Nie wiem jaki ma wyzwalacz, wiec nie będę spekulował i ciemnoty rozsiewał. Nie wyjaśnia to jednak problemu samoczynnego hamowania.
Mój kanał youtube

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: EP09 sama hamuje
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipca 2014, 22:33:38 »
Używałeś napełniania uderzeniowego, więc zastosowanie ma ostatnie pytanie z dokumentacji: http://eu07.pl/dokumentacja/#14. W przypadku EP09 należy zamienić niewielkie ciśnienie na prąd hamowania ED.
Problem został rozwiązany w którymś z ostatnich paczy, gdzie zostały poprawione przepływy między zbiornikiem sterującym i przewodem głównym oraz zmieniony został zawór rozrządczy w lokomotywie EP09.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.