Autor Wątek:  proponuje TANIE LATANIE...heh  (Przeczytany 6570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
proponuje TANIE LATANIE...heh
« dnia: 06 Maja 2006, 14:26:53 »
musiałem, poprostu musiałem, tak mnie nosiło na zrobienie czegoś co lata bo juz były maluchy, stary, jelcze to terz zrobiłem taki samolocik...

tak wyglądał jeszcze niedawno...

a tak w scenerii testowej iskra.scn

bo niby to jest model naszego polskiego samolotu ISKRA, ale czy wyszedł? oceńcie sami bo mi sie zdaje że nie :(

tutaj jest link: http://bohunskie.w.interia.pl/bohunIC/samolot.rar  do paczki ze sceneria testową oraz z plikami i modelem tego czegoś co lata :]
POZDRAWIAM

Offline MB

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2006, 15:17:35 »
Teraz jeszcze potrzeba statków i rakiet kosmicznych i będziemy miec symulator codziennej rzeczywistości. :)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja 2006, 15:29:05 »
Ktoś kiedyś użył takiego zadania mniej więcej: nie mam zamiaru odpowiadać na pytania, że dodałem samolot i nie chce latać :).
Pomysł oryginalny :), podoba mi się.

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja 2006, 16:11:41 »
Cytat: "Mariusz1970"
Ktoś kiedyś użył takiego zadania mniej więcej: nie mam zamiaru odpowiadać na pytania, że dodałem samolot i nie chce latać :).

To chyba byłem ja :). No i teraz się zacznie ... ;)
P.S. Samolot jest git ;).
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maja 2006, 17:11:30 »
pomysłów to ja mam 1000 na minute ale czasu odwrotnie proporcjonalnie!!! fajnie ze ten ''latawiec'' się wam spodobał, można porobić modele: awionetek, helikopterów, odrzutowców, bedzie niedługo taka realistyka że niepoznamy czy to MATRIX czy RZECZYWISTOSC he he. może za niedługo wypuszcze coś ciekawszego... :)

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maja 2006, 22:50:55 »
Cytuj
można porobić modele: awionetek, helikopterów, odrzutowców, bedzie niedługo taka realistyka że niepoznamy czy to MATRIX czy RZECZYWISTOSC


Rozpoznamy. Po FPS.

Wiem, jestem okrutny :) Ale pomysł OK. Kiedyś sam myślałem, czy jakichś ptaszków albo innych żyjątek nie porobić.
ABu

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maja 2006, 23:29:24 »
Pomysł super coś konkretnego czy to ma tease jaką ustalisz czy jest trasa taka jaką AI ustali.
Iskra troche inaczej wygląda ale w końcu mamy samolocik i brakuje jeszcze ptaszków ale to by zabrało kolejne klatki i większą moc obliczeniową :D

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maja 2006, 10:26:51 »
trasa jest ustalana przez tworzącego. robimy tkz 'tunel' w którym sie porusza nasz samolot, w tym przypadku jest to poprostu ROAD z texturowaniem alpha. samolot jest prostym modelem z uwagi na oszczędność FPS.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
proponuje TANIE LATANIE...heh
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipca 2006, 01:23:12 »
W/g mnie samolocik - dobry pomysl.

Może nie przesadzajmy z tą mnogością różnych dupereli, bo to wszystko waży, ale z tego co ja wiem, to samoloty latają wysoko i latwiej będzie dać taki cienki prostopadlościan z odpowiednią, transparentną teksturą (zżera mniej mocy).

Co do zwierzątek to można pomyśleć co zrobić żeby bylo jakoś tak fajnie i ladnie, a z malą ilością zżeranych zasobów...
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."