Autor Wątek:  Brak animacji zduplikowanych wskaźników w kabinach  (Przeczytany 5434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Brak animacji zduplikowanych wskaźników w kabinach
« dnia: 21 Sierpnia 2014, 20:36:10 »
Jak zauważono w patchu 8.14 pojawiły się problemy z prędkościomierzami. Wynika to ze scalenia animacji tachometer i tachometerb w oddawanie jednego parametru fizycznego. Obecnie symulator obsługuje tylko jeden submodel na obiekt animowany, więc tachometerb nadpisuje tachometer efektem czego mamy nieruchomą wskazówkę prędkościomierza analogowego w wielu pojazdach. Problem prawdopodobnie występuje we wszystkich kabinach z dwoma prędkościomierzami.
Trwają prace nad zmianą tego mechanizmu, tak by animowane były jedynie obiekty z przypisanym submodelem oraz by możliwe było przywiązanie kilku do jednego obiektu.

Wątek ten ma na celu zebranie wszystkich kabin w których ten problem występuje dla odśmiecenia tematu patcha oraz skompletowania listy taboru wymagającego poprawek gdy będzie to już możliwe.

Obecnie znane:
  • ED72: kabina_a.t3d kabina_b.t3d 5bs-ra.mmd 5bs-rb.mmd
  • ET22-2000: kabinaa-xz.t3d kabinab-xz.t3d 201em.mmd
  • ST45: kabina-st45-a.t3d kabina-st45-a.t3d 301dd.mmd
  • TEM2: kabina-tem2a.t3d tem2-017a.mmd tem2-059a.mmd tem2-122a.mmd tem2-148a.mmd tem2a.mmd tem2as.mmd tem2g1a.mmd

Tabor posiadający animację niezgodną z typem prędkościomierza:
  • 303eb
  • EU04: eu04-01.mmd eu04-04.mmd eu04-24.mmd
  • EU05: eu05.mmd hasler; działa czeski suwakowy jako tachometer.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2014, 15:10:14 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Brak animacji zduplikowanych wskaźników w kabinach
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpnia 2014, 10:34:13 »
Na repo:
  • EU05: 05]kabina_a.t3d, 05]kabina_b.t3d, eu05.mmd
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Brak animacji zduplikowanych wskaźników w kabinach
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpnia 2014, 10:53:02 »
Hm, błąd wyniknął z tego, że tachometerb: zostało przeznaczone do wyłączenia skakania, natomiast nie zauważyłem, że tachometerb: było już wcześniej używane do wskazania drugiego prędkościomierza. Ze względu na użycie else if dotychczasowe działanie tachometerb: zostało zablokowane. Zostanie to zapewne naprawione w kolejnej wersji. Do czasu ustalenia rozwiązania proszę nie dokonywać zmian w MMD.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Brak animacji zduplikowanych wskaźników w kabinach
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Września 2014, 21:49:09 »
Obecnie animacja tachometer (i reliktowo tachometerb) odpowiada za prędkościomierz krokowy a tachometern za płynny. Możliwe jest zdefiniowanie wielu obiektów o tej samej animacji w kabinie. Czy coś oprócz Haslerów działa krokowo? Zbieram się do modyfikacji mmd.

Płynny dostają:
6dg
303eb
br285
201em (wymaga zmiany hierarchii by wszystkie elementy wyświetlacza były zależne od jego włączenia, a to wypadałoby przenieść pod innego universala)
EU04
EU05 (czeski suwakowy)
301dd

Unifikacja wszystkich jako tachometer:
ED72
TEM2
« Ostatnia zmiana: 12 Września 2014, 16:57:55 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube