Autor Wątek:  Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.  (Przeczytany 6160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mako

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« dnia: 10 Marca 2004, 01:35:34 »
Hej!

Mam takie zapytanie, jak jadę pociągiem z Koniewic do Kaca to staram się jechać zgodnie z rozkładem. Jednak tu zastanawia mnie coś, bowiem w Dejawach Kopalni powinna być 1 minuta postoju, więc zatrzymuję się ale na semaaforze jest zielone. W takim razie jest tam postój, czy nie???

To samo w Polu, jest postój, czy nie???

Pozdro for all players of MaSzyna :)))

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marca 2004, 09:44:10 »
Cytuj
Hej!

Mam takie zapytanie, jak jadę pociągiem z Koniewic do Kaca to staram się jechać zgodnie z rozkładem. Jednak tu zastanawia mnie coś, bowiem w Dejawach Kopalni powinna być 1 minuta postoju, więc zatrzymuję się ale na semaaforze jest zielone. W takim razie jest tam postój, czy nie???

To samo w Polu, jest postój, czy nie???

Wg rozkładu jest postój, zarówno w Kopalni, jak i w Polu; a że rozkład - rzecz święta... to trzeba się tam zatrzymać :) A tym S2 na wyjazdowym z Kopalni się nie sugeruj, bo w realu zdarza się, że przebieg jest ustawiony jak dla przelotu bez zatrzymywania, chociaż pociąg ma planowy postój.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Mako

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marca 2004, 10:15:44 »
Dzięki. Choć to nie był problem zawsze mnie to zastanawiało :)

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marca 2004, 10:32:26 »
Nauczcie sie czytac sluzbowy rozklad jazdy - gdzie tam macie postoj?
Mc

Offline Mako

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marca 2004, 10:44:16 »
A nie ma tam postoju? Przecież przy Kopalni jest napisane 10.43 a pod tym 10.44, a przy Polu 10.51 a pod tym 10.52. To nie jest czas odjazdu i przyjazdu?

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marca 2004, 10:52:33 »
A to przepraszam, myslalem ze mowicie o pospiesznym.
No fakt, na ogol regulamin stacji okresla ze jak jest postój to powinno być S1 na wyjazdowym.
Ale w chwili obecnej to jest trudne do zrealizowania za pomocą eventów, w nowej wersji gdy będzie Virtual Dispatcher to powinny być takie rzeczy OK.

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marca 2004, 11:40:21 »
Cytuj
na ogol regulamin stacji okresla ze jak jest postój to powinno być S1 na wyjazdowym

Na ogół - ale nie zawsze ;) Np. na trasie Gdańsk Gł. - Gdynia Gł. Os. na stacjach: Wrzeszcz, Oliwa, Sopot jest zawsze S2 na wyjazdowym (wyjątek - zamieszanie spowodowane np. pracami torowymi, manewrami, itp.). Tak więc jestem zdania, że można przyjąć, że regulamin st. Dej. Kop. dopuszcza podanie S2 na wyjazdowym ;) i wtedy nie ma błędu w symku :>
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Marca 2004, 12:05:27 »
ehm wy naprawde nie macie wiekszych problemow ? :) mozna podac przelot na stacji dla pociagu zatrzymujacego sie (to jest czesto praktykowane) chociaz czasami wychodza jaja z niezatrzymywaniem sie pociagow (np piasezcno)

OlO_EU

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Marca 2004, 19:06:45 »
W Żorach jak przyjeżdża Szyndzielnia to też zawsze ma ustawiony przebieg, mimo, że się zatrzymuje.

A poza tym - gdzie pisze, że S2 NAKAZUJE odjazd? Ja myślałem, że jest to tylko ZEZWOLENIE na jazdę...

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marca 2004, 17:31:10 »
Drodzy koledzy... Pojedźcie na st. Knyszyn (km 28.6 linii Ełk-Białystok), tam dyżurny podaje sr2, gdy pociąg wchodzi w perony a mechanik jakoś zawsze się zatrzymuje. Ale mam inne pytanie: gdy biorę misję z EU07-424 i dojadę do Koniewic, to tam podłączam sie do składu z wag. WARS, i jade do WK, ale... bez rozkładu. Jeśli jadę tym pociągiem, o którym mowa w 1. poście, to rozkład jest źle opracowany, bo gdy jadę tyq-tykiem, to, trzymając się ograniczeń na szlaku przyjeżdżam 10.48-49 zawsze. A rozkład wskazuje 10.51! Proszę, zmieńcie to. Tak musze niepotrzebnie stać...
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline gdynianin

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Pytanie co do rozkładu jazdy pośpiecha.
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marca 2004, 17:35:40 »
A po co! Nic ci się nie stanie jak minutkę lub dwie dłużrj postoisz.