Autor Wątek:  Rzeżnicy...  (Przeczytany 18576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Października 2008, 16:55:15 »
Albo do tyłka podpiąć 3 [kV], 700 [A], bo tyle musiały np. pantografy i obwód WN znieść. A to już ładny grzejnik się robi.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Października 2008, 22:15:35 »
Nie było to mądre posunięcie, bo jak ktoś wcześniej wspomniał o braku szacunku dla cudzych własności, tak ja wspomnę o braku szacunku dla pasażerów tego pociągu. Ciekawi mnie czy też mieli tak dobrą zabawę jak mechanik z autorem filmiku. Ja osobiście lubię dźwiek wyjących wentylatorów, ale to jest lekka przesada...Żal siódemki...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Października 2008, 15:41:05 »
Pasażerowie nie poczuli tego rozruchu, bo lok był przychHamowany. W ten sposób mech wykonał szybkie zejście z oporów bez szarpania składem. Mówcie co chcecie, ale ta właśnie powinno się jeździć na pasażerach.

Andrzej.
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2008, 20:40:26 wysłana przez |andy| »
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Października 2008, 16:19:12 »
@El Mecanico, czyli na ile powinien być lok/skład przyhamowany, żeby móc tak ruszyć??

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Października 2008, 16:25:06 »
A w ogóle to lok był luzem, czy z wagonami. Są 3 filmy w tym wątku. Na jednym widać wagony (świna), ale na pozostałych dwóch?
Gadałem z MKaczyn na gg o tym i mówił mi, że luzem, ale nie do końca mu wierze :) P

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Października 2008, 16:30:10 »
@ST44-003: Sam lok się przychHamowuje, wystarczy dać pół, jedną atmosferkę w cylindry, skład pełen luz już musisz mieć. I jedziesz nastawnikiem do zamknięcią pierwszej bezoporowej, jak na filmiku. Jak już masz zamkniętą to pomocniczy w luz.

Andrzej.
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2008, 20:41:13 wysłana przez |andy| »
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Października 2008, 17:33:16 »
      Ja jestem przerażony takim zachowaniem. Nie obejrzałem wszystkiego od deski do deski, bo nerwy mi na to nie pozwoliły.
 Dziwi mnie głupota maszynisty, że dopuścił do czegoś takiego dał się nakręcić i opublikować w internecie (możliwe, że nie został poinformowany, że to pójdzie na You Tube ale mógł się domyslić, tym bardziej, że nagrano go przy robieniu czegoś niedozwolonego).
    
     Co do wieku osób, które to komentowały i do wieku autora: To prawda, widać wyraźnie, że inteligencją i poziomem to nie grzeszą. Fascynacja takimi "wygłupami" mocno zdradza ich niedojrzałość i głupotę na zaawansowanym poziomie.

     Co do niszczenia mienia to w naszej polskiej mentalności jest zakorzenione takie zachowanie (Oczywiście nie mówię tu o ludziach inteligentych). Jako dobitny przykład mogę podać niszczenie mienia szkolnego (prawda mk-uczniowie? :) ). Chyba jeszcze nie widziałem w żadnej szkole ,do jakich chodziłem, ławki, która nie byłaby obsmarowana ksywkami uczniów lub nie miała zniszczonych lub oberwanych listewek wykończeniowych. Już o krzesłach i murach zewnętrznych nie wspomnę. 

     Jak mamy nie mieć do nich pretensji, drodzy koledzy, skoro oni już od bajtla zachowują się tak na codzień, a najwyższym autorytetem dla nich jest skinhead Zenek, którego boją się całe Lipowe Sady, a być jego kumplem to dla nich zaszczyt.

     Powinno być nam wstyd za takich ludzi, którzy jeszcze pokazują się w internecie i myślą, że są mądrzy.

pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2008, 17:39:56 wysłana przez marcepan »
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.  

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Października 2008, 17:34:46 »
Pasażerowie nie poczuli tego rozruchu, bo lok był przychamowany. Mówcie co chcecie, ale ta właśnie powinno się jeździć na pasażerach.

To jakbyś się szkolił na maszynistę to powiedz to na egzaminie, może dadzą Ci kolejowy stempelek na wypowiedzeniu umowy i negatywnym zaliczeniu egzaminu teoretycznego.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Października 2008, 19:08:51 »
Pasażerowie nie poczuli tego rozruchu, bo lok był przychamowany. Mówcie co chcecie, ale ta właśnie powinno się jeździć na pasażerach.

Mów co chcesz, tak się właśnie wysyła loki do firmy Polsilver. Jak można w tak śmieszny sposób tłumaczyć tak infantylne zachowanie? Ciekawe co by na to instruktor powiedział, że nie wspomnę o słynnych krakowskich kosicielach, o których wspominał Borys. Żal, żal i bulwers. Ciekawe kiedy mechanika zwolnią za to, że nie dorósł do siadania za kołem.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Października 2008, 21:46:58 »
Mówcie co chcecie, ale ta właśnie powinno się jeździć na pasażerach.

Mówię więc, co chcę, że taki sam efekt miałbyś, jakbyś wrzucał po kolei pozycje oporowe, bo przecież po to one są, no nie? Jeżeli ktoś nie potrafi ruszyć bez takich cudów z przyhamowywaniem, bo będzie szarpał, no to nie nadaje się na mecha moim zdaniem. Lok to nie wyścigówka, trzeba poczuć jego masę, moc, uszanować to. A nie trzeć klocki hamulcowe o zestawy kołowe.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Października 2008, 21:59:05 »
Ma ktoś "Podrecznik maszynisty trakcji elektrycznej" w jakimś PDFie?
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2008, 23:35:55 wysłana przez El Mecánico »
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #41 dnia: 31 Października 2008, 22:02:48 »
http://www.gdynia.mm.pl/~serwer/eu07/uruchomienie_eu07.html

Nie czytałem i nie wiem, czy coś tam jest o tym...

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #42 dnia: 31 Października 2008, 22:46:11 »
Ma ktoś "Instrukcję maszynisty elektrycznych pojazdów trakcyjnych" w jakimś PDFie?

Instrukcje? Chodzi Ci o Ct1 czy o "Podrecznik maszynisty trakcji elektrycznej"?

A co do wcześniejszego posta Twojego - chyba jednak nie miałeś do czynienia z pojazdami elektrycznymi.
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2008, 23:08:06 wysłana przez EU07-483 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #43 dnia: 31 Października 2008, 23:07:08 »
Gadałem z MKaczyn na gg o tym i mówił mi, że luzem, ale nie do końca mu wierze :) P
Bzdura totalna. Lokiem luzem bys nawet kolem nie zdazyl zakrecic, zeby dojsc do 700A.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Listopada 2008, 07:12:08 »
Dziwi mnie głupota maszynisty, że dopuścił do czegoś takiego dał się nakręcić i opublikować w internecie (możliwe, że nie został poinformowany, że to pójdzie na You Tube ale mógł się domyslić, tym bardziej, że nagrano go przy robieniu czegoś niedozwolonego).   

Maszynista to jego kolega :P

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Listopada 2008, 12:03:15 »
Gadałem z MKaczyn na gg o tym i mówił mi, że luzem, ale nie do końca mu wierze :) P
Bzdura totalna. Lokiem luzem bys nawet kolem nie zdazyl zakrecic, zeby dojsc do 700A.

Z jednej strony racja, to już bardziej by się koła zakręciły, ale te po szynach ;-), jednak jak tamten wariat z filmiku startował przyhamowanym lokiem to wtedy dojście lokiem bez brutta na 700A jest bardziej prawdopodobne. Podkreślam prawdopodobne, bo nigdy na żywo takiego manewru nie testowałem, i nie zamierzam bynajmniej (A że by mnie wtedy z hukiem z kabiny wypieprzyli, to inna sprawa...)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Listopada 2008, 12:42:33 »
Filmik nr 2 pokazuje Dworzec Centralny. Często bywałem tam i czekałem na pociąg. Nie spotkałem się z tym, abym widział loka luzem. Nie dość, że był luzem (przy takim założeniu), to jeszcze zatrzymałby się przy peronach.

Oczywiscie, może się mylę, bo może przez DC są puszczane loki luzem, a zatrzymał się przed semkiem albo chciał zabrać tego swego kumpla na loka, żeby się popisać.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Listopada 2008, 12:45:47 »
Cytuj
Nie dość, że był luzem (przy takim założeniu),
Ale słychać w radiu chyba polecenie odjazdu.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Listopada 2008, 12:47:15 »
Filmik nr 2 pokazuje Dworzec Centralny.
(...)
Oczywiscie, może się mylę, bo może przez DC są puszczane loki luzem

Co do filmiku nr 2 sprawa jest faktycznie bezdyskusyjna, bo ja niezliczoną ilość razy bywałem na Centralnym, w różnych porach, i nawet nocą żaden lok nie śmiał przebyć peronu luzem. Chodziło bardziej o filmik nr1. Przynajmniej mi, nie wiem, jak innym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Listopada 2008, 13:01:33 »
Mnie chodziło i o 1 i o 2.
Co do pierwszego, no to nie widać, aby jechał przy peronach, tylko pomiędzy peronami i może to wkazywać na jazdę luzem, ale z drugiej strony ta sama maszyna, ten sam gość, co na filmie nr 2 i film nr 2 nazwany jest część 1, a film nr 1 część druga.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Listopada 2008, 16:46:36 »
Filmik nr 2 pokazuje Dworzec Centralny. Często bywałem tam i czekałem na pociąg. Nie spotkałem się z tym, abym widział loka luzem.

Rzeźnik cz.1 jest ze składem na Centralnym, natomiast Rzeźnik cz.2 jest luzem na Zachodnim.

Oczywiscie, może się mylę, bo może przez DC są puszczane loki luzem, a zatrzymał się przed semkiem albo chciał zabrać tego swego kumpla na loka, żeby się popisać.

A może po prostu wóz jest od składu kończącego bieg na Zachodnim?

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Listopada 2008, 17:35:48 »
Co do loka luzem na DC - to chyba nieprawda.
Ale zdarzają się cuda, jakieś 5 lat temu to sobie brutto z byczkiem na czele stało przy 4 albo 1 peronie...
Wiem, że śmieszne ale prawdziwe.

Offline JACK67

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Listopada 2008, 22:18:03 »
Witam !
Użytkownikiem Maszyny jestem od mniej więcrj 5-ciu lat, ale jest to mój pierwszy post na łamach forum.Otóż odnosząc się do powyższego tematu "Rzeźnicy" to każdy doświadczony maszynista używa hamulca pomocniczego podczas postoju w peronach.A to dlatego, żeby mu odluzowany skład nie uciekał do tyłu, tudzież nie pchał do przodu.Ruszanie po otrzymaniu komendy odjazdu odbywa się przy lekko zachHamowanym loku i stopniowym popuszczaniu hamulca pomocniczego.Jeżeli ktoś tego nie doświadczył w kabinie EU/ EP 07 to niech lepiej nie wypowiada się na ten temat.A propos filmików:obydwa filmiki są ze składami, ale mech z lekka przesadził z tym piłowaniem do oporu.

Andrzej.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2008, 22:50:29 wysłana przez |andy| »

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Listopada 2008, 22:20:40 »
JACK67, dobra, hamulac używa aby skład się nie cofał. Rozumiem. Ale dlaczego zamyka amperomierze przy ruszaniu ??

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Listopada 2008, 22:35:05 »
JACK67 - powiedz to instruktorowi. Albo na egzaminie teoretycznym pochwal się taką wiedzą - zapewniam skończysz na dworcu PKP jako sprzedawca Hot-Dogów lub aktywny MK.

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Listopada 2008, 22:58:14 »
Witam!
JACK, tak po części masz rację. Ale tylko po części. Opisany przez ciebie proceder używa się wówczas gdy jest ślisko, liście, mokro i aby nam maszyna nie zarolowała to daje się w cylindry w okolicach 0,5atm na czas rozruchu. Ale w żadnym wypadku za każdym razem...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline JACK67

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Listopada 2008, 23:03:19 »
JACK67, dobra, hamulac używa aby skład się nie cofał. Rozumiem. Ale dlaczego zamyka amperomierze przy ruszaniu ??
Napisałem w swoim poście, że nie popieram takiego ruszania na maxa i zamykania amperomierza. Z własnych doświadczeń i obserwacji mogę ci tylko powiedzieć, że nigdy nie byłem świadkiem jazdy na maksymalnym amperomierzu, czy to na składach pasażerskich czy też na towarowych.

Offline JACK67

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Listopada 2008, 23:16:52 »
Witam!
JACK, tak po części masz rację. Ale tylko po części. Opisany przez ciebie proceder używa się wówczas gdy jest ślisko, liście, mokro i aby nam maszyna nie zarolowała to daje się w cylindry w okolicach 0,5atm na czas rozruchu. Ale w żadnym wypadku za każdym razem...
Widze po Twojej fotce, że siedzisz za sterami EU07 więc chyba poważnie podchodzisz do tematu. Chciałbym nadmienić, iż opisaną przezemnie sytuacje doświadczyłem w roku 1984 jadąc ze swoim wujem na eu 07. Był to pociąg osobowy relacji Wrocław Gł - Łódż Kaliska a moja podróż zaczęła się na stacji Zd - Wola. Zwróciłem na to uwage poniważ każde zatrzymanie pociągu w peronach kończyło się użyciem hamulca pomocniczego a po sygnale odjazd jego zwolnieniu. Ale w żadnym wypadku nie było mowy o tak zabójczym ruszaniu jak na w/w filmach.(ps.tylko dzięki przemianom w 1989 nie pozostałem w szeregach PKP i w tej chwili nie jestem maszynistą, ale co swoje to się z tatą najezdziłem) 

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Rzeżnicy...
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Listopada 2008, 00:21:43 »
Ja już pomijam to, że trochę dziwnie gadasz, bo jak to, byłeś w szeregach, czy z ojcem jeździłeś chyłkiem tyłkiem po kabinach? Odnośnie tematu: Trochę chyba nie załapałeś pewnego szczegółu... Owszem, prawda, na postoju ham. pomocniczy ma dużo zalet i zastosowań. Ale przy rozruchu...
Żeby to facet na filmie miał tam 0.5 atm na hamulcu i popuścił po wrzuceniu, powiedzmy 5 pozycji, jak już trochę lok ruszy, to ok. Ale on tarł kloce po obręczach do bezoporowej, co jest absurdem, jeżeli miało być działaniem antypoślizgowym, ****ąc czy dociskał wskazówkę amperomierza do końca, czy też nie... Jak chciał szybko ruszyć, to po co hamulec, jak chciał unikąć poślizgu, to po co dawanie tylu amperów.

EDIT... Litości... ja tam chciałem napisać a b s t r a h u j ą c - i na to cenzura? ;D