Autor Wątek:  Jak pomóc twórcom SPT ?  (Przeczytany 4212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
Jak pomóc twórcom SPT ?
« dnia: 12 Kwietnia 2006, 16:41:09 »
Witam.
Od dłużeszego czasu przygladam sie jak rozwija sie SPT. Przeważnie byly to klótnie, że bardzo powli sie to rozkręca itd. Z wypowiedzi Barta wynika że brakuje informatyków którzy byli by wstanie napisac kody i takie tam rzeczy o których raczej wiekszosc z nas nie ma pojecia.
Mam pewien pomysl jeżeli chodzi o skaplikowane sprawy zwiazane z programowaniem. Otóż, widzialem na stronach amatorskich kierowców rajdowych tak zwaną cegiełkę w postaci smsa za 2,5,10 zł na koszty utrzymania auta itp. Byli to studenci którzy nie pracowali, a jedynie pomagali im znajomi, rodzice i internauci.
Gdyby u nas na forum zrobic tak zwaną cegiełkę na rozwój SPT, i nawet niech wiekszosc osób by wyslalo smska, to z otrzymanej kasy można by bylo dac informatykowi prywatnemu by zrobil cos z czym nasi sobie rady nie dają.
Uważam że ułatwiło by to prace wspaniałemu zespołowi SPT i przyśpieszylo prace nad wydaniem SPT.

Co wy o tym sądzicie? lub moze macie jakies inne ciekawe pomysly...
Pozdrawiam.
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak pomóc twórcom SPT ?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwietnia 2006, 17:28:10 »
Ja mam pomysł, aby rozesłać jakieś ogłoszenia na forach programistycznych (przecież mamy jednych z najlepszych programistów na świecie!). Sam mógłbym to zrobić, tylko po co zakładać konto do napisania jednego postu.
Mam taką propozycję: jeśli ktoś udziela się na takich forach, niech zapyta np. ShaXbee'go o szczegóły projektu i niech napiszą ogłoszenie o szukaniu programisty do SPT czy coś w tym stylu. Oczywiście może ktoś ma lepszy pomysł?

Z tymi cegiełkami to też dobry pomysł, tyle, że znam trochę realia to z każdego smska operatorzy zabierają ponad 50-60% więc zarobki w porównaniu z kosztami poniesionymi przez wysyłających są niezbyt imponujące. Ale grosik do grosika... Pojawiłby się problem, kto ma trzymać kasę, więc jest to rozwiązanie "problemogenne" :)

Pozdrawiam!

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak pomóc twórcom SPT ?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwietnia 2006, 17:53:07 »
Ludzie! Nie chce uzyc brutalniejszych slow dlatego powiem tylko tyle, ze jest to fatalny pomysl. Czlowiek ktory placi za cos wymaga potem efektu pracy. A co bedzie jesli SPT nie powstanie? Jakt te "pieniadze" maja byc rozporzadzone? Kto ile dostanie i za co? Ja rozumiem akcje pt. "Kasa na oplate za serwer" ale tego, co proponuje firefoxfan nie widze.

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak pomóc twórcom SPT ?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwietnia 2006, 18:47:12 »
Spójrz sobie Oli_EU na post powyżej mojego. Zobaczysz, że pomysł o zbieraniu kasy wysunął Driver24. Ja tylko zaproponowałem ogłoszenia o darmową i "przyjemną" pracę przy programowaniu SPT, umieszczone na ogólnodostepnych forach programistycznych. Wyszedłem z założenia, że jeśli nie możecie znaleźć pomocy na tym forum, trzeba poszukać gdzie indziej. Oczywiście to zainteresowana osoba podejmie decyzję, czy zechce coś napisać na rzecz jakiegoś tam symulatora.
@Oli_EU
Jeśli uważasz, że takie reklamowanie symulatora i poszukiwania pomocy, jakie przedstawiłem, nie pasują ci, to cóż... ja nie mam innego pomysłu. A co do sms-ów to napisałem nawet, że to "problemogenne".

Pozdrawiam.

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak pomóc twórcom SPT ?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwietnia 2006, 19:45:23 »
firefoxfan Najmocniej Cie przepraszam. Oczywiście tyczyło sie to
 Driver24.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Jak pomóc twórcom SPT ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwietnia 2006, 11:45:49 »
Nie raz to pisałem, ale jeszcze raz napiszę:
"Przyjaźń kończy się tam gdzie zaczynają się pieniądze."

A co do zachęcania ludzi - taki proces jż trwa od jakiegoś czasu. Niestety, wyniki są takie sobie...

Natomiast na tytułowe pytanie "Jak pomóc?" odpowiem tak:
- Najlepiej nie przeszkadzać i wszystko będzie OK :)

pozdrawiam

PS. Bądźcie dobrej myśli, idziemy do przodu :)
ABu

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak pomóc twórcom SPT ?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipca 2006, 01:47:55 »
A co jakby dać jakieś banery na stronce kompercyjne? Takie np. że każde kliknięcie na banera daje zalóżmy 1gr. W ten sposób, można zalożyć 10 banerów i każdy dziennie klika raz (bo tyle można) i (nie wiem ilu tu jest zaangarzowanych w sprawę) mamy te 10gr dziennie za osobę razy 100 osób i już jest dziennie 10 zl... Miesięcznie mamy 300 zl. i już można coś myśleć.

Do tego każdy sobie w swoim koncie ustawia czy chce oglądać banery (które by się wyświetlaly u góry strony, a które po kliknięciu by zjeżdżaly na sam dól).

Ja mam kilku znajomych informatyków, z jednym mialem robić nawet projekt duuży do TrainZ, ale chyba się przerzucę na moich (freeware'owych) ziomków.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."