Autor Wątek:  Częstotliwość odświeżania monitora (brak możliwości zmiany)  (Przeczytany 14578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomasz9992

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ja mam następujący problem - ściągnąłem sterowniki, zainstalowałem. Maszyna ładnie chodzi, wszystko cacy. Ale mam problem z częstotliwością odświeżania monitora - standartowo mam ustawione 85Hz, ale po instalacji sterów nie da się jej wogóle zmienić - ustawiona jest taka, że aż oczy bolą przy wpatrywaniu się w monitor. What's going on?
A próbowałeś zmienić częstotliwość odświeżania monitora w panelu sterowania?
Mój komputer > Panel sterowania > Ekran > Zakładka ustawienia i klikasz zaawansowane, później zakładka Monitor i masz ustawienia monitora, gdzie zmieniasz częstotliwość odświeżania ekranu.

Część postów wydzielam do nowego tematu.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2008, 09:40:49 wysłana przez Akvin »

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Września 2008, 16:20:23 »
Tak właśnie robiłem. Częstotliwości nie da się zmienić.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Września 2008, 17:55:24 »
A jak włączysz tą zakładkę, co podał kolega @tomasz9992 to jaki masz tam podany monitor? Typu "Plug and play" czy jakiś inny?

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Września 2008, 18:07:29 »
_KAT_, wybierz: PPM na pulpicie, właściwości, ustawienia, zaawansowane i (jeśli się nie mylę) zakładka ekrany i tam powinny być przynajmniej 2 urządzenia:

- Monitor
- TV

Kliknij na napis Monitor i powinny otwrzyć się ustawienia a w nich ustawienia częstotliwości odświeżania ekranu.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Września 2008, 18:32:44 »
Przecież to to samo co
<ciach>
Mój komputer > Panel sterowania > Ekran > Zakładka ustawienia i klikasz zaawansowane, później zakładka Monitor i masz ustawienia monitora, gdzie zmieniasz częstotliwość odświeżania ekranu.


Offline gisio

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Września 2008, 18:47:23 »
Cytuj
Ja mam następujący problem - ściągnąłem sterowniki, zainstalowałem. Maszyna ładnie chodzi, wszystko cacy. Ale mam problem z częstotliwością odświeżania monitora - standartowo mam ustawione 85Hz, ale po instalacji sterów nie da się jej wogóle zmienić - ustawiona jest taka, że aż oczy bolą przy wpatrywaniu się w monitor. What's going on?
Spróbuj pomieszać w ustawieniach sterowników, np w nvidi uruchamiasz panel sterowania nvidia, wybierasz "zmiana rozdzielczości", następnie wybierasz częstotliwość odświerzania.

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Września 2008, 20:36:25 »
TeKatka, na sterownikach ATI lubią występować takie numery że w ustawieniach:

Cytuj
Mój komputer > Panel sterowania > Ekran > Zakładka ustawienia i klikasz zaawansowane, później zakładka Monitor

Jest ustawione 85Hz a monitor nadal wyświetla 60Hz.
Dlatego podałem sposób który pozwala pozbyć się tego numeru.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Września 2008, 14:08:07 »
Albo jeszcze spróbuj:

Prawy przycisk gryzonia (myszy) - właściwości - ustawienia - zaawansowane - karta i w lewym dolnym rogu powinna być "Lista wszystkich trybów..." i tam zobacz. Będziesz miał do wyboru sporo opcji. Ja osobiście mam ustawiony 1024 na 768 True Color (32 bity), 75 Hz (bo mi na więcej nie pozwala mój monitor LCD).

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Września 2008, 17:30:30 »
Jestem świeżo po formacie. Stery 53.03 jutro zainstaluje i powiem jak sie ma sprawa. Wogóle ostatnio jakoś zadziwiająco dobrze chodzi mi komp ;)

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem po formacie
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Września 2008, 18:35:18 »
TeKatka, na sterownikach ATI lubią występować takie numery że w ustawieniach:

Cytuj
Mój komputer > Panel sterowania > Ekran > Zakładka ustawienia i klikasz zaawansowane, później zakładka Monitor

Jest ustawione 85Hz a monitor nadal wyświetla 60Hz.
Dlatego podałem sposób który pozwala pozbyć się tego numeru.

Czasami tak jest, że jak są za nowe sterowniki, to tak jakby nie wykrywa karty, mimo, że ona jest. A więc zainstaluj starsze i problem powinien ustąpić. Bawiłem się tak z GF6600 i teoretycznie sterowniki 169.97 powinny działać. Najwyższymi jakie działały były 88.xx

Za sterami 138 godzin 28 minut :)