Autor Wątek:  [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.  (Przeczytany 26197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
[Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« dnia: 13 Sierpnia 2008, 20:54:49 »
Witam.

Skoro zdecydowaliśmy się współpracować nieco ściślej, na początek chciałbym zobaczyć/odczytać Wasze propozycje. Tu mamy możliwość troszkę poluzować wodze i pomyśleć…, czego Nam brakuje? Co chcielibyście mieć w symku? Czego najbardziej Wam brakuje? Może coś z taboru? Albo jakaś zabudowa? Może jakieś elementy infrastruktury? Już widzę pojawiły się ciekawe rzeczy typu słupek reklamowy, trzepak, śmietnik…

Liczy się każda propozycja, mieszcząca się w granicach zdrowego rozsądku i możliwości graficznych symka. Zobaczymy, co chcecie. Może z czasem sporządzimy listę, wg, której będziemy realizować nasze zamierzenia. Uporządkujemy listę rzeczy. Powiedzmy, że to będzie mały koncert życzeń. Ale nie przesadzajcie, bo nikt nie będzie modelował rakiety kosmicznej.

Pozdrawiam i liczę na propozycje z Waszej strony.

Może wiele z tych pomysłów zrealizujecie sami…. Kto wie… Ja od strony technicznej z miłą chęcią pomogę. Posiadasz maxa? Umiesz zrobić boxa? Jak tak to jesteś w stanie wykonać ze 30 prostych modeli. A w reszcie Ci pomogę.

Pozdrawiam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:05:35 »
Myślę że warto by zrobić kabinę do EP08 na bazie jakiejś istniejącej kabiny do EU07. Ja właśnie wkraczam w zabawę z kabinami, więc zespołowo można by takie coś zrobić.

Co o tym myślicie?

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:08:34 »
W EP08 wystarczy przecież podmienić tarczę haslera ;)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:09:15 »
Witam
Ja proponuje zrobić BR232, to jedna z czołowych lokomotyw, których nam brakuję. Mogę pomóc przy materiale, głównie zdjęcia, jak również mogę zrobić teksturę. Chodzi mi też, aby lokomotywa nie miała 100 tysięcy poly, a miała np. 30-60.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:13:49 »
Ale ciekawie by było gdyby EP08 miała swoją unikalną kabinę.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:15:58 »
Jest kanciata to da się zrobic. Zdobądż dobre zdjęcia na wozek ale w calości a nie skladane z 3 lub 4. W tym loku najwięcej pożarl by wlasnie wozek. Zdobadz material i podeslij mi na mail. Ja te zdjecia przekaże do dalszej obrobki.

Zaproponuj też zestaw dźwięków dla:

-syrena
-sprezarka
-silnik dizla
-itp.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:17:04 »
@Marcin1992  zaproponuj jak miała by wyglądać? Pokaż jakieś zdjęcia. Kabina do ep, polegająca na zmianie tekstury haslera już jest.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:20:07 »
Witam,
Ja już od pewnego czasu dłubie w jet i notatniku, moja trasa powoli nabiera kształtów, jadnak brakuje mi modeli budynków i infrastruktury. Myśle, że nawet początkujący modelarz dałby rade stworzyć jakieś proste budynki strażnic, budek dla dróżników przejazdowych, jakieś wieże ciśnień, magazyny. Bardzo by się też przydał model jakiejś hali lokomotywowni albo wagonowni. Naprawde nie są to wielkie rzeczy, a bardzo upiększają scenerie. Co do modeli taboru to moim zdaniem brakuje modeli wszelkich drezyn, i pojazdów specjalnych.

Ze swojej strony mogę zaoferować zdjęcia na tekstury pługu odśnieżnego 411S.

Moge też zrobić fotki różnych budynków.

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:22:51 »
Właśnie mógłbym na podstawie mojej przeróbki kabiny EU07 zrobić kabinę do EP08, tylko potrzebowałbym dokładnych zdjęć pulpitu z przełącznikami. Wtedy zrobiłbym ładny i szczegółowy pulpit z przełącznikami. Dodatkowo ktoś znający *.t3d mógłby wymodelować jakieś nowe rzeczy na ścianę np. buczki od SHP i CA, aparaturę od Radiostopu, jakieś wieszaki a na nich wisząca kurtka maszynisty.

Offline Ajusto

  • Wiadomości: 150
  • Notatnik;] A nawet ostatnio trasy tworze;]
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:23:56 »
Najlepiej (wg. mnie)to poczekać aż 07 z "Nowości 2008" zostanie skończona i wtedy na jej podstawie myśleć nad 08 ;]
Mi by zależało nad wykonaniem SA109-134, szynobus, który jeździ w moim rejonie. Co do modelowania to nie moge za bardzo w tym pomóc bo dopiero się uczę modelować ale jak ktoś podjął by się wykonania tego szynobusu, to służę pomocą, w wykonaniu kabiny (t3d, mmd.) i tekstur kabiny/loka.
Druga sprawa, fajnie by było zrobić kabinę do "Tamarki". Jest kabina zrobiona ale nie jest wydana oficjalnie. Też służę pomocą jak by się ktoś podjął wykonaniu tej kabiny.
Na razie tyle ode mnie.
Pozdrawiam!

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:31:32 »
Cytuj
poczekać aż 07 z "Nowości 2008" zostanie skończona i wtedy na jej podstawie myśleć nad 08


Ajusto, dobra myśl. Także wycofuję propozycję kabiny do EP08.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:39:06 »
A ja znowu o sceneriach...

Brakuje mi wiaduktów kolejowych i drogowych. Obecnie dostępne są już przestarzałe i nie ukrywajmy, urodą nie grzeszą. Mogę zrobić jakiś model dla drogi 4 pasmowej, potrzebowałbym tylko jakieś fotki i przybliżone wymiary, i zabieram się do roboty nawet teraz.

Pozdrawiam!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:41:56 »
Jeśli mowa o wiaduktach...
W mojej okolicy są 2 wiadukty kolejowe, na torach piaskowych. Jutro mogę się zabrać do roboty (czyt. obfocić je).
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpnia 2008, 21:52:31 »
Patrykos, będe wdzięczny. W takim układzie jutro/pojutrze (w zależności, kiedy dostanę zdjęcia) zabiorę się za wiadukt (czyt. stworzyć go).

Dzięki!

EDIT:
Cytat: Dolmio89
Bardzo by się też przydał model jakiejś hali lokomotywowni albo wagonowni. Naprawde nie są to wielkie rzeczy, a bardzo upiększają scenerie. Co do modeli taboru to moim zdaniem brakuje modeli wszelkich drezyn, i pojazdów specjalnych.

Jakiś czas temu myślałem nad zrobieniem czegoś podobnego do "jamy toruńskiej" w Poznaniu (chyba nawet wspominałem o tym na forum). Jednak bez zdjęć ciężko coś zrobić a google.pl za dużo nie oferuje w tej materii.

Jeżeli ktoś z okolic Poznania ma możliwość obfocenia jamy toruńskiej (to nie muszą być szczegółowe zdjęcia) to będzie można pomyśleć nad zrobieniem czegoś takiego do symka.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2008, 22:04:48 wysłana przez mk1992 »

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpnia 2008, 23:22:42 »
Hmm skoro koncert życzeń - zawsze chciałem mieć w symku EN81 (mogę porobić foty na tekstury). A tak na serio jak skończymy z taborem kolejowym to może zróbmy tramwaje do Symka (w końcu to symulator pojazdów szynowych) z jakąś miejską trasą? Ale dopiero jak EXE bedzie w stanie to uciągnąć:)
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2008, 23:25:03 wysłana przez Darth Luk »
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpnia 2008, 23:42:28 »
Hmm skoro koncert życzeń - zawsze chciałem mieć w symku EN81 (mogę porobić foty na tekstury).

Zdjęcia są, model jest (nieukończony) więc myślę, że EN81 w symku zagości. Ale jeśli możesz to rób zdjęcia - zawsze będzie więcej tekstur.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline tomeqp

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpnia 2008, 23:42:51 »
Brakuje mi Haslera cyfrowego, a coraz więcej loków właśnie je ma; w sceneriach tych wieży przekaźnikowych, naprawdę to gdzie nie popatrzę u mnie jakaś stoi, niedawno postawili kolejną. W symku ich nie ma, moim zdaniem jest w ogóle za mało obiektów typu: wieże, żurawie budowlane, ale wiem że to żre dużo FPSu. Najbardziej jednak zależy mi na Haslerze cyfrowym. A co do scenerii: moim zdaniem jest trochę za mało misji na bardzo ciężkie brutta, mające po 45 wagonów, po prostu często tak długie składy nie mieszczą między zwrotnicami. A żaby nie było że ja tylko gadam i gadam: W miarę możliwości postaram się zrobić podświetlenia do kabin, w których jeszcze ich nie ma. Teraz mam w planach ET42, jak tylko uda mi się poradzić z podświetleniem Haslera, spróbuję to zrobić :)
Pozdrawiam

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpnia 2008, 23:46:13 »
Musze niestety przygasić wam zapał do tworzenia kabiny 08. W temacie z Nowościami 08 było powiedziane o pracach nad ową kabiną. ;)
Swoją drogą, przebywałem ostatnio w kabinie 08-010, jak coś służę poradą co i jak dorzucić do niej ;)

EDIT: Zdjęć niestety nie mam, ponieważ mechy nie zgodziły się na zrobienie zdjęć :)

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Sierpnia 2008, 09:34:47 »
A ja chciałbym model podbijarki http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ec/IMG_2067_Railway_works_vehicles.jpg/800px-IMG_2067_Railway_works_vehicles.jpg

Ja z chęcią moge wymodelować to i owo ale już sprzęgami i innymi bajerami się nie zajme bo raz że czas dwa że nieche robić prowizorek jak w 3e. Więc jak ktoś się znajdzie z texturami i planami to możliwe że się coś wolnymi wieczorami pomodeluje.

Offline Gagarek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 127
  • JESTEM TROLEM
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sierpnia 2008, 10:15:54 »
No, skoro mój szynobus jest już niemal zrobiony, to mogę porobić tekstury Eaosów (chociaż jest ich już bardzo dużo) i wagonów typu Simms http://www.wagony.net/foto/Simms1.jpg Czasem stoją na bocznym torze i czekają na towar (głównie metal i inne odpady z budowy po drugiej stronie ulicy).

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpnia 2008, 10:47:04 »
A i ja zgłoszę swoją propozycje - w maszynie zawsze brakowało jednej, jedynej lokomotywy i kabiny do niej - EP09. Model o ile mi dobrze wiadomo robi/robił Profeta. Ale do kabiny chętnych nie było - ja ze swojej strony mogę zaoferować zdjęcia kabin.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpnia 2008, 10:53:00 »
No jak to, była EP09 z kabiną przecież, toteż nie można mówić, że tego brakowała :-)

Rozumiem, że mówisz o jakiejś rozwiniętej, ulepszonej wersji :-)
Z MaSzyną od 2003!

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpnia 2008, 11:01:30 »
Fajnie by było mieć w symku więcej taboru wąskotorowego. Mam zdjęcia jakichś wagonów osobowych oraz Wls75+kabina oraz węglarkę Wddxh
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2008, 19:25:55 wysłana przez REWIZOR »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpnia 2008, 11:10:02 »
Rozumiem, że mówisz o jakiejś rozwiniętej, ulepszonej wersji :-)
Już wiem, że w kabinie EP09 nigdy nie byłeś. A i z zewnątrz nieczęsto masz okazje oglądać tę serię.

Równie dobrze można powiedzieć, że to Autosan H-9. Podobieństwo do H-9 jest takie samo jak do EP09
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Sierpnia 2008, 11:15:57 »
A ja chciałbym model podbijarki http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ec/IMG_2067_Railway_works_vehicles.jpg/800px-IMG_2067_Railway_works_vehicles.jpg
(...)


 :)

Nie wiem czy kiedyś zrobię ten model, może tak, może nie. W każdym bądź razie, mam do Was pytanie, kto by sie podjął ewentualnego dokończenia modelu? Teksturę przygotuje nową, bo to co teraz jest to o kant pupy potłuc...
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2008, 19:26:33 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam, Sławek

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Sierpnia 2008, 11:21:15 »
Fajnie by było mieć w symku więcej taboru wąskotorowego. mam zdjęcia jakichś wagonów osobowych oraz Wls75+kabina oraz węglarkę Wddxh
Jestem w stanie wykonać zdjęcia na tekstury do wagonów osobowych i sprawdzę czy także te wymienione.
Tor 750mm

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Sierpnia 2008, 12:35:16 »

Nie wiem czy kiedyś zrobię ten model, może tak, może nie. W każdym bądź razie, mam do Was pytanie, kto by sie podjął ewentualnego dokończenia modelu? Teksturę przygotuje nową, bo to co teraz jest to o kant dupy potłuc...

Nie musisz już szukać, oto JA sie podejme dokończyć tą piękną podbijarke o ile dostane plany i textury dobre. Tak mi bardzo brakuje tego modelu.

A tak poza konkursem to może ktoś chce poprawić 3E? Tam potrzeba tylko dopasowac sprzęg, zrobić drabinke/schodki do kabiny i poprawić kontury dachu. Jest ktoś chętny bo model się kurzy na HDD a wolna przestrzeń dyskowa się powoli kończy.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Sierpnia 2008, 12:11:33 »
A i ja zgłoszę swoją propozycje - w maszynie zawsze brakowało jednej, jedynej lokomotywy i kabiny do niej - EP09. Model o ile mi dobrze wiadomo robi/robił Profeta. Ale do kabiny chętnych nie było - ja ze swojej strony mogę zaoferować zdjęcia kabin.
Model zewnętrzny w wersji, powiedzmy, "classic" jest gotowy. Obecnie powstaje model zewnętrzny po NG (połówkowe patyki, halogeny itd). Natomiast kabinę tworzy KURS90, więc wszelkie propozycje pomocy/współpracy należy kierować do niego :).
Oczywiście jak zwykle proszę o zdjęcia na tekstury. Cenne będą zdjęcia cargowej dziewiątki :).
Pozdrawiam i życzę Wam cierpliwości!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline eu07-001

  • Wiadomości: 337
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Sierpnia 2008, 13:20:59 »
Jutro jadę na żuławy - z aparatem oczywiście ,więc mogę coś wąskotorowego obfocić.
Ale żeby było bardziej wyluzowane: brakuje nam SM30, 1822(ptkigk Rybnik) i SR71/53 ;-) te loki są takie popularne...
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2008, 13:24:32 wysłana przez eu07-001 »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: [Wspólna Twórczość] Wasze propozycje.
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Sierpnia 2008, 13:27:47 »
I kolejna moja propozycja, lokomotywa 181, E181 jak tam kto woli, również mogę wykonać teksturę i wspomóc materiałem na tekstury.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.