Autor Wątek:  Propozycja konkursu.  (Przeczytany 6260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Propozycja konkursu.
« dnia: 04 Sierpnia 2008, 14:02:30 »
Witam :)
Nieśmiało chciałbym zapytać czy bylibyście zainteresowani "konkursem sceneryjnym"? Konkurs taki miałby polegać na stworzeniu małej scenerii (np. jednej stacji). Następnie komisja by te prace (scenerie) oceniła, a dla zwycięzcy przewidziana byłaby nagroda. :D
Taki konkurs mógłby być dobry dla początkujących trasopisarzy, chcących pokazać co potrafią ;)
Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam

Przenoszę do działu Propozycje. Nadawaj swoim wątkom jakiś konkretny tytuł, a nie "propozycja...".

Andrzej.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2008, 19:25:52 wysłana przez Sm 42 driver »

Offline Gagarek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 127
  • JESTEM TROLEM
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpnia 2008, 14:09:34 »
...a dla zwycięzcy przewidziana byłaby nagroda. :D

Na przykład: konkurs organizowany raz na miesiąc, a nagroda... hmm..... może taka fajna kabina do EU07, którą ma niewiele osób :-D. Ja to samo chciałem zrobić, ale ze screenami ;) Taki sam jest na (na razie nieczynnym) TrainzMaps.cal.pl Tylko tam po zwyciężeniu jest nadawana ranga: "Screenotwórca". Screena pyknąć łatwo, więc może być taka nagroda, ale już za scenerię trzeba coś większego :D

Pozdrawiam.
Gagarek

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpnia 2008, 14:10:47 »
Tak, o tamtych konkursach wiem ;)
Narazie jeszcze myślę nad nagrodami :)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpnia 2008, 15:59:51 »
Po pierwsze: Nie wiem czemu propozycję zrobienia czegoś związanego z symkiem wrzucacie do 'Test', a nie do 'Propozycje'.

Na przykład: konkurs organizowany raz na miesiąc, a nagroda... hmm..... może taka fajna kabina do EU07, którą ma niewiele osób :-D.

...

Po drugie: W miesiąc* to sobie można zrobić...
Po trzecie i na razie ostatnie: Kabiny, ani inne niepubliczne elementy symulatora nie będą obiektem handlu w zamian za coś. Nawet jako nagrody.

* - Racja. Miesiąc, a nie tydzień. Mój błąd.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2008, 16:55:14 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpnia 2008, 16:49:29 »
Po pierwsze: Nie wiem czemu propozycję zrobienia czegoś związanego z symkiem wrzucacie do 'Test', a nie do 'Propozycje'.
Jeśli moderator uważa podobnie proszę o przesunięcie :) Miała to być luźna propozycja.

Po drugie: W tydzień to sobie można zrobić...
Nie mówiłem, że co tydzień/miesiąc. @ZiomalCl: Dokładnie ...

Po trzecie i na razie ostatnie: Kabiny, ani inne niepubliczne elementy symulatora nie będą obiektem handlu w zamian za coś. Nawet jako nagrody.
Nie proponowałem kabin jako nagrody gdyż ich nie posiadam [poza tym co było udostępnione (by ST44-003)]. Napisałem wyżej, że myślę jeszcze nad nagrodami, bo jak konkurs to z nagrodami ;) W takim razie @ZiomalCl, co proponujesz?
Pzdr

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpnia 2008, 16:58:09 »
Nie proponowałem kabin jako nagrody gdyż ich nie posiadam

A ja nie cytowałem Twojej wypowiedzi, tylko kolegi @Gagarek. I moja odpowiedź odnosi się do jego wypowiedzi.

Cytuj
W takim razie @ZiomalCl, co proponujesz?

Tu już nie chodzi o czas. Moim zdaniem sama budowa stacji jest bez sensu.
Bo co z tą stacją zrobisz później? Powiecie, że dacie maxa, żeby ktoś wykorzystał w swojej trasie. Był już taki temat, do umieszczania fajnych maxów. I prawie nikt nie skorzystał, nikt nie umieszczał maxów (Prócz autora wątku i jednego usera - reszta, która wypowiadała się w tym wątku stwierdziła, że wrzuci i... I nic). Nagroda tutaj nic nie da.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2008, 17:17:09 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpnia 2008, 17:08:21 »
Nie proponowałem kabin jako nagrody gdyż ich nie posiadam

A ja nie cytowałem Twojej wypowiedzi, tylko kolegi @Gagarek.

Wiem :) W takim razie ponawiam swoje pytanie: co proponujesz na nagrodę?
---------------------------------------------------------------------------------------
Nie proponowałem kabin jako nagrody gdyż ich nie posiadam

A ja nie cytowałem Twojej wypowiedzi, tylko kolegi @Gagarek. I moja odpowiedź odnosi się do jego wypowiedzi.

Cytuj
W takim razie @ZiomalCl, co proponujesz?

Tu już nie chodzi o czas. Moim zdaniem sama budowa stacji jest bez sensu.
Bo co z tą stacją zrobisz później? Powiecie, że dacie maxa, żeby ktoś wykorzystał w swojej trasie. Był już taki temat, do umieszczania fajnych maxów. I prawie nikt nie skorzystał, nikt nie umieszczał maxów (Prócz autora wątku i jednego usera - reszta, która wypowiadała się w tym wątku stwierdziła, że wrzuci i... I nic). Nagroda tutaj nic nie da.
W sumie to masz rację, ale w sumie tak dobrze nam się rozmawia to powiem jeszcze coś ;)
Byłoby do wyboru: albo stacja, albo ok 5 km szlaku. Wtedy można byłoby połączyć to wszystko i ewentualnie wydać jako "projekt zbiorowy" :D
Napisz co sądzisz na ten temat :)
Pzdr
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2008, 18:45:45 wysłana przez Sm 42 driver »

Offline Gagarek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 127
  • JESTEM TROLEM
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpnia 2008, 18:39:55 »
Nie wiem... bo za screen (ranga) to OK, ale w scenerię trzeba trochę więcej pracy włożyć, więc sama ranga nie wystarczy ;)

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja ...
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpnia 2008, 18:41:19 »
Cytuj
W takim razie ponawiam swoje pytanie: co proponujesz na nagrodę?

A po co nagroda? Czy zawsze musimy robić coś za coś? Nie można zrobić nic bezinteresowanie, dla własnej satysfakcji, że zrobiło się coś do symulatora? Moim zdaniem, wystarczy podjum: 1, 2, 3 miejsce. Tyle.

Sam pomysł konkursu mi się podoba i go popieram.

ZiomalCl: tym userem byłem ja... ;)

Pozdrawiam!

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Propozycja konkursu.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpnia 2008, 18:47:50 »
Sam pomysł konkursu mi się podoba i go popieram.
Dziękuję :)
PS. Wyedytowany poprzedni post, odpowiedź dla @ZiomalCl :)
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2008, 19:35:04 wysłana przez Sm 42 driver »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Propozycja konkursu.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpnia 2008, 20:56:13 »
PS. Wyedytowany poprzedni post, odpowiedź dla @ZiomalCl :)

W sumie to masz rację, ale w sumie tak dobrze nam się rozmawia to powiem jeszcze coś ;)
Byłoby do wyboru: albo stacja, albo ok 5 km szlaku. Wtedy można byłoby połączyć to wszystko i ewentualnie wydać jako "projekt zbiorowy" :D
Napisz co sądzisz na ten temat :)
Pzdr

Wiesz dobrze, że nie muszę na to odpowiadać ;]

Swoją drogą wyobraź sobie takie sklejanie, dopasowywanie terenu itd. Lepiej zrobić swój projekt przemyślany i spisany gdzieś od początku do końca. Wedle pomysłu autora, a nie dostępnych maxów.

ZiomalCl: tym userem byłem ja... ;)

Tak, wiem ;d

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Propozycja konkursu.
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpnia 2008, 21:19:03 »
Swoją drogą wyobraź sobie takie sklejanie, dopasowywanie terenu itd. Lepiej zrobić swój projekt przemyślany i spisany gdzieś od początku do końca. Wedle pomysłu autora, a nie dostępnych maxów.
W sumie też fakt ;]
Innych userów również proszę o wyrażanie swoich opini :)
PS. @Ra: Jak wychodzi Ci to "sklejanie" scenerii?
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2008, 21:21:37 wysłana przez Sm 42 driver »

Offline Ajusto

  • Wiadomości: 150
  • Notatnik;] A nawet ostatnio trasy tworze;]
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja konkursu.
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpnia 2008, 22:42:33 »
Innych userów również proszę o wyrażanie swoich opini :)
To ja się wypowiem :)
Można by zrobić konkurs nie tylko dotyczący scenerii ale jakiegokolwiek dodatku do MaSzyny. Nagrody...? Niekoniecznie. Nagrodą może być jedynie to, że jak coś jest dobrze wykonane to niech inni userzy uszanują to, że autor poświęcił czas na wykonanie czegoś dla ogółu i niech nie ględzą, że im coś nie pasuje jak sami nie umieją czegoś zrobić. Co do scenerii, to faktycznie jest lepiej zrobić całą scenerie niż potem "sklejać" kilka różnych projektów w jedną całość;]

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6300
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Propozycja konkursu.
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpnia 2008, 22:45:15 »
Chyba średnio. Wydawało mi się, że powinno być parę osób, które miałby jakąkolwiek koncepcję, co by z czym pasowało połączyć i w którym miejscu. Jednak nikt taki się nie objawił. Aktualnie są trzy kwestie do rozwiązania: trzy trasy są w trakcie tworzenia i nie wiadomo, jaki kształt będą miały finalnie; Zwierzyniec musi być mocno przerobiony, żeby się nadawał do łączenia; nie wiem, czy na górę od Quarka dać Drawinowo, czy Myślenice.

Ja bym proponował, jeśli już robić scenerie, to realistyczne. Wtedy każde 5km szlaku się przyda. Właśnie zrobiłem generator, który potrafi z danych SRTM wygenerować teren (wymaga jeszcze dopracowania). Teren można pokryć zdjęciami satelitarnymi (do rozwiązania jest kwestia licencji na wykorzystanie zdjęć oraz dobranie optymalnej rozdzielczości). Obecnie cyfrowe aparaty fotograficzne są coraz bardziej dostępne, więc można tworzyć tła oraz fotorealistyczne tekstury budynków. Można zacząć od szlaków bez sieci elektrycznej.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Propozycja konkursu.
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Sierpnia 2008, 22:53:00 »
Ja bym proponował, jeśli już robić scenerie, to realistyczne. Wtedy każde 5km szlaku się przyda.
To jest myśl! :) Prześpię się z tym i zobaczę co wymyślę.

Właśnie zrobiłem generator, który potrafi z danych SRTM wygenerować teren (wymaga jeszcze dopracowania). Teren można pokryć zdjęciami satelitarnymi (do rozwiązania jest kwestia licencji na wykorzystanie zdjęć oraz dobranie optymalnej rozdzielczości). Obecnie cyfrowe aparaty fotograficzne są coraz bardziej dostępne, więc można tworzyć tła oraz fotorealistyczne tekstury budynków. Można zacząć od szlaków bez sieci elektrycznej.
A ja się od dłuższego czasu martwię jak by tu "sklecić" teren do swojej realnej scenerii :)

To ja się wypowiem :)
Można by zrobić konkurs nie tylko dotyczący scenerii ale jakiegokolwiek dodatku do MaSzyny. Nagrody...? Niekoniecznie. Nagrodą może być jedynie to, że jak coś jest dobrze wykonane to niech inni userzy uszanują to, że autor poświęcił czas na wykonanie czegoś dla ogółu i niech nie ględzą, że im coś nie pasuje jak sami nie umieją czegoś zrobić. Co do scenerii, to faktycznie jest lepiej zrobić całą scenerie niż potem "sklejać" kilka różnych projektów w jedną całość;]
Wziąłem scenerię, bo myślę, że są mi "bliższe" niż na przykład modelowanie :)