Autor Wątek:  Pytanie dotyczące hamowania (exe Kursa)  (Przeczytany 2982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie dotyczące hamowania (exe Kursa)
« dnia: 28 Lipca 2008, 13:07:24 »
Witam


Nurtuje mnie takie jedno pytanie dotyczące hamowania na exe kursa. Jestem w trakcie przeprowadzania prób i nauki jazdy na tym hamulcu i chciałem zadac pytanie: Czy napełniania uderzeniowego (pozycja -1 hamulca zas.) powinno używac się podczas jazdy?

Moje postępowanie jest następujące:

1) Rozpędzam się do prędkości 120 km/h (chcę wyhamowac do 80 km/h)
2) Mniej więcej tak w okolicach 90 km/h wracam do pozycji luzu na hamulcu (1) i załączam szybko odluźniacz hamulca.

3) po chwili daje napełnianie uderzeniowe i przy ciśnieniu 0,6 -  0,65 daje hamulec na luz i odluźnianie.

Proszę o odpowiedź, za pewne rozwiąże to problem mój i wielu innych osób. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2008, 13:12:39 wysłana przez eu07-007 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pytanie dotyczące hamowania (exe Kursa)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipca 2008, 16:16:50 »
Nie zapominaj, że na tym exe, jeżeli długo będziesz trzymał na uderzeniowym, to przeładujesz i po przestawieniu na pozycję "jazda", będziesz miał powietrze w cylindrze hamulcowym. Żeby zeszło trzeba dłuuuuugo czekać.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Pytanie dotyczące hamowania (exe Kursa)
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipca 2008, 16:56:30 »
Czy napełniania uderzeniowego (pozycja -1 hamulca zas.) powinno używac się podczas jazdy?

Jak najbardziej.

Cytuj
Moje postępowanie jest następujące:

1) Rozpędzam się do prędkości 120 km/h (chcę wyhamowac do 80 km/h)
2) Mniej więcej tak w okolicach 90 km/h wracam do pozycji luzu na hamulcu (1) i załączam szybko odluźniacz hamulca.

3) po chwili daje napełnianie uderzeniowe i przy ciśnieniu 0,6 -  0,65 daje hamulec na luz i odluźnianie.

Tak właściwie to możesz od razu luzować dając w popełnianie, a następnie dać w położenie "jazda". Niektórzy maszyniści używają także podczas hamowania luzowania samej lokomotywy.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytanie dotyczące hamowania (exe Kursa)
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipca 2008, 17:17:59 »
Nie zapominaj, że na tym exe, jeżeli długo będziesz trzymał na uderzeniowym, to przeładujesz i po przestawieniu na pozycję "jazda", będziesz miał powietrze w cylindrze hamulcowym. Żeby zeszło trzeba dłuuuuugo czekać.

Efekt włączenia napełniania uderzeniowego jest taki że w przewodzie głównym ciśnienie szybko rośnie i trudno w celować w 0,6 - 0,65 MPa a w cylindrze hamulcowym potem ciśnienie też rośnie i muszę je zbijać odluźnianiem. Więc kiedy używać uderzeniowego?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...