Autor Wątek:  Wypadek w Jaślanach  (Przeczytany 7133 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Wypadek w Jaślanach
« dnia: 29 Czerwca 2008, 21:21:57 »
W miejscowości Jaślany na Podkarpaciu doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeżdzie kolejowym. Samochód marki fiat 125p nie zauważył pociągu jadącego z prędkością 20km/h! Kierowcy nic się nie stało.

EU07-033

  • Gość
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwca 2008, 21:39:08 »
Dodam że jest to pociąg pośpieszny "Hetman" relacji Gorzów Wielkopolski - Zamość.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwca 2008, 21:46:23 »
Przy 120 km/h  chłopa by szpachelką zbierali z torów,:].
ludzie się cieszą że stawiają jakieś dziwne znaki przy przejazdach ale po co te znaki na co te znaki ?. :] Teraz wiem po co robią ograniczenia pociągom przy przejazdach i stawiają sierżanty coraz częściej.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

EU07-033

  • Gość
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwca 2008, 22:07:55 »
Przy 120 km/h  chłopa by szpachelką zbierali z torów,:].

Nie koniecznie 120 km/h, dwa miesiące temu byłem na miejscu wypadu tego samego pociągu ale w innej miejscowości. Kierujący samochodem dostawczym nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na przejazd prosto pod pędzący pociąg. Gość miał na prawdę bardzo dużo szczęścia, lokomotywa trafiła go w tył pojazdu, zaś prędkość pociągu na tym odcinku toru to max do 80 km/h. i z taką prędkością jechał ten pociąg. Z samochodu, a raczej z jego tyłu nic nie zostało bo został zmiażdżony, po prostu zrobił się płaski. Dobrze że nic nikomu się nie stało i że pociąg uderzył w tył tego pojazdu, gdyby tak trafił w przód to były by trzy ofiary śmiertelne. Skończyło się na potłuczeniach i kilku godzinnej obserwacji w szpitalu.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2008, 23:01:24 wysłana przez EU07-033 »

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwca 2008, 22:55:05 »
Coraz częściej można zauważyć ograniczenie do v=20km/h na przejazdach, tam gdzie jest przekroczony iloczyn ruchu pojazdów drogowych.
Rozumiem przejazdy kategorii D, ale przejazdy z sygnalizacją dźwiękową...

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwca 2008, 23:17:47 »
Pociąg prowadziła lokomotywa SM48-084, całe szczęście że jej się nic nie stało, mi bardziej by było szkoda tamarki niż tego malucha.
^^PR Rzeszów^^

EU07-033

  • Gość
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwca 2008, 06:46:02 »
Króciutki artykuł na temat wypadku: http://www.tvn24.pl/-1,1555505,wiadomosc.html

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Czerwca 2008, 10:23:18 »
Pociąg prowadziła lokomotywa SM48-084, całe szczęście że jej się nic nie stało, mi bardziej by było szkoda tamarki niż tego malucha.

125p to nie jest maluch. Po prostu jak już czytam o wypadkach to już zaczyna byc przesadą. Nic tych kierowców nie nauczyło i już nie nauczy. Znaki są tylko dla ozdoby by robiły klimat przed przejazdem.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Czerwca 2008, 11:38:33 »
125p to nie jest maluch. Po prostu jak już czytam o wypadkach to już zaczyna byc przesadą. Nic tych kierowców nie nauczyło i już nie nauczy. Znaki są tylko dla ozdoby by robiły klimat przed przejazdem.
Ja tam się na samochodach nie znam. Szkoda że nikomu z tego 125p nic nie stało, bo wtedy by zaczeli patrzeć na znaki.
^^PR Rzeszów^^

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Czerwca 2008, 12:45:57 »
Ja tam się na samochodach nie znam. Szkoda że nikomu z tego 125p nic nie stało, bo wtedy by zaczeli patrzeć na znaki.
Co ty w ogole wypisujesz... Chcialbys smierci albo kalectwa kierowcy duzego fiata, za to ze nie zatrzymal sie na przed znakiem stop? Mi sie wydaje ze ten kierowca juz dostal nauczke i na pewno bedzie ostrozniej przejezdzal przez przejazdy. Co do hetmana to duzo ma wypadkow... Pod nim zginal rowniez 13.02.03r pod Bochnia SP. JANUSZ KULIG wielokrotny rajdowy Mistrz Polski i V-ce Mistrz Europy. A co do kierowcow ze nie stosuja sie do znakow przed przejazdami to moim zdaniem wina szkol jazdy i przede wszystkim egzaminatorow WORD. Kiedys rozmawialem z egzaminatorem i uslyszalem od niego ze egzamin na prawo jazdy kat. B "zdaja przede wszystkim ci slabsi..." Wiec pozniej mamy takie efekty jakie mamy na polskich dziurawych drogach.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Czerwca 2008, 12:52:06 »
Ja tam się na samochodach nie znam. Szkoda że nikomu z tego 125p nic nie stało, bo wtedy by zaczeli patrzeć na znaki.

Szkoda. Mogło mu urąbać rączkę, albo nóżkę. Mogło gościa zamienić w warzywko lub urwać mu główkę. Jego mózg mógł się rozbryznąć na asfalcie a bebechy mogły zamienić się w krwistą siekankę. Szkoda.
Wtedy na pewno zacząłby oglądać się na znaki. Więcej... wszyscy Polacy jak jeden mąż zasiedliby wspólnie i oddali się medytacji by doskonalić technikę pokonywania przejazdu kolejowego. Szkoda, szkoda, szkoda.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Czerwca 2008, 12:52:45 »
Co ty w ogole wypisujesz... Chcialbys smierci albo kalectwa kierowcy duzego fiata, za to ze nie zatrzymal sie na przed znakiem stop? Mi sie wydaje ze ten kierowca juz dostal nauczke i na pewno bedzie ostrozniej przejezdzal przez przejazdy. Co do hetmana to duzo ma wypadkow... Pod nim zginal rowniez 13.02.03r pod Bochnia SP. JANUSZ KULIG wielokrotny rajdowy Mistrz Polski i V-ce Mistrz Europy. A co do kierowcow ze nie stosuja sie do znakow przed przejazdami to moim zdaniem wina szkol jazdy i przede wszystkim egzaminatorow WORD. Kiedys rozmawialem z egzaminatorem i uslyszalem od niego ze egzamin na prawo jazdy kat. B "zdaja przede wszystkim ci slabsi..." Wiec pozniej mamy takie efekty jakie mamy na polskich dziurawych drogach.
Albo był pijany skoro się nie zatrzymał przed znakiem STOP. Zresztą na innych przejazdach wcale nie jest inaczej, kiedyś jechałem do miejscowości Wilcza Wola i tam niedaleko przejeżdża się przez szeroki tor, gdy stoi policja to wszyscy stają przed znakiem STOP a jak jej nie ma to jeżdżą jak im się podoba.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwca 2008, 12:57:25 wysłana przez MKdudu »
^^PR Rzeszów^^

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Czerwca 2008, 13:55:01 »
Ja tam się na samochodach nie znam. Szkoda że nikomu z tego 125p nic nie stało, bo wtedy by zaczeli patrzeć na znaki.
[/quote]

Ten kierowca zapewne był w takim szoku, że jestem pewien, że będzie miał nauczkę na całe życie. A @Akvin ma rację. Jak by mógł zacząć patrzeć na znaki po swojej śmierci, czy będąc kaleką? Czasem się trzeba zastanowić co sie pisze.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Czerwca 2008, 14:06:06 »
Ten kierowca zapewne był w takim szoku, że jestem pewien, że będzie miał nauczkę na całe życie. A @Akvin ma rację. Jak by mógł zacząć patrzeć na znaki po swojej śmierci, czy będąc kaleką? Czasem się trzeba zastanowić co sie pisze.
Mi chodziło o to że gdyby np. mu noge ucieło a nie go całkiem zabiło.


Skończ już z tą sekcją zwłok !

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwca 2008, 14:11:22 wysłana przez REWIZOR »
^^PR Rzeszów^^

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Czerwca 2008, 14:39:13 »
Mogę coś dodać w tym temacie? jak coś, to na bocznicę z tym. Większa połowa forumowiczów powinna mieć obciętą głowę! Dlaczego? Ano dla tego: Symulator mi nie działa, a nie wiem jak to się instaluje, mnie to wogóle nie działa, nie wiem czemu mi się to wiesza, jak mam to uruchomić. Jak to? jakie nowe loki? nic o tym nie weim! Dlaczego nowe dodatki mi nie działają? itd. Dzięki za przeczytanie tego posta.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek w Jaślanach
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Czerwca 2008, 14:44:48 »
Mogę coś dodać w tym temacie? jak coś, to na bocznicę z tym. Większa połowa forumowiczów powinna mieć obciętą głowę! Dlaczego? Ano dla tego: Symulator mi nie działa, a nie wiem jak to się instaluje, mnie to wogóle nie działa, nie wiem czemu mi się to wiesza, jak mam to uruchomić. Jak to? jakie nowe loki? nic o tym nie weim! Dlaczego nowe dodatki mi nie działają? itd. Dzięki za przeczytanie tego posta.
To co napisałeś można wręcz zinterpretować jako porównanie forumowiczów do kierowców, którzy gdzieś mają znaki.


Dobra wystarczy.
Zamykam.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwca 2008, 14:55:46 wysłana przez REWIZOR »
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl