Autor Wątek:  Prace nad HTV i STV  (Przeczytany 21416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Prace nad HTV i STV
« dnia: 17 Lutego 2004, 18:28:51 »
Jako, że sesja minęła, to postaram się wrócić do prac nad HTV i STV.

Chwilowo wygląda to tak, że obu programów radzę jeszcze przez najbliższe 42h nie pobierać z mojej strony - są jakieś problemy z netem.

Co będzie nowego w najbliższym czasie:
STV: Poprawnie obsługiwana trasa Pit'a (obecnie są problemy ze względu na komentarze występujące w bardzo newralgicznych punktach :) ) Dodatkowo ulepszone zabezpieczenia przed błędami parsowania.

HTV: Poprawki polepszające stabilność pracy programu, poprawki graficzne, przygtowywanie do zapisu i druku taśmy.

Jeśli macie jakieś koncepcje, to piszcie. Jak tylko mi się uda, to zamieszczę także oba programy na stronie symulatora.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lutego 2004, 11:32:36 »
W kolejnym STV będzie już rysowanie trakcji. Będzie także liczona jej długość w całej scenerii.
Będą też poprawione skróty klawiaturowe i cała masa innych drobnostek.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2004, 23:07:26 »
W kolejnej wersji STV, nad którą pracę idą pełną parą:
- Obsługa eventów (tzn. wypisywanie i pokazywanie toru na mapie, do którego przypisany)
- Lepsze zarządzanie pamiecią (i tak będzie przez te eventy wieksze wykorzystanie)
- Wyświetlanie rozkładu jazdy dla pociągów (myślę, jak to zrealizować jeszcze, bo na razie jest tylko poprzez menu kontekstowe w oknie wyboru składu)

- Może będzie też wczytywanie informacji oficjalnego Loadera Pit'a (jak pozwolicie wykorzystać).

Przewidywana data publikacji - do konca tego tygodnia (ale przed sobotą, bo mnie nie będzie przez weekend). Chyba, że się wydarzy coś, co mi uniemożliwi.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lutego 2004, 17:22:03 »
Już od wczoraj dostępna jest wersja wyświetlająca eventy i rozkład jazdy. Ze względu na pytania raz jeszcze zaznaczam:
- Wyświetlanie eventów działa wyłącznie w trybie Autorskim (Opcje|Tryb pracy...). Wtedy możemy wyświetlić listę zdarzeń i/lub listę torów, a przypisane wtedy do danego toru eventy są przedstawione w okienku właściwości toru (ostatni przycisk na pasku narzędzi okna listy torów).
- Rozkład jazdy możemy wyświetlić klikając prawym klawiszem w oknie wyboru składu (uruchamianym F9) na pociąg, dla którego chcemy wyświetlić rozkład. Filozofia wyszukiwania rozkładu jest taka, iż zawarty jest on w pliku o nazwie <nazwa_pociągu>.txt (np MM1302.txt to rozkład dla pociągu MM1302 ze scenerii quarka) i umieszczonego w tym smaym katalogu, w którym znajduje się plik scenerii .scn.

W następnej wersji STV będzie możliwość drukowania rozkładu (tzn. już jest u mnie na dysku, ale z racji, że wyjeżdżam na weekend, to nie zdążę z publikacją). Kolejna wersjia najwcześniej w poniedziałek.

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lutego 2004, 19:57:52 »
Cytat: "Dżyszla"


- Może będzie też wczytywanie informacji oficjalnego Loadera Pit'a (jak pozwolicie wykorzystać).


No a czemu mialbym nie pozwolic :)

Tylko trzebaby sie zastanowic nad opisami w innych językach. Nie wiem czy jest sens pchac to do scn czy zrobic jakis inny plik ?
Reaktywacja ?

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marca 2004, 12:38:54 »
Zdecydowanie lepiej byłoby opracować nową specyfikację dla jakiegoś dodatkowego pliku. A można by wymusić założenie, że jego nazwa musiała by być identyczna z nazwą scenerii i znajdować się w tym samym katalogu.

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marca 2004, 18:01:28 »
i moje dwanaście groszy:
fajnie by było zrobić to w xmlu. Odpada kilka problemów przy parsowaniu.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marca 2004, 18:25:32 »
I tak wszsytko trzeba parsować, więc nie ma sensu wprowadzać XML'a, szczególnie do czegoś, co nie bedzie ani skomplikowane, ani tak szeroko udostępniane i współdzielone dla innych aplikacji (bo i po co).

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Prace nad HTV i STV
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maja 2006, 08:18:11 »
Ostatnio mi się chyba nudzi... Oto, co szykuję w nowej wersji STV:
    [*]przeglądanie absolutnie wszystkich plików - do tej pory nie były ładowane pliki zaincludowane w plikach będących w katalogu innym niż scenery. Składałem kiedyś propozycję, aby oddzielać wyraźnie torowisko ( inne drogi), trakcje i składy od drzewek itp. na podstawie rozszerzeń plików. Ale jako, że mało kto się tej zasady chciał trzymać - STV będzie teraz czytał wszystkie pliki. Wydłuży to z pewnością wczytywanie, ale:
    [*]Możliwość edycji wszystkich plików - będzie można otworzyć do edycji każdy jeden plik wchodzący w skład scenerii.
    [*]Prawidłowa drzewiasta struktura zagnieżdżeń - STV będzie teraz rysował drzewo z plikami. Będzie to zarówno dostępne we właściwości scenerii jak i edytorze (tam będzie pomijane jednak dublowanie się plików).
    [*]Być może drukowanie właściwości scenerii - a więc listy plików, wykresów i opisu.
    [*]Nowe ikonki - nieco przyjemniejszy wygląd ;)
    [/list]
    Dalej do zrobienia by pozostawało (i narazie nie zostanie jeszcze wprowadzone):
      [*]wyszukiwanie trasy pomiędzy dwoma nazwanymi torami i automatyczne generowanie rozkładu jazdy na odcinku.
      [*]zaznaczanie semaforów i wskaźników
      [/list]

      Cierpię na nadmiar czasu ostatnio, więc moze do końca miesiąca uda się nową wersję wypuścić. Jeśli jeszcze jakieś pomysły i błędy są, to proszę zgłaszać je teraz.

      Offline Mariusz1970

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 3926
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 279
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #9 dnia: 20 Maja 2006, 11:45:24 »
      Czy nie dałoby rady zrobić takie coś, aby można było zaznaczyć tor(y) za pomocą myszki i zobaczyć jego nazwę. Podobnie dla innych obiektów np. semafory.

      Pozdrawiam
      Mariusz

      Offline Dżyszla

      • Wiadomości: 444
        • Zobacz profil
        • mgr inż. Dżyszla Homepage
      • Otrzymane polubienia: 6
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #10 dnia: 20 Maja 2006, 12:26:21 »
      Pomysł stary, ale dosć trudny do zrealizowania :( szczególnie przy krzywych. Postaram sie coś podziałać w tym kierunku, ale niczego nie obiecuję.

      Offline Mariusz W.

      • Wiadomości: 392
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 0
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #11 dnia: 20 Maja 2006, 12:29:39 »
      Ponieważ to wątek również o HTV, to proponuję byś zrobił możliwość druku wykresu na taśmie (wkładam taśmę do drukarki, a drukarka nanosi mi wykres :) ).

      Offline Dżyszla

      • Wiadomości: 444
        • Zobacz profil
        • mgr inż. Dżyszla Homepage
      • Otrzymane polubienia: 6
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #12 dnia: 20 Maja 2006, 17:24:47 »
      Co do HTV to wcześniej trzeba zrobić resztę wykresów na nim :P A ja dalej nie znam dokłądnych rozmiarów i położenia ich :( Niestety - jedyną taśmę jaką mam to pusta :(

      Za to dobra wiadomosc dla zwolenników zaznaczania po kliknięciu torów - będzie, już pewne :D Choć:
      1. Będzie wymagalo dobrego procka pracując w tym trybie (szczególnie przy trybie autorskim i bardzo dużej ilości torów).
      2. W przypadku optmalizacji (łączenie długich torów w jeden) będą dane niezgodne ze stanem faktycznym w scenerii (w przypadku trybu Autorskiego nie łączy torów nazwanych z innymi)
      3. Przy ciasnych łukach (duże wartości wektorów prostopadłych do lini łączącej końce) mogą być problemy z trafieniem (będzie zależało od wybranej dokładności).

      Obecnie jeszcze wymaga sporo pracy, ale na szczęście przygotowane funkcje używane do zupełnie innych celów świetnie sprawdza sie w tym zastosowaniu.
      Przy okazji - czy warto do zaznaczania stosować osobne narzędzie (tak jak łapka czy linijka tak będzie osobne do wskazywania torów), czy może pod jakis klawisz podpiąć (choć już ich brakuje - jest klikanie z Altem, z Ctrl, z Shiftem... Klawiszy brakuje :P) Proponowane rozwiazanie dość wygodne by dla mnie było.

      I jeszcze jedna uwaga - obecny STV źle wylicza długość torów niestety :( Długość dla torów łukowatych jest zaniżana :( Teraz dopiero przez przypadek na to wpadłem. Jednocześnie dokładność wogóle nie wpływała na długość.

      Offline PEKAP

      • Wiadomości: 588
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 0
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #13 dnia: 20 Maja 2006, 17:47:24 »
      Cytat: "Dżyszla"
      Co do HTV to wcześniej trzeba zrobić resztę wykresów na nim :P A ja dalej nie znam dokłądnych rozmiarów i położenia ich :( Niestety - jedyną taśmę jaką mam to pusta :(


      http://transportszynowy.200.pl/tasmahasleropisd.html
      -//-

      Offline Dżyszla

      • Wiadomości: 444
        • Zobacz profil
        • mgr inż. Dżyszla Homepage
      • Otrzymane polubienia: 6
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #14 dnia: 20 Maja 2006, 17:49:08 »
      Ale jeszcze potrzebuję dokładnie wymiary zajmowane przez wykresy te dolne. No i czy 120, 160 i 180 wyglądają tak samo poza skalą prędkości? No i na tym zdjęciu tak szczerze to widać zdecydowanie za mało :(

      Offline PEKAP

      • Wiadomości: 588
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 0
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #15 dnia: 20 Maja 2006, 18:22:59 »
      Jeszcze coś takiego znalazłem na stronie www.gwardak.com
      http://www.gwardak.com/kol_rt13.jpg
      -//-

      Offline Radkos07

      • Wiadomości: 297
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 0
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #16 dnia: 20 Maja 2006, 20:00:43 »
      Czyli wynika z tego, że nie ma żadnej przeszkody technicznej aby te dolne wykresy zrobić. Dżyszla będziesz wielki jak Ci się to uda!

      A w sprawie taśmy, skontaktuj się z EP08.

      Pozdrawiam.
      Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
      ze bedziesz cholernym nudziarzem,
      a twoja żona bogatą wdową

      Offline ET22_RULZ

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 592
      • User #13
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 24
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #17 dnia: 20 Maja 2006, 20:16:32 »
      Cytat: "Radkos07"
      Czyli wynika z tego, że nie ma żadnej przeszkody technicznej aby te dolne wykresy zrobić. Dżyszla będziesz wielki jak Ci się to uda!

      Jest drobna przeszkoda: OIDP exe nie rejestruje dzialania czuwaka i shp.
      "Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
      Pozdrawiam,
      Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

      Offline Mariusz1970

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 3926
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 279
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #18 dnia: 20 Maja 2006, 21:10:01 »
      Dzięki Dżyszla, dla mnie oczywiście może tak być jak napiasłeś, czyli tak podobnie jak np, z łapką. Nawet jak będą jakieś niedokładności, to można dla sprawdzenia zrobić to co już jest, czyli na podstawie nazwy wyświetlić tor.
      Fajnie.

      Dzięki

      Pozdrawiam
      Mariusz

      Offline Dżyszla

      • Wiadomości: 444
        • Zobacz profil
        • mgr inż. Dżyszla Homepage
      • Otrzymane polubienia: 6
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #19 dnia: 21 Maja 2006, 08:36:36 »
      Cytat: "PEKAP"
      Jeszcze coś takiego znalazłem na stronie www.gwardak.com
      http://www.gwardak.com/kol_rt13.jpg
      To już lepiej, dzięki :) ale obecnie skupiam się nad STV, więc HTV raczej później będzie... Tylko dwa pytanka: jazda z poborem to gdy nastawnik znajduje się w pozycji innej niż pierwsza a styczniki liniowe są załączone, tak? I dwa: od jakiego ciśnienia w cylindrach hamulcowych liczy się jako hamowanie? (a ja byłem przekonany do tej pory, że ten wykres jest ciagły a nie "binarny")

      Mariusz - na podstawie nazwy tor zawsze można wyświetlić ;) Ba, nawet można dowolny tor wyświetlić :) Tyle, że nie wiadomo, gdzie trafimy ;p Jakbyś pisał się na betatesty, to daj znać na maila (znajdziesz na stronie i w programie).

      Offline youBy

      • Deweloper
      • Wiadomości: 6163
      • Co tam?
        • Zobacz profil
        • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
      • Otrzymane polubienia: 865
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #20 dnia: 21 Maja 2006, 10:08:28 »
      Cytat: "Dżyszla"
      Tylko dwa pytanka: jazda z poborem to gdy nastawnik znajduje się w pozycji innej niż pierwsza a styczniki liniowe są załączone, tak?
      Normalnie biorąc to wtedy, gdy prąd płynie, czyli jego wartośc jest różna od 0, a to w plikach dat jest zapisywane
      Xoov
      Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

      Offline Radkos07

      • Wiadomości: 297
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 0
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #21 dnia: 21 Maja 2006, 10:55:42 »
      Cytat: "Dżyszla"
      Tylko dwa pytanka: jazda z poborem to gdy nastawnik znajduje się w pozycji innej niż pierwsza a styczniki liniowe są załączone, tak? I dwa: od jakiego ciśnienia w cylindrach hamulcowych liczy się jako hamowanie?

      Może raczej każda pozycja różna od pozycji zerowej oraz jak napisałes gdy zamknięte są styczniki liniowe.

      Rejestracja hamowania jest wtedy gdy ciśnienie w cylindrze osiągnie wartość 1,6 lub 1,8 atmosfery (teraz nie pamiętam dokładnie)

      Tak więc dlatego na taśmie nie są rejestrowane hamulec poślizgowy oraz gdy np. hamuje się samym składem.
      Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
      ze bedziesz cholernym nudziarzem,
      a twoja żona bogatą wdową

      Offline Mariusz1970

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 3926
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 279
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #22 dnia: 21 Maja 2006, 13:27:58 »
      Cytuj
      Mariusz - na podstawie nazwy tor zawsze można wyświetlić ;) Ba, nawet można dowolny tor wyświetlić

      Wcześniej pisałeś, że

      Cytuj
      2. W przypadku optmalizacji (łączenie długich torów w jeden) będą dane niezgodne ze stanem faktycznym w scenerii (w przypadku trybu Autorskiego nie łączy torów nazwanych z innymi


      dlatego napisałem:
      Cytuj
      Nawet jak będą jakieś niedokładności, to można dla sprawdzenia zrobić to co już jest, czyli na podstawie nazwy wyświetlić tor.


      Więc jeśli zaznaczanie toru nie będzie dokładne można się będzie przekonać czy się dobrze trafiło poprzez wyszukanie po nazwie. Chyba, że Cię źle zrozumiałem.


      Pozdrawiam
      Mariusz

      Offline Dżyszla

      • Wiadomości: 444
        • Zobacz profil
        • mgr inż. Dżyszla Homepage
      • Otrzymane polubienia: 6
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #23 dnia: 22 Maja 2006, 00:34:22 »
      Ale tor będzie zaznaczany i wyświetlane jego właściwości ;) Kwestia, że procedura optymalizacyjna łączy długie odcinki w jeden i traktowane jest jako jeden tor. Ale to, czy jest to klikane na mapie czy wybierane z listy nie ma żadnej różnicy.

      Pozostałym bardzo dziękuję za wyjąsnienia co do taśmy... A ja prawie nigdy nie hamuję tak ostro, aby 1,8 osiągać w hamulcowym :P

      Offline Mariusz1970

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 3926
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 279
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #24 dnia: 22 Maja 2006, 00:50:33 »
      Pisząc krótko, zrozumiałem Cię, że przy zaznaczaniu toru np. myszką program może choć nie musi źle wyświetlic nazwę toru i po to aby się przekonać, czy dobrze wyświetlił napisałem, że użytkownik może sprawdzić poprzez wyszukanie tego toru po nazwie i przekona się czy trafił w to samo miejsce. Mam wrażenie się nie rozumiemy.  Dla mnie jest różnica jak szukam, gdyż widzę tor na rysunku a nie wiem jaką ma nazwę. Teraz musiałbym przeszukać wszystkie tory z listy po nazwach i  trafić na ten właściwy, a tak klikam na rysunek, zaznaczam tor i wypisuje mi jego nazwę i po sprawie.  
      To tak jakbym w tej chwili miał np. tabelę z nazwiskami osób i z listą płac, mogę wyszukiwać po nazwiskach, ale nie wiem ile zarabiają, a chciałbym znaleźć tylko jedną osobę która zarabia przykładowo 1500 zł. Muszę przejrzeć po kolei nazwiskami, aż trafie.
      Nie wnikam w szczegóły techniczne programu. Program od kogoś traktuje jak czarną skrzynkę. Ma działać możliwie jak najsprawniej, choć wiem, że to jest bardzo często trudne.
      Chyba, że chodzi Ci o to, że jest odcinek złożony z kilku torów i teraz jak zaznaczymy na mapie ten odcinek to pokaże listę torów, z których ten odcinek się składa. Jeżeli o to chodzi to ok.
      Kończąc ten wątek napiszę tak, zrobisz jak sugerowałem ok. nie zrobisz trochę gorzej, ale też ok.


      Pozdrawiam
      Mariusz

      Offline Dżyszla

      • Wiadomości: 444
        • Zobacz profil
        • mgr inż. Dżyszla Homepage
      • Otrzymane polubienia: 6
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #25 dnia: 22 Maja 2006, 23:55:53 »
      Jedyne co jest, to jeśli w scenerii będzie:
                   none                            none
      (x1,y1,z1)----------(x2,y2,z2) (a1,b1,c1)-----------(a2,b2,c2)
                            (vx2,vy2) (wa1,wb1)

      gdzie (x2,y2,z2)=(a1,b1,c1) i z1=z2=c1=c2 oraz (vx2,vy2)=(wa1,wb1)=(0,0), x, y, a, b - współrzędne, vx,vy,wa,wb - wektory

      To STV zrzuci to do:
                          none
      (x1,y1,z1)----------------------------------(a2,b2,c2)

      I tak będzie widoczne w programie.

      Reszcie przekazuję, że Mariusz już testuje wersję beta :)

      Offline Krzysiek626

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 5925
      • EXIT
        • Zobacz profil
        • Krzysiek626
      • Otrzymane polubienia: 443
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #26 dnia: 07 Czerwca 2006, 12:37:16 »
      Padło tu już kilka pomysłów, dorzucę coś jeszcze.
      Czy w głównym oknie start.exe można dołożyć wybór  z którego EU07.exe odpali się wybrana trasa?

      Powstało już kilka exeków które są wzajemnie niekompatybilne. Jest kiladziesiąt tras pisanych pod konkretne exeki. Możliwość skojarzenia
       trasy (SCN) z konkretnym exekiem powinna ułatwić uruchamianie tras z problemami.

      Offline Mariusz1970

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 3926
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 279
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #27 dnia: 07 Czerwca 2006, 12:54:20 »
      Można to zrobić za pomocą pliku bat. Plik bat zawierałby menu tras. Po wybraniu trasy kopiowałby odpowiedni eu07.exe do głownego katalogu maszyny, a następnie uruchamiałby start.exe. Jak chcesz to Ci to zrobie. Nie wiem tylko jak baty i jego polecenia zachowują się w XP i nie wiem czy jest sens robienia tego, gdyż wszystkie najważniejsze trasy chodzą pod nowym exe.

      Pozdrawiam
      Mariusz

      Offline defiler

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 1094
        • Zobacz profil
      • Otrzymane polubienia: 81
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #28 dnia: 07 Czerwca 2006, 13:58:31 »
      Bez zarzutow. Ja uzywam *.bat'a ktory zrobiles do czyszczenia glownego katalogu maszyny z *.txt'ów, jest to bardzo wygodne i blyskawiczne.

      Swoja droga, stary wyjadacz z Ciebie skoro jeszcze pamietasz te dosowskie komendy ;) Ja mialbym z tym chyba problem, bo ostatio w DOSie siedzialem na moim staarym wysluzonym 386:D

      pozdro

      Offline Krzysiek626

      • Zasłużony dla Symulatora
      • Wiadomości: 5925
      • EXIT
        • Zobacz profil
        • Krzysiek626
      • Otrzymane polubienia: 443
      Prace nad HTV i STV
      « Odpowiedź #29 dnia: 07 Czerwca 2006, 18:37:05 »
      Cytat: "Mariusz1970"
      Można to zrobić za pomocą pliku bat. Plik bat zawierałby menu tras. Po wybraniu trasy kopiowałby odpowiedni eu07.exe do głownego katalogu maszyny, a następnie uruchamiałby start.exe. Jak chcesz to Ci to zrobie. Nie wiem tylko jak baty i jego polecenia zachowują się w XP i nie wiem czy jest sens robienia tego, gdyż wszystkie najważniejsze trasy chodzą pod nowym exe.

      Pozdrawiam
      Mariusz


      Myślałem o tym żeby w katalogu EU07 dać wszystkie exeki:
       stare EU07.exe i nowsze pod nazwami przykładowo: EU07p.exe     i EU07nn.exe (najnowsze)
      Wtedy nie trzeba kopiować exeka tylko go wskazać w menu start.exe
      Przypadek z suką i zmianą wagonów w Dejawach, ale nie tylko wskazuje na celowe nie przerabianie i grzebanie w tych plikach scn. One działały dobrze ze starymi exekami.  Raczej celowe byłoby posiadanie możliwości wybory exeka dla danej scenerii.
      Ja mam WIN ME. i nie mam problemów z batami. Bat do kasowania txt jest świetny,  szczególnie że ilość misji i tras powoduje ich lawinowe gromadzenie. Mariusz jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, ja niestety nie potrafię zrobić takiego bata to poproszę. Ponieważ było kilka pomysłów dotyczących stv to wydawało mi się że mój pomysł nie jest bardzo trudny do wprowadzenia. Co nie oznacza że jest mądry. Poproszę więc autora programu o wypowiedź.

      I na koniec marzenie ściętej głowy:
      wybierasz scenerie, loka klikasz start  aprogram sam wie którego ma użyć exeka.