Autor Wątek:  Zderzenie pociągów.  (Przeczytany 8856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Zderzenie pociągów.
« dnia: 18 Października 2008, 06:41:34 »
No to trasa u mnie zablokowana. http://www.tvn24.pl/-1,1569198.1,0,1,zderzenie-pociagow-na-slasku,wiadomosc.html
Zatrzymano dwie Dyżurne Ruchu, jedna z nich była pod wpływem alkoholu.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2008, 08:37:28 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Października 2008, 08:48:52 »
Ale ruch ponoć już odblokowany.
Dobrze, że jechał powoli, bo z EZT'em by ciężko było...

Cytat: REWIZOR
jedna z nich była pod wpływem alkoholu.
To było raczej pewne, bo Ligota jakąś wielką stacją nie jest. I pomylić się ciężko w nastawni.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2008, 13:14:40 wysłana przez Kacu »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Października 2008, 10:10:23 »
Kacu, już nie chodzi o wielkość, ale o napływ pociągów. U mnie wczoraj np. był duży ruch, 2 tory dodatkowe zajęte przez stojące pociągi, na jednym głównym stał ET22-600 zgaszony bez mecha, więc ruch się odbywał wahadłowo, co utrudniało pracę. Niby stacja nie duża (4 tory), ale można się pomylić.

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Października 2008, 12:00:56 »
EN57-1545 ;]

Wątek przeniosłem do działu Inne kolejowe (jak widać) i trochę w nim posprzątałem.

Andrzej.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2008, 13:21:44 wysłana przez |andy| »

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Października 2008, 13:47:49 »
No niestety był to mój ulubiony kibelek EN57-1545. Ciekawe czy będzie jeszcze jeździł po śląskich torach, z tego co widać na zdjęciach to człon ra jest poważnie uszkodzony...

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Października 2008, 14:13:23 »
EP09-029 była kilka dni po rewizji i już wypadek. Prawdopodobnie wszystko wina nietrzeźwej dyżurnej ruchu.

OT\A EN57-1545 to ten, który był jeszcze jakieś 2 lata temu w malowaniu biało-czerwonym?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Października 2008, 14:35:21 »
Tak, to jest ten.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Października 2008, 20:36:33 »
Mniej więcej o 20:55 zdecydowałem, że jednak nie pojadę pociągiem nr 7717. Miałem wsiadać na Ligocie. To spowodowało, że później z okna obserwowałem akcję służb ratowniczych. W sumie sama akcja sprawiała wrażenie jakby doszło do wielkiej katastrofy. Dobrze, że jednak tak nie było. Rano nie było już właściwie śladu po zdarzeniu. Jedynie kawałki lakieru z kibla, klocek hamulcowy, trochę szkła i kilka zakrwawionych chusteczek na torach. Chyba pierwszy raz wypada mi się cieszyć z prędkości jaka obowiązuje na Ligocie. Dobrze, że nie ucierpiał nowo wyremontowany tor. Maszyny też wyglądają nieźle, z tego kibla pewnie coś jeszcze będzie. Oczywiście najbardziej cieszy fakt, iż ludzie nie ucierpieli poważnie, zwłaszcza, że niewiele brakło a byłbym wśród nich.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Października 2008, 21:47:10 »
Niby stacja nie duża
No wiesz, moja ciocia mówi do mnie czasem Kruszynka :D

Miałem wtedy (nie)przyjemność jechać "Skrzycznem" do Częstochowy. Już w Pszczynie się okazało, że na Ligocie doszło do zderzenia pociągów. Pociąg pojechał objazdem przez Katowice Kostuchnę, Muchowiec, podg Stawiska i Mysłowice (ze zmianą czoła). Z Katowic odjechaliśmy niemal 100 minut po czasie (przy okazji ludzi się dowaliło jak cholera, ale to tylko OT).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Października 2008, 22:08:51 »
Niestety znam niektóre szczegóły tego zdarzenia... W tym czasie był otwarty tylko 1 tor (Roboty od Katowic do Tychów, robią 160km/h). Sytuacja miała przebiec tak:
Osobowy do Żywca wyjeżdża z Ligoty, postój Piotrowice (1 tor czynny), postój Podlesie (1tor czynny) dojazd do Tychów
Ekspres czeka cały czas w stacji Ligota...
A było tak:
Osobowy stoi w Ligocie, Ekspres czeka na wjazd w stacje. Dyżurna która była trzeźwa zagapiła się i wpuściła Ex, a że przed peronem (jadąc od Katowic po lewej stronie lewy tor) jest nastawnia i łuk mechanik Ekspresu nie miał jak zareagować dopiero może jak był z 10m od tyłu osobówki zauważył go... Gdyby mój tata się nie zamienił najprawdopodobniej wpakowałby się w osobówkę... Za to jego znajomy ranny (lekko).
Tyle mojego szczęścia w nieszczęsciu.
Pozdrowienia...
PS. Znam tę panią dyżurną, dosyć dobrze...
PS.2 Profeta gdzie pracujesz, że z okna? Lub gdzie mieszkasz... Tereny mojej szkoły :)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Października 2008, 22:10:43 »
nastawnia i łuk mechanik Ekspresu nie miał jak zareagować dopiero może jak był z 10m od tyłu osobówki zauważył go..
Niezły musiał być ten łuk skoro ograniczał widocznosć do 10m...

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Października 2008, 22:18:53 »
Łuk nie jest aż tak ostry ale nastawnia zasłania, za to osobówka stanęła blisko zejścia do tunelu zatem bliżej nastawni...

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Października 2008, 02:13:09 »
Przepraszam za OT ale nie wytrzymałem... no co za bałwan mógł tak napisać!!

Maszynista pociągu, który potrącił mężczyznę, był trzeźwy.

http://www.tvn24.pl/28385,1568921,,,tragiczny-wypadek-na-torach,wiadomosc.html

 Maszynista jechał pociągiem, nie zdążył ominąć mężczyznę i go potrącił. Ciekawe
co by się wydarzyło jakby maszynista był nietrzeźwy... może by go przeskoczył pociągiem?
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2008, 02:20:56 wysłana przez Driver24 »
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Października 2008, 09:02:00 »
Nawet nie mogę dodać komentarza... 3 razy próbowałem.
"Żal się robi czytając "Maszynista pociągu, który potrącił mężczyznę, był trzeźwy."
A co ma piernik do wiatraka?
Cytuj
Ciekawe co by się wydarzyło jakby maszynista był nietrzeźwy... może by go przeskoczył pociągiem?
"
Zacytowałem tutaj słowa kolegi @Driver24, gdyż według mnie idealnie się tutaj nadają.

ps.
Poczytajcie sobie następny artykuł o TIRze i dziewczynce. Niby potrącił, a nigdzie nie ma napisane jak. Wręcz przeciwnie. Pisze, niby uniknął zderzenia zjeżdżając na tory tramwajowe. Jak się redaktorzy nie znają albo mają problemy z wyobraźnią to niech się za takie rzeczy nie biorą.
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2008, 09:07:07 wysłana przez Kacu »

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Października 2008, 13:56:17 »
Nawet nie mogę dodać komentarza... 3 razy próbowałem.
"Żal się robi czytając "Maszynista pociągu, który potrącił mężczyznę, był trzeźwy."
A co ma piernik do wiatraka?
Dużo? Mechanik powinien być trzeźwy i nie ma co o tym dyskutować. Jeżeli wypije, to bierze na siebie odpowiedzialność za wszystko co się ewentualnie stanie.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Października 2008, 14:02:29 »
Przepraszam za OT ale nie wytrzymałem... no co za bałwan mógł tak napisać!!
Ja bym to pytanie zastosował do poniższego:
Maszynista jechał pociągiem, nie zdążył ominąć mężczyznę i go potrącił. Ciekawe
co by się wydarzyło jakby maszynista był nietrzeźwy... może by go przeskoczył pociągiem?

W takim razie po co pisali, że dyżurna w Katowicach była pijana skoro nie udało się jej zrobić tak, żeby pociąg przeskoczył nad drugim? Gdyby był pijanym odpowiedziałby za spowodowanie wypadku.

Swoją drogą, tak czy siak może odpowiedzieć przed sądem - będąc trzeźwym i jadąc zgodnie z przepisami.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Października 2008, 14:07:26 »
Cytuj
Gdyby był pijanym odpowiedziałby za spowodowanie wypadku.
Bezsens. Nawet jakby mu zza słupa przed same czoło wyskoczył?
To powinno mu się dostać tylko za picie w czasie/przed służbą. A nie za to, że jakiś samobójca sobie wymyślił, że skoczy pod pociąg.

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Października 2008, 15:07:44 »
W takim razie po co pisali, że dyżurna w Katowicach była pijana skoro nie udało się jej zrobić tak, żeby pociąg przeskoczył nad drugim? Gdyby był pijanym odpowiedziałby za spowodowanie wypadku.
Pani Dyżurna odpowiedzialna za wypadek była trzeźwa... Za to dysponująca była nachlana i jej wytoczą proces tylko za nie trzeźwość, a pani Dyż. Ruchu (uszczególniam, że miała na głowie również sekcje towarową) odpowie za nieumyślne (?) spowodowanie katastrofy w transporcie kolejowym z udziałem ludzi, czy jakoś tak...

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Października 2008, 15:13:09 »

Pani Dyżurna odpowiedzialna za wypadek była trzeźwa... (...)

Nie chodzi mi tu o to, kto był winien. Nie rozumiem co jest w tym dziwnego iż podano informacje, że maszynista był trzeźwy. Po każdym wypadku/zdarzeniu drużyna trakcyjna musi 'dmuchać', aby prokurator mógł stwierdzić brak winy ze strony kolei.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Października 2008, 16:09:27 »
W takim razie po co pisali, że dyżurna w Katowicach była pijana skoro nie udało się jej zrobić tak, żeby pociąg przeskoczył nad drugim? Gdyby był pijanym odpowiedziałby za spowodowanie wypadku.
Pani Dyżurna odpowiedzialna za wypadek była trzeźwa... Za to dysponująca była nachlana i jej wytoczą proces tylko za nie trzeźwość, a pani Dyż. Ruchu (uszczególniam, że miała na głowie również sekcje towarową) odpowie za nieumyślne (?) spowodowanie katastrofy w transporcie kolejowym z udziałem ludzi, czy jakoś tak...
Ale zamieszałeś. Dyżurna ruchu to ta, która siedzi w nastawni dysponującej "KL" od strony Katowic a druga pani to nastawnicza siedząca w nastawni wykonawczej "KL1" od strony Cz-Dz. Nastawnicza bez polecenia/zgody dyżurnej ruchu nie mogła zrobić praktycznie nic.

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Października 2008, 16:30:30 »
Sorki, no tak namieszałem, Dyżurna Pomocnicza była przy wypadku (siedzą dwie od strony K-ce) a KL1 tam siedzi najczęściej Pan :)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Zderzenie pociągów.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Października 2008, 16:55:32 »
Cytuj
Gdyby był pijanym odpowiedziałby za spowodowanie wypadku.
Bezsens. Nawet jakby mu zza słupa przed same czoło wyskoczył?
To powinno mu się dostać tylko za picie w czasie/przed służbą. A nie za to, że jakiś samobójca sobie wymyślił, że skoczy pod pociąg.

To, jaki będzie zarzut, tudzież z których będzie oczyszczony, to nie jest przed zapadnięciem wyroku kwestia ostateczna. Prokurator może postawić takie, z których wynika, że był pijany i przez to zginął człowiek, ale np. podczas procesu biegli mogą orzec, że nawet bez spowolnionej reakcji byłby bez szans. I wtedy odpowiada za samą jazdę po pijaku.