Autor Wątek:  Alternatywny edytor tras  (Przeczytany 19661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« dnia: 14 Lutego 2004, 12:21:55 »
WIADOMOŚĆ NALEŻY DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ

Najpierw wyjaśnienie
Jestem autorem alternatywnego (wobec czego?) edytora tras dla MaSzyny. Projekt do dzisiaj był tajny – niewiele osób o nim wiedziało. Postanowiłem go odtajnić ponieważ uważam, że na obecnym etapie edytor jest stabilny oraz może komuś się przydać. No więc aktualna wersja programu, to 1.0 alpha 4. NIE UMOŻLIWIA EDYCJI SCENERII. Ale wersja finalna, 1.0, ma to gwarantować. Program do pobrania z sekcji Download strony www.eu07.pl.

Cechy
- pogram został napisany w języku Java,
- program pracuje w graficznym trybie użytkownika,
- program umożliwia wyświetlanie torowiska scenerii w trybie 2D w rzucie równoległym na płaszczyznę ekranu,
- odczytuje torowisko z plików scenerii w formacie z dnia 22/07/2003 – ale nie podąża rekursywnie za instrukcjami include i origin,
- zapisuje torowisko do plików scenerii w formacie z dnia 22/07/2003,

Wymagania
Wymagane są:
- środowisko Java 2 SE 1.4+ do ściągnięcia ze strony http://java.sun.com/,
- biblioteka Java 3D API 1.3.1+, strona http://java.sun.com/products/java-media/3D/
Razem jest to około 30 – 40 MB do ściągnięcia z sieci.
Java jest zasobożerna, dlatego nie gwarantuję wydajnego działania na wolnych komputerach. Program dobrze chodzi na komputerze: Athlon1600+, 256 MB RAM, Windows 2000.

Download
Ze strony domowej Maszyny

Strona domowa projektu
http://af186.internetdsl.tpnet.pl/doman/jet/

Pomoc
W archiwum jest szczątkowa pomoc, dlatego proponuję samemu odkrywać możliwości programu. Udzielam odpowiedzi tylko na mądre pytania.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ

Adam Domański

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lutego 2004, 13:02:13 »
Alternatywny wobec STV :) Gratuluję wykonania! Z nadzieją czekam na możliwość edycji scenerii. Mam też małą propozycję, żebyś umieścił u siebie na serwerze tą bibliotekę 3D API do Javy, bo żeby ją ściągnąć ze stron Sun'a to się trzeba nieźle naklikać.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lutego 2004, 14:17:08 »
heh no pieknie sciagne to wszystko pobawie sie i ocenie ale podoba mi sie to ze ktos wkoncu pomyslal nad tym (szkoda ze tak pozno kiedy powstaje nowy edytordo nebuli) a moze zechcesz zrobic GUI do obecnego edytora (chyba ze ktos sie za to zabral juz)

OlO_EU

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lutego 2004, 14:53:11 »
Co do Java 3D API - rzeczywiście trzeba się trochę naklikać na stronie Suna. Nie umieszczę tej biblioteki na swoim serwerze, bo łącze jest kiepskie. Może po prostu ktoś ściągnie to do siebie na jakieś konto www z szerszym pasmem i umieści link na forum. Z drugiej strony strona Suna jest swego rodzaju weryfikacją użytkowników forum. Kto będzie chciał uruchomić program, będzie musiał się natrudzić :).

Co do Nebuli - narazie chciałbym skończyć projekt na starym engine. Widziałem GUI edytora do Nebuli (z ogłoszenia na forum). Będzie to tryb 3D edycji torów i innych obiektów. Moje rozwiązanie bazuje raczej na trybie 2D i myślę narazie tylko o torowisku, więc obiekty 3D raczej u mnie odpadają. Narazie chciałbym się skupić na dokończeniu programu, a potem zobaczymy - może się jeszcze do czegoś przydam.

Jeszcze takie małe pytanie: ile osób na forum potrafi programować?

Pozdrawiam

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lutego 2004, 16:50:48 »
Proste rzeczy w Pascalu, Delphi i Basicu to ja umiem ;) Ale jak czytam co inni robia do MaSzyny to rece opadaja, albo jak zagladam do tego co w Nebuli ;)
Reaktywacja ?

Offline Mateusz Majchrzycki

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • http://www.edytorstacji.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lutego 2004, 20:07:52 »
Cytat: "Adammo"

Jeszcze takie małe pytanie: ile osób na forum potrafi programować?


No ja niby potrafię :>
(C++, VB)

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lutego 2004, 20:10:58 »
Moze ktoś zarzuci jakies screeny z tego edytora, bo jestem ciekaw jak to wygląda, a przez moje marne łącze [chwilowe] nie chce mi się tych dziesiątków mb ściągać.
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Woropek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lutego 2004, 22:00:22 »
co do programowania to: Pascal, C i C++ (trzy piątki w indeksie :) słabo asembler (ale zaraz bedę to miał na studiach)

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lutego 2004, 08:30:30 »
Jak będziesz wydawał następną wersję to spróbuj ją zrobić *.exe ;)

Marcin_EU

  • Gość
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lutego 2004, 11:28:23 »
Cytat: "Adammo"
Co do Nebuli - narazie chciałbym skończyć projekt na starym engine. Widziałem GUI edytora do Nebuli (z ogłoszenia na forum). Będzie to tryb 3D edycji torów i innych obiektów. Moje rozwiązanie bazuje raczej na trybie 2D i myślę narazie tylko o torowisku, więc obiekty 3D raczej u mnie odpadają. Narazie chciałbym się skupić na dokończeniu programu, a potem zobaczymy - może się jeszcze do czegoś przydam.

Jakby Twoj edytor dogadywal sie z moim np poprzez wysylanie komend tcla poprzez interfejs sieciowy (nebula ma takie cos w standardzie i nawet dziala jak juz coniektorzy widzieli) to ja mialbym zalatwione GUI i ekstra tryb 2D. Np przy tworzeniu jakiegos toru wysylalbys cos w stylu editor.createtrack z parametrami coby i u mnie sie takie cos utworzylo. Tak samo przy przesuwaniu, obracaniu, laczeniu czy zmianie jakiegos parametru wystarczyloby wyslac odpowiednie komendy aby uwzglednilo to u mnie.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lutego 2004, 12:10:00 »
Cytat: "Bartek_G"
Alternatywny wobec STV :)


STV nie jest edytorem!!!

A co do samego edytora - to może być on alternatywnym wobec innego - na razie też jeszcze tajnego.
Przy okazji, Adam - przepraszam, że nie mogłem testować kolejnych wersji edytora...

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Marca 2004, 21:03:14 »
Napisałem kolejną wersję edytora. Edycja już działa. Możliwe jest zmienianie parametrów istniejących torów / zwrotnic. Usuwanie zaznaczonego toru ze scenerii. Dodawanie torów i rozjazdów do scenerii.

Program odczytuje tylko informacje o torowisku. Pomija między innymi informacje o zdarzeniach i prędkości przypisanej do toru (patrz plik Scenery.doc). Zapisuje również informacje tylko o torach, zatem, nie polecam otwierania scenerii Quarkmc i zapisywania jej z powrotem.

Jak dodawać tory. Jest coś takiego jak punkt bazowy. Na ekranie żółty uchwyt. To do niego dołączane są nowe odcinki torów czy zwrotnic. Można zmieniać jego położenie i wektor w poleceniu Edycja -> Punkt bazowy. Drugi sposób, to zaznaczenie toru i naciśnięcie wybranego uchwytu. Zaznaczony tor nie może sąsiadować z innym torem w wybranym uchwycie.

Guma na palecie to taki tor sklejający dwa inne. Niestety trochę trudno się tym narazie posługiwać. Trzeba zrobić tak. Wcisnąć przycisk na palecie, potem zaznaczyć w oknie edytora pierwszy tor, zaznaczyć żądany uchwyt toru, zaznaczyć drugi tor, zaznaczyć uchwyt drugiego toru i powinno wyjść połączenie, odznaczyć przycisk Guma na palecie. Ponieważ ta funkcja programu jest jeszcze niedopracowana mogą wynikać z tego powodu błędy w ładowaniu scenerii przez maszynę. Trzeba po prostu wyczucia.

Może komuś się przyda, choć sceneria bez trawy dziwnie wygląda.

Pozdrawiam. Adam.

hunter

  • Gość
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Marca 2004, 20:19:36 »
A kiedy będzie jeszcze nowsza wersja edytora JET już dopracowana z edycją trawy, wstawiania obiektów, nasypów, semaforów, itp.???

Co do JET'a nie mam uwag. Tylko, gdy zrobi się zwrotnicę jest ona łysa, czyli bez podkładu. Cóż, więc czekam na nową wersję, lepszą od alpha 5.

Pozdrawiam.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marca 2004, 22:58:28 »
Jeszcze jest cała masa rzeczy do zrobienia względem torowiska. A już chcecie trawę... :( A zastanawiał się ktoś po co to robić, puki chwilowo wszystko i tak jest 2D?

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Gdzie można go dorwać?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Kwietnia 2004, 11:32:43 »
Gdzie można dorwać tego edytora?

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwietnia 2004, 12:48:21 »
Cytuj
Gdzie można dorwać tego edytora?

W downloadzie www.eu07.pl oraz na stronie domowej edytora, http://af186.internetdsl.tpnet.pl/doman/jet/ Jednak należy pamiętać że żeby edytor wogule się uruchomił trzeba mieć zainstalowane u siebie:

- środowisko uruchomieniowe Java ( http://java.sun.com/ )
- biblioteka Java 3D API ( http://java.sun.com/products/java-media/3D/ )

To tyle, więcej na stronie autora ;)
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Tetryk

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Czerwca 2004, 07:03:54 »
Świetny edytor!
"Życie jest szare i nudne":(
PROUD_AGAIN

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Czerwca 2004, 23:12:29 »
Pewnie niektórzy zauważyli, że można ściągnąć kolejną, nieoficjalną wersję edytora - 1.0 beta 1. Nie ma tam jeszcze pożądnej pomocy - mam nadzieję, że ostatecznie coś takiego się znajdzie, ale nie obiecuję. Są natomiast predefiniowane tory i rozjazdy, i jeszcze garść poprawek. Miłej zabawy i testowania.

To narazie tyle :-].

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lipca 2004, 11:14:30 »
Co trzeba zrobić żeby jakiś lok działał ? Bo zorbiłem swoją traskę tym edytorem ale jak dodam pociąg z jakiej innej trasy to niedziała. :( Trzeba coś jeszcze zrobić oprócz zwykłego wpisania ?

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lipca 2004, 11:38:17 »
Tak.

1) Otworzyć inną działającą scenerię w "notatniku" i zobaczyć jej strukturę.
2) Przeczytać koniecznie dokument Scenery.doc znajdujący się gdzieś na stronie głównej symulatora!!!
3) Nazwać w jakiś sposób jeden tor w jET, ten na którym pociąg ma stanąć.
4) Otworzyć w notatniku scenerię stworzoną w jET i dodać wpis z odpowiednio zmodyfikowaną definicją pociągu. Podejrzewam, że będziesz wiedział jak to zrobić po rzetelnej analizie dokumentu Scenery.doc oraz instniejących scenerii. Niestety to narazie jedyne rozwiązanie Twojego problemu.

Powodzenia

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Lipca 2004, 13:04:54 »
Dzięki. Pokombinuje.

amator

  • Gość
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lipca 2006, 17:02:26 »
Czy ktoś mógłby wstawić linka do podanych programów javy?
Oszczędzi to godzin poszukiwań wielu osobom.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lipca 2006, 17:26:32 »
Ehehehe... już jednej osobie tłumaczyłem. Poszukaj tematu JET w pomocy.

amator

  • Gość
Alternatywny edytor tras
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Lipca 2006, 17:46:35 »
W dziale "Pomoc" nie doszukałem się tematu "Jet". Pozostałe tematy z Jetem przeszukałem i też nie znalazłem żadnego linku i tłumaczenia.