Autor Wątek:  Pierwsza pomoc - warto coś wiedzieć  (Przeczytany 30057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline motonita2002

  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pierwsza pomoc - warto coś wiedzieć
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Maja 2008, 23:45:45 »
Nie słyszałem, żeby któraś z osób udzielających pierwszej pomocy została ukarana za jej złe udzielenie...

Andy, mało słyszałeś:) 1raz za złamanie żeber; brak fachowościw udzielaniu I pomocy-musiałem tłumaczyć się przed sędziną...Ale:)Orzeczenie biegłego wskazywało na moją niewinność...
2 sytuacja-kobieta zasłabła w autobusie...i znów ten sam scenariusz...złamanie żebra...tym razem załoga PR pochwaliła za fachowość pierwszej pomocy...Nie;nie spoczywam na laurach...zastanawia mnie dlaczego o 2 osób udzielenie pomocy wiązało się ze złamaniem...
P.S.Kurs kończyłem ok 2 lat temu...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pierwsza pomoc - warto coś wiedzieć
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Maja 2008, 00:22:03 »
Jeśli masując połamiesz żebra to nic wielkiego się nie stanie, jak uratujesz człowieka to żebra się zrosną.
Kiedyś jakiś ratownik medyczny powiedział mi, że jeżeli zostało złamane żebro, podczas masażu serca, to znaczy, że masaż był prawidłowo wykonywany.
Podczas opisywanego wyżej przezemnie wypadku połamałem poszkodowanemu 3 żebra.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pierwsza pomoc - warto coś wiedzieć
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Maja 2008, 09:22:28 »
1raz za złamanie żeber; brak fachowościw udzielaniu I pomocy-musiałem tłumaczyć się przed sędziną...Ale:)Orzeczenie biegłego wskazywało na moją niewinność...

Pracujesz jako lekarz/ratownik?

Offline wujekmaslak

  • Wiadomości: 54
  • Wujek Samo Dobro
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pierwsza pomoc - warto coś wiedzieć
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Maja 2008, 12:01:32 »
zastanawia mnie dlaczego o 2 osób udzielenie pomocy wiązało się ze złamaniem...
Tak to już bywa. Czasem przeprowadzisz pod rząd 5 resusctytacji i nie złamiesz żadnego żebra a potem złamiesz je w 10 kolejnych.
Cytuj
Kiedyś jakiś ratownik medyczny powiedział mi, że jeżeli zostało złamane żebro, podczas masażu serca, to znaczy, że masaż był prawidłowo wykonywany.
Dobre to:D Złamanie żebra/żeber nie jest wyznacznikiem prawidłowo przeprowadzonego RKO.
Żeby Polska w siłę rosła trzeba wodza a nie osła

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pierwsza pomoc - warto coś wiedzieć
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Maja 2008, 14:32:21 »
Za onetem:
15-latek reanimował chorego, dorośli nie pomogli
Piętnastoletniego gimnazjalistę z Kielc Bartka Biernackiego nagrodził prezydent miasta Wojciech Lubawski za przeprowadzenie reanimacji chorego mężczyzny. Dorośli świadkowie zdarzenia nie pomogli choremu.
29 kwietnia idąc do szkoły Bartek zobaczył leżącego koło przystanku mężczyznę, który się dusił, "a ludzie obchodzili go dookoła". Zadzwonił po karetkę i rozpoczął akcję reanimacyjną, którą prowadził do przyjazdu pogotowia. Dorośli, nie pomogli chłopcu, mimo jego próśb. Dopiero przechodząca sąsiadka udzieliła mu - jak powiedział Bartek - emocjonalnego wsparcia.