Autor Wątek:  Nazwy miejscowości w sceneriach  (Przeczytany 3358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nazwy miejscowości w sceneriach
« dnia: 26 Marca 2008, 16:28:09 »
          Witam. Zauważyłem, że nazwy miejscowości w większości scenerii mają banalne nazwy na przykład: Terenowo, Epkowo, Etkowo, Jelitkowo, itp. Takie miejscowości nawet nie brzmią realnie a chyba na tym to polega. Wymyśliłem dużo nowych nazw, które brzmią realnie więc jeżeli ktoś chciałby jakąś zastosować w swojej scenerii to proszę pisać na PW. Jeżeli wątek jest bez sensu to proszę wypchać na bocznicę.

A oto kilka z tych nazw, z których ułożyłem krótką trasę:
Lasy-Piotrowice-Bożęcino-Karżcino-Starnice-Śliwice-Śliwice Fabryka Mebli-Podkowy-Miedź Wysoka.
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2008, 16:31:10 wysłana przez marcepan »
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.  

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marca 2008, 16:43:49 »
          Witam. Zauważyłem, że nazwy miejscowości w większości scenerii mają banalne nazwy na przykład: Terenowo, Epkowo, Etkowo, Jelitkowo, itp. Takie miejscowości nawet nie brzmią realnie a chyba na tym to polega. Wymyśliłem dużo nowych nazw, które brzmią realnie więc jeżeli ktoś chciałby jakąś zastosować w swojej scenerii to proszę pisać na PW. Jeżeli wątek jest bez sensu to proszę wypchać na bocznicę.

A oto kilka z tych nazw, z których ułożyłem krótką trasę:
Lasy-Piotrowice-Bożęcino-Karżcino-Starnice-Śliwice-Śliwice Fabryka Mebli-Podkowy-Miedź Wysoka.

...

Cytuj
jeżeli ktoś chciałby jakąś zastosować w swojej scenerii to proszę pisać na PW.

A co? Zastrzeżesz sobie te nazwy?

Cytuj
Jeżeli wątek jest bez sensu to proszę wypchać na bocznicę.

Jest bez sensu.

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marca 2008, 16:52:41 »
Z tym, że jest taka róznica: tobie się te nazwy nie podobają, a autor scenerii wykorzystuje te, które mu się podobają. Wiem to po swojej scenerii.

Zauważyłem, że nazwy miejscowości w większości scenerii mają banalne nazwy na przykład: Terenowo, Epkowo, Etkowo, Jelitkowo, itp.

Mi się te nazwy podobają akurat i nic do nich nie mam ...

          Wymyśliłem dużo nowych nazw, które brzmią realnie więc jeżeli ktoś chciałby jakąś zastosować w swojej scenerii to proszę pisać na PW.

Jak to jest dużo to ja jestem Święty Mikołaj i rozdaję prezenty. A zastrzegasz sobie te nazwy?

          A oto kilka z tych nazw, z których ułożyłem krótką trasę:
Lasy-Piotrowice-Bożęcino-Karżcino-Starnice-Śliwice-Śliwice Fabryka Mebli-Podkowy-Miedź Wysoka.

Nazwy pozostawię bez komentarza ...

A ty jak masz taki zapał do układania nazw stacji to się weź w garść (tylko sobie palców nie połam) i stwórz z tymi nazwami scenerię ...

Z pozdrowieniami
Sm 42 driver

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marca 2008, 16:54:31 »
Właśnie, że nie jest bez sensu. Również się wiele razy nad tym samym zastanawiałem, doszedłem do tego samego wniosku, nazwy są zbyt proste.

Swego czasu wymyśliłem takie nazwy:

Altona Centralna, Wschodnia, Zachodnia, Lompy (już zajęte), Zaborze (również), Woszczowa, Woszczowa Północ, Lipnice (zajęte), Dąbrowa Mała, Osobowa, Południowa i pare innych, które narazie zostawiam dla siebie.

Prosze nie usuwać tego tematu na bocznice.

Pozdrawiam!

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marca 2008, 16:55:56 »
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marca 2008, 17:01:05 »
Właśnie, że nie jest bez sensu. Również się wiele razy nad tym samym zastanawiałem, doszedłem do tego samego wniosku, nazwy są zbyt proste.

Owszem, zgadzam się. Jak najbardziej nam potrzeba nazw, ale takich z prawdziwego zadrzenia. Bo takie nazwy jak: Naleśnikowice, Radiowice czy Ręczniki to można wymyślić na poczekaniu ale przecież nie o to chodzi.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marca 2008, 17:06:46 »
Z całym szacunkiem ale nazwa Fabryka Mebli brzmi jeszcze bardziej głupio niż Jelitkowo! Równie dobrze mogłoby być  Śliwice-Biedronka albo Śliwice-Warzywniak ;)   A tak na serio to jeśli trasa jest fikcyjna to i nazwy są fikcyjne, przecież nikt nie pokusi sie na wstawianie prawdziwych poważnych nazw w swoich wymyślonych trasach. Wyraziłem opinie!

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marca 2008, 17:08:18 »
Cytuj
Owszem, zgadzam się. Jak najbardziej nam potrzeba nazw, ale takich z prawdziwego zadrzenia. Bo takie nazwy jak: Naleśnikowice, Radiowice czy Ręczniki to można wymyślić na poczekaniu ale przecież nie o to chodzi.

Dokładnie. A wystarczy wziąść jakąś realną nazwe, tak jak ja wziąłem Dąbrowe Górniczą, wywaliłem Górniczą, a Dąbrowe połączyłem z Osobową (Gdynia, Częstochowa), przerobiłem lekko Włoszczową i Włoszczową Połnocną i powstała Woszczowa i Woszczowa Północna (jakiś twórca CMKi może tam zatrzymać pociąg IC). Wystarczy troszke pomyśleć. Jest wiele możliwości.

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marca 2008, 17:10:15 »
Dziękuję ci @mk1992 za podsunięcie fajnego sposobu na tworzenie nazw stacji :)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marca 2008, 17:11:35 »
Z całym szacunkiem ale nazwa Fabryka Mebli brzmi jeszcze bardziej głupio niż Jelitkowo! Równie dobrze mogłoby być  Śliwice-Biedronka albo Śliwice-Warzywniak ;)
Nie do konca sie zgodze. Do warzywniaków czy biedronek raczej się nie robi bocznic/bocznic szlakowych ;D

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marca 2008, 17:30:03 »
Lepiej zajrzeć do indeksu miejscowości w atlasie samochodowym :]
I wybrać jakieś mało znane :D

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Nazwy miejscowości w sceneriach
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marca 2008, 17:34:51 »
Czas już zamknąć ten wątek bo jest bez jakiegokolwiek sensu, to raz.
Po dwa, to wątek powinien znajdować się w dziale "Propozycje".
Po trzy, autor trasy daje takie nazwy na jakie ma ochotę.
Po cztery, w ciągu 20s można wymyślić bardzo dużo nazw dla stacji.
Po pięć, możesz samemu dokonać modyfikacji trasy i umieścić takie nazwy na jakie masz tylko ochotę.
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2008, 17:37:03 wysłana przez Żuk »