Autor Wątek:  Numer pociągu  (Przeczytany 7131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Numer pociągu
« dnia: 23 Marca 2008, 21:27:56 »
Mam pytanie, jaki jest cel że np pociąg Przemyślanin zmienia swój nr w Jaworzno Szczakowa ?? tylko ostatnią cyfrę o 1 większa. Zauważyłem że dużo dalekobieżnych tak ma. Ostatnio też zmienili nr przemyślanina jadącego ze szczecina.

Ktoś wie jaki jest cel ??
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marca 2008, 21:29:12 »
Mam pytanie, jaki jest cel że np pociąg Przemyślanin zmienia swój nr w Jaworzno Szczakowa ?? tylko ostatnią cyfrę o 1 większa. Zauważyłem że dużo dalekobieżnych tak ma. Ostatnio też zmienili nr przemyślanina jadącego ze szczecina.

Ktoś wie jaki jest cel ??

Kazdy numer pociągu (a własciwie tylko jego ostatnia cyfra) zmienia się w zależności od tego czy pociąg jedzie w kierunku parzystym, czy też nie.
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2008, 21:32:40 wysłana przez EU07-483 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marca 2008, 22:38:27 »
Proszę zasady numeracji pociągów.
http://www.gwardak.com/kolej_5.htm

Przyjemnej lektury:)

Pozdrawiam


Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marca 2008, 22:47:14 »
Dzięki. Chodziło mi szczególnie o tą ostatnią cyfrę zmiana z 0 na 1 :D myślę że temat można zamknąć
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marca 2008, 09:24:22 »
Dzięki. Chodziło mi szczególnie o tą ostatnią cyfrę zmiana z 0 na 1 :D myślę że temat można zamknąć

Tak dla uzupełnienia dodam, że zmiana jest nie tylko z "0" na "1". Działa to również w odwrotnym kierunku i generalnie dotyczy ostatniej cyfry w numerze pociągu, która niekoniecznie musi być zerem.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marca 2008, 09:44:15 »
A numery trzy- i dwucyfrowe, np. pociąg nr 20 Gliwice - Częstochowa Osobowa (odjazd 7:55)?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marca 2008, 09:51:49 »
A numery trzy- i dwucyfrowe, np. pociąg nr 20 Gliwice - Częstochowa Osobowa (odjazd 7:55)?
To sa poc w okregu jednej DOKP i pewnie w razie potrzeby tez zmieniaja numery [20/21].

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Marca 2008, 14:04:25 »
A pisząc jeszcze prościej: jeżeli pociąg zbliża się do Warszawy, ma numer parzysty bo jedzie po torze nr 2. Jeżeli pociąg oddala się od Warszawy, ma numer nieparzysty bo jedzie po torze nr 1.
A zatem kolego, Gliwice - Częstochowa, jedziesz w kierunku Warszawy...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marca 2008, 15:12:16 »
Hmm... nie o to mi chodziło.
To, że zmieniają numery to wiem (Lubań Śl. - Wrocław przez Węgliniec ze zmianą czoła). Raczje chciałem się dowiedzieć o sposób nadawania numerów pociągom, które mają 2,3 cyfry (ogólnie osobowym). Szczególnie, że Goerlitz - Wrocław (przez Węgliniec) ma 501, a Węgliniec - Wrocław ma 520. Albo pociąg Jelenia Góra - Legnica przez Zebrzydową ma już numerek pięciocyfrowy 22435/22434. Jakoś to tak mieszają...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Marca 2008, 17:10:02 »
Szczególnie, że Goerlitz - Wrocław (przez Węgliniec) ma 501, a Węgliniec - Wrocław ma 520.

501 to akurat numer międzynarodowy, "polski" odpowiednik to 60022.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Numer pociągu
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marca 2008, 19:30:44 »
Hmm... nie o to mi chodziło.
To, że zmieniają numery to wiem (Lubań Śl. - Wrocław przez Węgliniec ze zmianą czoła). Raczje chciałem się dowiedzieć o sposób nadawania numerów pociągom, które mają 2,3 cyfry (ogólnie osobowym). Szczególnie, że Goerlitz - Wrocław (przez Węgliniec) ma 501, a Węgliniec - Wrocław ma 520. Albo pociąg Jelenia Góra - Legnica przez Zebrzydową ma już numerek pięciocyfrowy 22435/22434. Jakoś to tak mieszają...
Ostatnio weszlo zarzadzenie aby wszystkie numery doprowadzic do postawic 5 i wiecej cyfrowej. No ale nie wszedzie juz to wprowadzli. Np w wielkopolsce juz to jakotako 'dziala'.
534 ->    77526, 533 -> 77527. Ogólnie dla pociągów osobowych w granicach jednej DOKP dodawac sie bedzie  na początku 2x cyfrę oznaczającą tą DOKP - czyli dla poznanskiej 7.