Autor Wątek:  Nowi userzy...  (Przeczytany 18167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowi userzy...
« dnia: 20 Marca 2008, 21:59:24 »
Witam ''starych'' użytkowników tego forum. Śledze regularnie większość wątków na forum i przez ostatnie kilka dni zauważyłem bardzo dziwne zjawisko...

Otóż, pojawiło się mnóstwo nowych userów, którzy pisząc pierwszego posta, dostają za niego bana albo muted. Wiadomo dlaczego dostają, nagminnie nie używają szukajki, łamią punkty regulaminu, nie wspominając o ich pisowni i słowotoku...Nie które ''wypowiedzi'' tych userów są bardzo nie czytelne. Nie wspomne również o marudzeniu, że nie można się o nic zapytać na forum, bo zaraz sypią się bany, ale za co te bany się sypią? Właśnie za łamanie regulaminu, bo jakoś inni użytkownicy forum potrafią pisać schludnie, bez błędów, konkretnie a gdy mają jakiś problem, potrafią go przedstawić w przejrzysty sposób po wcześniejszym użyciu szukajki.

W tym momencie pojawia się pytanie, czy tak już na tym forum to zostanie? Czy dalej musimy znosić te bzdurne posty? Trzeba z tym jakoś walczyć, nawet gdyby trzeba używać naprawde drastycznych środków...

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2008, 22:11:22 wysłana przez mk1992 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nowu userzy...
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marca 2008, 22:08:01 »
(...) dostają za niego bana (...) bo zaraz sypią się bany, ale za co te bany się sypią?

Żadnych banów Ci 'userzy' nie dostają. Jeśli już to warny i mute...

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marca 2008, 22:11:58 »
Mniejsza o to co, liczy się fakt, że to i tak nie pomaga...

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marca 2008, 22:15:29 »
Mniejsza o to co, liczy się fakt, że to i tak nie pomaga...

Znajdź jakieś racjonalne narzędzie do walki z falą użytkowników z minimalnym IQ...

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marca 2008, 22:19:14 »

Znajdź jakieś racjonalne narzędzie do walki z falą użytkowników z minimalnym IQ...
i zmiennym IP... .
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marca 2008, 22:19:41 »
Mniejsza o to co, liczy się fakt, że to i tak nie pomaga...

Znajdź jakieś racjonalne narzędzie do walki z falą użytkowników z minimalnym IQ...
Racjonalne narzędzie?  Konsekwentne kasowanie lub spychanie postów na bocznicę.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marca 2008, 22:23:19 »
Racjonalne narzędzie?  Konsekwentne kasowanie lub spychanie postów na bocznicę.

I dobrze... Jednak dodam, że miałem na myśli brak takiego narzędzia - dlatego też jest jak jest. Z głupotą i "olewką" regulaminu przez tych userów trzeba walczyć.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowu userzy...
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marca 2008, 22:26:48 »
@mk1992... prawda. Jednak są osoby które nie potrafią tego zrozumieć. Zasada jest bardzo prosta -> albo ktoś potrafi się dostosować do panujących tu reguł, albo pracuje na kolejne kary. No niestety... nie ma "zmiłuj się"... my musimy bronić prawa userów do kulturalnej dyskusji na poziomie.

Niestety... muted, czy ban nie zawsze wystarczają. Są pretensje, że moderator zły, itp. Dlatego dużo zależy też od samej społeczności. Ktoś kto dostał bana musi poczuć że moderator/administrator robi to w imieniu nas wszystkich. Tymczasem po zbanowaniu taki user często nadal cieszy się szeroką sympatią.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Marca 2008, 22:29:51 »
A może warto by było zastanowić się nad rejestracją, w pewnym sensie kontrolowaną? Choćby kilka pytań z zakresu kolejnictwa na które odpowiedź można by było znaleźć w Google? Wtedy taki nowy użytkownik musiałby się wykazać umiejętnością szukania we własnym zakresie. Ewentualnie taki duży napis w panelu nowego użytkownika "Zanim zadasz pytanie na forum zerknij do szukajki".
Rozwiązań może być kilka tylko pytanie, czy warto ?, czy to coś da ? no i oczywiście czy komuś będzie się chciało bawić w modernizację forum dla takiego celu.

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Marca 2008, 22:30:51 »
Swego czasu zaproponowałem takie narzędzie - program-instalator, który by ściągał paczki i instalował je oraz pomagał rozwiązywać problemy. Niestety, poza napisaniem programu trzeba wykonać olbrzymią pracę (no może przesada, ale by trzeba to zrobić) nad przygotowaniem danych do instalatora (Chodzi o napisanie skryptów instalacyjnych do paczek, zrobienie list plików dla poszczególnych scenerii przez te osoby, którym scenerie działają oraz zgromadzenie brakujących plików i poprawek na serwerze.)

Skatalogowałem sam kilkaset paczek. Dwie inne osoby skatalogowały ich parę. Po skatalogowaniu jest lista plików w paczce. Do tego trzeba napisać plik instalacyjny, żeby program mógł sam zainstalować paczkę i ewentualnie pobrać poprawki. (Plik instalacyjny informuje gdzie co skopiować, bo nie zawsze to jest oczywiste.)

Sam nie dam rady zrobić tego wszystkiego, a brak aktywnego zainteresowania ze strony innych użytkowników forum zniechęca mnie do dalszej pracy.

Myślę, że program, który by w znacznym stopniu pomagał w instalowaniu MaSzyny powstrzymałby rzesze początkujących od zawracania głowy innym. Nie zmieni to ich inteligencji i kultury, ale ograniczy zapotrzebowanie na pomoc.
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2008, 22:34:28 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Marca 2008, 09:24:18 »
Witam.
Jednak najlepszym sposobem byłaby aktywacja użytkowników przez admina/moda.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Marca 2008, 09:31:49 »
A może warto by było zastanowić się nad rejestracją, w pewnym sensie kontrolowaną? Choćby kilka pytań z zakresu kolejnictwa na które odpowiedź można by było znaleźć w Google? Wtedy taki nowy użytkownik musiałby się wykazać umiejętnością szukania we własnym zakresie.
Sam rzuciłem kiedyś ten pomysł i do tej pory uważam, że to najlepsze rozwiązanie...

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Marca 2008, 09:36:03 »
A może warto by było zastanowić się nad rejestracją, w pewnym sensie kontrolowaną? Choćby kilka pytań z zakresu kolejnictwa na które odpowiedź można by było znaleźć w Google? Wtedy taki nowy użytkownik musiałby się wykazać umiejętnością szukania we własnym zakresie.

Może kilka pytań z treści regulaminu zanim użytkownik dostanie możliwość aktywacji konta (wypowiadania się na forum)?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Marca 2008, 09:40:35 »
Nie wierzę w kontrolowaną rejestrację. Myślę że nikomu nie będzie się chciało robić takiej weryfikacji.
Skąd admin lub inny weryfikator ma wiedzieć kim jest "nowy " i jaki jest jego poziom intelektualny.
Jeszcze raz napiszę. Tylko bezwzględne i szybkie usuwanie zbędnych postów na bocznicę uchroni nas przed bałaganem.
Pisałem kiedyś że nowy mógłby pisać tylko posty do działu pomoc.
Jeśli się wykaże odpowiednim doświadczeniem nabiera wyższych praw.
Nie dokońco mogłoby być tak może trzeba utworzyć dział p.t jestem nowy?
Równie dobrze można zostawić tak jak jest.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Marca 2008, 10:27:42 »
Nie wierzę w kontrolowaną rejestrację. Myślę że nikomu nie będzie się chciało robić takiej weryfikacji.
Skąd admin lub inny weryfikator ma wiedzieć kim jest "nowy " i jaki jest jego poziom intelektualny.

I z tego powodu reczna aktywacje kont wylaczylem. Nie mialem do niedawna nawet czasu na forum zagladac, a co dopiero przegladac maile aktywacyjne i sprawdzac historie adresow IP.
A osoby zakladajace po kilka kont z jednego adresu IP mozna w inny, moim zdaniem, latwiejszy sposob wysledzic.
Pozdrawiam,
Winger

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Marca 2008, 13:03:08 »
I z tego powodu reczna aktywacje kont wylaczylem. Nie mialem do niedawna nawet czasu na forum zagladac, a co dopiero przegladac maile aktywacyjne i sprawdzac historie adresow IP.
A osoby zakladajace po kilka kont z jednego adresu IP mozna w inny, moim zdaniem, latwiejszy sposob wysledzic.

Nie musisz ich przegladac ;)

Co do braku wiary w kontrolowana rejestracje - znam fora, na ktorych bardzo dobrze sie ona sprawdza.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Marca 2008, 17:09:19 »
Ja jestem za kontrolną rejestracją. Powiedzmy 10 pytań z regulaminu a do rejestracji wystarczyło by 70% czyli 7. Mogło by to być wykonywane bez admina poprostu jak zada to
rejestracja zakończona a jak nie to wiadomo "GET OUT". Nawet jak taki natrętny użytkownik będzie kilka razy próbował to może w końcu sie regulaminu nauczy! Pytań musiało by być sporo i do egzaminu były by wybierane losowo podobnie jak test na prawko ;)

Cytuj
Pisałem kiedyś że nowy mógłby pisać tylko posty do działu pomoc. Jeśli się wykaże odpowiednim doświadczeniem nabiera wyższych praw.
I to jest świetny pomysł! Kontrolowana rejestracja  +  odpowiednie uprawnienia nowych = Teoretyczny porządek na forum , bo zawsze znajdzie się jakaś "czarna owca". 

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Marca 2008, 17:54:42 »
Ja zaś proponuję metodę, którą zaproponował Krzysiek626. Jeśli nie będziemy dawać za wygraną (warny, mute'ty, posty na bocznicę) to nowy się nauczy i zacznie używać szukajki i pisać zgodnie z regulaminem.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Marca 2008, 18:17:30 »
Ok, ale metoda o której piszesz, jest cały czas wykorzystywana przez moderatorów. Mi bardziej chodziło o to, żeby zmniejszyć tak jak ktoś już napisał ''zapotrzebowanie na pomoc'', oraz stos bzdurnych postów. Co to da, jak użytkownik X napisze wołanie o pomoc, które wyląduje na bocznicy z warnem czy muted, jak przyjdzie Y i będzie robił to samo?

Osobiście popieram @przem710.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Marca 2008, 20:48:05 »
Ja osobiście na nowych userów odrazu po zarejestrowaniu nakładał bym "warna"...jeżeli coś bedzie nie tak z jego postami to "żegnam pana..."
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Marca 2008, 23:08:44 »
Nadal optuję za pytaniami z zakresu kolejnictwa - naprawdę odstrasza to nieświadomych młokosów, a sprytny znajdzie sobie odpowiedź na goglach, więc i szukajki czasem użyje. Aktualny sposób - bocznicowanie - też przejdzie, o ile modów prędzej czy później szlag nie trafi...
BTW, czemu ostatnio na bocznicy lądują normalne posty, do tego bez dopisków? Nie chcę podważać kompetencji adminów/modów, po prostu jestem ciekawy =]

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Marca 2008, 23:49:26 »
BTW, czemu ostatnio na bocznicy lądują normalne posty, do tego bez dopisków? Nie chcę podważać kompetencji adminów/modów, po prostu jestem ciekawy =]

Moglbys zarzucic linkiem do przykladowego posta ktory nie powinien zostac przeniesiony? Sprawdze kto i dlaczego przeniosl.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Marca 2008, 23:55:48 »
Sam się przeniósł tzn. Shax tak zrobił, iż post usunięty autom. ląduje na boczkach.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Marca 2008, 00:11:00 »
Jeżeli post usunięty przez jego autora ląduje na bocznicy... to wyłączcie to czym prędzej.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Marca 2008, 00:21:01 »
Podajcie linka, sprawdze, bo widac z panelu kto przenosil (lub usunal) jakiegos posta na bocznice.
I nie sadze by posty usuwane przez autorow tam trafialy.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Marca 2008, 00:22:52 »
Np. >ten<.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Marca 2008, 00:29:02 »
Np. >ten<.

O do licha, faktycznie moze tak byc ze usuwane trafiaja na bocznice. Przy czym jesli posta usunie moderator, jest to logowane w raporcie. A powyzszego posta w raporcie nie widze. Dla testu usunalem wlasnego posta przed chwila w jednym z dzialow, i trafil na bocznice... W raporcie nic...
Pozdrawiam,
Winger

Offline BNdQu

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Marca 2008, 00:42:20 »
Jak ktoś wpisze w wyszukiwarce Google hasło; symulator lokomotywy. To w pierwszej dziesiątce znajdzie link do symulatora na tej stronie. Wchodzi na dział Download ściąga pliki, instaluje i tu zaczyna się problem.
Oczywiście jest napisane, że jak będzie miał jaki problem może zapytać na forum. Bujdy na resorach żadnej pomocy nie uzyska. Oczywiście wielu myśli, że jak zdziecinnie to łatwiej uzyska pomoc. Można się przyczepić do formy i błędów ortograficznych, ale forum to nie matura z jęzka polskiego.
Sam miałem problem z podłączeniem lokomotywy. Nigdzie to nie było opisane, ani nikt nie potrafił wytłumaczyć jak to zrobić wirtualnie. Kombinuję jak wół pod górę. Podjeżdżam, dociskam do składu, przyhamowywuję, wyłaczam wszystko, opuszczam pantograf. Wychodzę na zewnątrz, klawiszami góra-dół, prawo-lewo i myszką próbuję ustawić się w stosunku do sprzegu. I co? I nic.
Dopiero intuacyjnie doszedłem do tego, że klawiszami pageup-pagedown zmieniam kąt ustawienia góra-dół i wszystko działa.
Podjeżdżam, lekko dociskam, przyhamowywuje, wychodzę na zewnątrz, ustawiam się w sosunku do sprzegu i naciskam przycisk Insert:
1. połączenie sprzęgu
2. połączenie hamulca
3. włączenie hamulca (słuchać syk powietrza)
4. połączenie sterowania ukrotninego lub harmoniki w wagonach.
Ale to nigdzie nie jest napisane.
A niby to jakie pytania mają być zakresu kolejnictwa. To co ktoś ma zdać egzamin zakresu kolejnictwa. Przecież jest to też forma zabawy.
Tylko najwyższa pora prżejść z amatorszczyzny na profesjonalizm.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Marca 2008, 00:58:41 »
BNdQu czyżby come back mącenia?

Pierwsza nasza dyskusja była na ten temat, zacząłem Cię wypytywać o szczegóły dotyczące forum, symulatora, paczek itp. jak Ty sobie to wyobrażasz.
Sensownego nie miałeś do powiedzenia.
Na końcu obraziłeś się i usunąłeś swoje posty - chyba Ci wstyd było.

Jeśli tak ma wyglądać profesjonalizm, to ja podziękuje Tobie.

A dział Pomoc świeci pustkami, żadnej pomocy...

« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2008, 01:08:55 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline BNdQu

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowi userzy...
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Marca 2008, 01:32:15 »
To nie ja nie miałem nic do powiedzenia. Tylko Ty oświadczyłeś, że obecna (uprzednia) wersja sumylatora nie nadaję się do działu Download, gdyż jest nie dopracowana. Ale miała wyjść nowa paczka. I co? Okazała się jeszcze wiekszym niewypałem. Dlatego czas skończyć z amatorszczyzną i podejść profesjonalnie.
Dyskusja co zrobić z nowymi userami. Przy tym przygłupi pomysł aby przeprowadzić egzamin z kolejnictwa. A może zebrać forum nadzorcze forum które ma zadecydować co robić.
Jeden z userów wysłał dzisiaj post na temat polecenia connected. Żadnej odpowiedzi tylko odrazu BOCZNICA.
Ale mnie to wisi i nie jest mi wstyd.