Autor Wątek:  Poprawione tekstury wagonów Ds, AZdnu, Adu  (Przeczytany 6227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FLOYD

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poprawione tekstury wagonów Ds, AZdnu, Adu
« dnia: 28 Września 2008, 12:27:49 »
Jak w tytule poprawiłem teksturki wagonów używając painta i photoshopa, w zasadzie to powstały one prawie  od nowa i jest to zlepek różnych tekstur i trochę mojej twórczości. Starałem się je dobrze spasować w stosunku do oryginału by nie było widać łączeń.

Ds



wpis:
node -1 0 505192-02074-1 dynamic PKP\1xxa DS_n 1xxa 0.0 nobody 3 0 enddynamic

AZdnu



wpis:
node -1 0 505119-10141-6 dynamic PKP\1xxa AZdnu_120_n.bmp 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic

Adu



wpis:
node -1 0 505119-70024-1 dynamic PKP\1xxa Adu_160_n.bmp 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic

LINK:
http://eu07.pl/userfiles/138/1xxa.zip

Mam nadzieję że się spodoba, a także że autorzy oryginalnych tekstur się nie obraża :)

Pozdrawiam

P.S.

Jak ktoś ma zdjęcia wagonów nadających się na tekstury to prosiłbym o podesłanie.
FLOYD

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Poprawione tekstury wagonów Ds, AZdnu, Adu
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Września 2008, 15:20:53 »
Należy pochwalić, że otwarcie mówisz o znaczącym udziale edytorów grafiki w swoim dziele. Nie bedzie przynajmniej zarzutów, że "a, fe, to paintowa robota". No i naprawde udana robota Ci wyszła. Paint&PS zostały wykorzystane w celach korekcyjnych, a nie twórczych, i dobrze.
Mi się robota podoba, tekstury są jakby wyraźniejsze, ładnie prezentują się w symku. Tylko czy nie powinieneś wpierw przed opublikowaniem zapytać się autorów tekstur o możliwość ich przekształcenia?

Offline FLOYD

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poprawione tekstury wagonów Ds, AZdnu, Adu
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Września 2008, 15:50:20 »
W zasadzie to  powinienem się zapytać tylko nie wiem kogo, bo nie wiem kto te tekstury stworzył, były w paczce całościowej oznaczone logiem YES, dlatego też zostawiłem to logo, żeby podkreślić autora. Stworzyłbym własne ale niestety nie mam materiałów z których mógłbym zrobić, a nie każde zdjęcie nadaje się na teksturę, poza tym szczerze mówiąc to nie mam czasu i możliwości (rodzina, praca), a na pobawienie się programami znajdzie się chwilka przy piwku wieczorkiem :)

FLOYD

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Poprawione tekstury wagonów Ds, AZdnu, Adu
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Września 2008, 16:52:23 »
Tylko czy nie powinieneś wpierw przed opublikowaniem zapytać się autorów tekstur o możliwość ich przekształcenia?
Nie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline FLOYD

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poprawione tekstury wagonów Ds, AZdnu, Adu
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopada 2008, 18:09:40 »
Dziś znów się troszkę pobawiłem teksturami wagonów osobowych tylko tym razem w zasadzie zrobiłem dachy od nowa używając PS&Painta. Wiem że niektórzy nie uznają takich kombinacji programowych, ale ważny jest efekt. Głównie chodziło mi o ryflowany dach, a przy tym mapowaniu tekstury chyba już bardziej się nie da tego realniej odzwierciedlić.

Screen:





Niestety wadą tego rozwiązania jest rozmiar tekstury bo ma aż 2048X1024 Pikseli (6mb w bmp). Można by zwiększyć jeszcze wielkość tex. i efekt byłby lepszy, ale to nie ma już sensu bo ta wielkość i tak jest już duża jak na teksturę tylko wagonu.

Na razie tylko screen, jak posklejam to jakoś w całość to wydam małą paczkę.

--------------------------------------------------------------

Link do paczki:

http://eu07.pl/userfiles/138/1xxA_dach.zip

Rozmiar 16.5 MB

Są to dachy do dalszego wykorzystania przez twórców tekstur w wagonach osobowych. Lecz mimo tego że są to tylko dwa wagony 1 i 2 klasy z różnymi dachami można złożyć z tego fajny skład.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy :)

« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2008, 20:08:41 wysłana przez FLOYD »
FLOYD