Autor Wątek:  Kolej Movie  (Przeczytany 17976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

reds0

  • Gość
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lutego 2008, 12:32:02 »
Powiem tak , porywacie się z motyką na słońce ! Telewizja ( w szczególności komercyjna ) musi czymś przyciągnąc widza. Czym chcecie przyciągnąc ludzi do oglądania Waszej propozycji programowej ? Paroma filmikami nagranymi kamerami z Media Markt? Po za tym ramówka programowa ! ile będzie trwał program ? godzine na dobę ? dwie ? a może 12 godzin . Musicie miec zaplecze programowe conajmniej na 3 do 4 tygodni materiałów trwających ( przynajmniej ze 20 minut ) w dodatku nie powtarzających się co godzinę . Ja Wam nie życzę źle , ale telewizja to telewizja ktoś poogląda jeden materiał ze 4 razy na dzień i Wam podziękuje za powtórki !

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Lutego 2008, 12:50:57 »
Dostałem informację od Miłosza (pol102) Mindaka że może użyczyć miejsce na swoim FTP.
W takim razie proszę o kontakt:
gg:2193563
e-mail:piotrszot5@wp.pl
Pozdrawiam

To Ty powinieneś się zgłosić do Miłosza, a nie on do Ciebie... To Ty się starasz o ftp, nie on. Ale już mniejsza o to. Masz wejść na irc na kanał #symek i tam to z Miłoszem obgadasz.
Przekazałem wiadomość.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Lutego 2008, 12:52:48 »
Powiem tak , porywacie się z motyką na słońce ! Telewizja ( w szczególności komercyjna ) musi czymś przyciągnąc widza. Czym chcecie przyciągnąc ludzi do oglądania Waszej propozycji programowej ? Paroma filmikami nagranymi kamerami z Media Markt? Po za tym ramówka programowa ! ile będzie trwał program ? godzine na dobę ? dwie ? a może 12 godzin . Musicie miec zaplecze programowe conajmniej na 3 do 4 tygodni materiałów trwających ( przynajmniej ze 20 minut ) w dodatku nie powtarzających się co godzinę . Ja Wam nie życzę źle , ale telewizja to telewizja ktoś poogląda jeden materiał ze 4 razy na dzień i Wam podziękuje za powtórki !
Nie umiesz czytać? Na chwilę obecną będzie tylko wideo na żądanie. Telewizja na żywo będzie dodana później.
Pozdrawiam.
Piotrek

reds0

  • Gość
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Lutego 2008, 13:01:15 »
Jasne , a po pewnym czasie , ludzie będą Żądac zwrotu kasy . Spoko wszystko w tym temacie .

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Lutego 2008, 13:09:41 »
Jasne , a po pewnym czasie , ludzie będą Żądac zwrotu kasy . Spoko wszystko w tym temacie .
No i znowu nie czytasz. Narazie wszystko jest FREE zupełnie.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Lutego 2008, 13:13:43 »
A jak będzie wyglądał taki jeden odcinek waszego programu? I powiedzcie mi, jaki macie sprzęt do kręcenia filmu (jeżeli wogóle macie cokolwiek).

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Lutego 2008, 13:18:20 »
A jak będzie wyglądał taki jeden odcinek waszego programu? I powiedzcie mi, jaki macie sprzęt do kręcenia filmu (jeżeli wogóle macie cokolwiek).
Będzie to swojego rodzaju porównanie jak było kiedyś, a jak jest dziś. Widzieliście kiedyś film Budowa Centralnego? Sprzęt daje wysokiej roździelczości obraz. Dodatkowo mam komplet programów do poprawiania jakości wideo.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Lutego 2008, 14:03:21 »
Dodatkowo mam komplet programów do poprawiania jakości wideo.

I przerobisz nim film o Centralnym na format HD? :D

Pozdr, Paweł
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Lutego 2008, 14:51:52 »
Dodatkowo mam komplet programów do poprawiania jakości wideo.

I przerobisz nim film o Centralnym na format HD? :D

Pozdr, Paweł
Do HD raczej nie, ale do 640x480 może by się wyciągnęło z w miarę dobrą jakością :)
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2008, 14:55:31 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Lutego 2008, 15:12:56 »
Niby jak, chcesz go rozciągnąć? :P Pokaż mi na jakimś klipie efekty działania tego "kompletu do poprawiania jakości". Poza tym na takie zastosowania zupełnie wystarczy 384x288. Tylko że trzeba jeszcze mieć co puszczać.

Pozdr, Paweł
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Lutego 2008, 15:26:05 »
Niby jak, chcesz go rozciągnąć? :P Pokaż mi na jakimś klipie efekty działania tego "kompletu do poprawiania jakości". Poza tym na takie zastosowania zupełnie wystarczy 384x288. Tylko że trzeba jeszcze mieć co puszczać.

Pozdr, Paweł
Jeszcze nie mam serwera, żeby Ci to pokazać. W poniedziałek startujemy, wtedy będzie można zobaczyć na początek chociażby EZT Jazda by Glowawojtas w wyższej roździelczości niż na YT. Oczywiście będzie to dopiero wczesna wersja serwisu.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2008, 15:27:38 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Lutego 2008, 16:03:23 »
Według mnie Kolej TV to zła nazwa... TO miały być tylko filmiki a nie podróba bahn tv :P

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Lutego 2008, 16:11:49 »
Jest YouTube. Można wrzucać w całkiem przyzwoitej jakości i dźwięku, a potem podlinkować czy nawet wstawić odtwarzacz na swoją stronę. Na co osobny serwer?

Pozdr, Paweł
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Lutego 2008, 16:16:41 »
Jest YouTube. Można wrzucać w całkiem przyzwoitej jakości i dźwięku, a potem podlinkować czy nawet wstawić odtwarzacz na swoją stronę. Na co osobny serwer?

Pozdr, Paweł
Dla wyższej jakości wideo.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Kolej TV
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Lutego 2008, 16:38:13 »
Dla wyższej jakości wideo.

Zobacz sobie na BahnTV, czy jakąś inną internetową telewizję, w najwyższej dostępnej jakości. I napisz jaka tam jest rozdzielczość. Podpowiem, na pewno nie 1024x768 :P

Pozdr, Paweł
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kolej Movie
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Lutego 2008, 19:16:55 »
A ja życzę Wam powodzenia w realizowaniu nawet najbardziej niezwykłych przedsięwzięć. Powstrzymam się od udzielania Wam "dobrych rad"  (których już pełno tutaj) przynajmniej do czasu pierwszych próbek tego projektu.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kolej Movie
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Lutego 2008, 10:30:23 »
Otrzymaliśmy od Miłosza (pol102) serwer 300 mb. Za co dozgonnie mu dziękujemy. Niestety serwer ten nie zezwala na wrzucanie plików wideo. Więc nadal poszukujemy serwera, który NIE BĘDZIE MIAŁ OGRANICZEŃ co do formatu wrzucanego pliku.
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Kolej Movie
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Lutego 2008, 16:38:19 »
Zmieńcie rozszerzenie na BMP, i dajcie info że po ściągnięciu należy zmienić końcówkę na avi/mpg/wmv...

Chyba, że to będzie coś w stylu youtuba... ale tam z tego co wiem, jest format FLV...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kolej Movie
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Marca 2008, 23:50:40 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Kolej Movie
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Marca 2008, 01:54:48 »
Z lekka odświeżę :)

http://www.tvn24.pl/2111139,28385,0,0,1,wideo.html

No comment.

Owszem - jest komentarz kierownika tego pociagu...

Usterka została usunięta w 2 min a powodem jej wystąpienia było celowe szarpanie czy nawet otwarcie kwadratem drzwi szytowych i próba zrobienia wielkiego halo na naszym forum.Równie dobrze można było wybić szybę i powiedzieć że wyleciała .....

http://www.ic.rail.pl/viewtopic.php?p=79180#79180

Tanie szukanie sensacji...
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Kolej Movie
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Marca 2008, 02:06:22 »
Jeśli faktycznie otwarcie drzwi było celowym działaniem (na co wskazują fakty), osoba za to odpowiedzialna powinna zdrowo oberwać.

btw. Pamiętam swego czasu jak jechałem pośpiechem do Gdyni, i między wagonami stało dwóch wyrostków. Notorycznie w czasie jazdy otwierali drzwi i nie pomagały żadne uwagi ze strony pasażerów bo padała odpowiedź " bo co? ". Obsługa pociągu też nie reagowała. Ba, w pewnym momencie szedł konduktor i też uwagi nie zwrócił. W Bydgoszczy jeden z tych cepów miał frajdę bo wychylał się kiedy skład przejeżdżał przez angliki. Traf chciał, że akurat trwały prace na zwrotkach i ograniczenie było do 15 km/h.
W pewnym momencie jeden z robotników wrzasnął do gościa " Zamknij k....a te drzwi, bo ci łeb up....li". Po tej uwadze droga do Gdyni przebiegła bez podobnych numerów :).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76