Autor Wątek:  Jet i Linux (java)  (Przeczytany 4331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jet i Linux (java)
« dnia: 07 Maja 2007, 14:30:57 »
a wie ktos jak uruchomic pliki bin w linuxie? pytam bo te pliki jawie wymienione w poscie o twozreniu scenerii które wymaga jet są na linuxa w rozszerzeniu bin
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maja 2007, 15:37:34 »
Cytat: "eu07-007"
a wie ktos jak uruchomic pliki bin w linuxie? pytam bo te pliki jawie wymienione w poscie o twozreniu scenerii które wymaga jet są na linuxa w rozszerzeniu bin


Możesz poczytać, jest tam również o plikach .bin:
http://www.java.com/pl/download/help/linux_install.xml#selfextracting
Jeżeli jednak instalujesz Javę, to łatwiej skorzystać z menedżera pakietów twojej dystrybucji.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maja 2007, 16:22:13 »
Cytat: "Akvin"
Cytat: "eu07-007"
a wie ktos jak uruchomic pliki bin w linuxie? pytam bo te pliki jawie wymienione w poscie o twozreniu scenerii które wymaga jet są na linuxa w rozszerzeniu bin


Możesz poczytać, jest tam również o plikach .bin:
http://www.java.com/pl/download/help/linux_install.xml#selfextracting
Jeżeli jednak instalujesz Javę, to łatwiej skorzystać z menedżera pakietów twojej dystrybucji.

No korzystam z opisu instalacji ale przy kroku gdzie się wpisuje: chmod a+x jre-6u1-linux-i586-rpm.bin występuje błąd nie ma takiego pliku lub folderu
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maja 2007, 17:02:40 »
Cytat: "eu07-007"
No korzystam z opisu instalacji ale przy kroku gdzie się wpisuje: chmod a+x jre-6u1-linux-i586-rpm.bin występuje błąd nie ma takiego pliku lub folderu


1. Czy na pewno wszedłeś do katalogu w którym plik się znajduje?
2. Możesz spróbować to ominąć: najnormalniej wejść we właściwości pliku, zakładka "Prawa dostępu", zaznaczyć opcję "Wykonywalny" (przynajmniej w KDE tak jest).
3. Jaka dystrybucja?
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maja 2007, 18:14:14 »
dystrybucja:Mandriva 2007

a plik jest na pulpicie

zaznaczyłem wykonywalny i co dalej?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maja 2007, 18:45:32 »
Dalej postępujesz według tamtej instrukcji "Instalacja z pliku RPM (samorozpakowującego) dla systemu Linux" od punktu 5. Pamiętaj abyś polecenia w konsoli wykonywał będąc w katalogu z plikiem którego dotyczą i z uprawnieniami roota.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

hunter

  • Gość
Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maja 2007, 21:22:28 »
Wejdź w konsolę, zaloguj się jako root, przejdź do katalogu, gdzie masz plik i wklep chmod 744 nazwapliku_do_wykonania && ./nazwapliku_do_wykonania

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maja 2007, 22:29:37 »
Już sobie poradziliśmy z instalacją dodatków. Pytanie teraz jak odpalić samego JET'a?
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Stycznia 2008, 09:42:57 »
Już sobie poradziliśmy z instalacją dodatków. Pytanie teraz jak odpalić samego JET'a?

Pewnie moge dostać bana że odświeżam wątek tak stary ale chodzi mi właśnie o uruchomienie programu Jet bo nie wiem jak się za to wziąść.Bo linux dalej stanowi dla mnie wielką zagadke. Będę wdzięczny za Pomoc.Dziękuje
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Stycznia 2008, 19:45:14 »
Po pierwsze musisz mieć zainstalowane odpowiednie paczki (Java, X, zamknięte sterowniki do karty graficznej). Po drugie, to Linuxa trzeba po prostu trochę znać. No a potem to już się samo robi.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jet i Linux (java)
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Stycznia 2008, 21:37:26 »
Witam

Niestety zgłaszam się z kolejnym problemem.Z tego pwoodu że w notatniku wychodzą mi łuki bardzo kanciaste to chciałbym porobić torowisko w jET, jak wiadomo mam linuksa mam wszystkie wymagane przez program aplikkacje java i kiedy wpisuje w konsoli sh jet.bin to wywala mi taki błąd:

jet.bat: line 1: syntax error near unexpected token `('
'et.bat: line 1: `Java 3D 1.3.1 (OpenGL) SDK

a kiedy wpisuje sh jet.sh to coś takiego:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: org/jet/Jet


a wpis do jet.bat jest taki:

Java 3D 1.3.1 (OpenGL) SDK
@echo off
set classpath=%classpath%;.
java org.jet.Jet

Użyłem szukajki i patrzyłem już na posty z podobnym problemem ale porady nie działają. Dlatego proszę o Pomoc i wyrozumiałość. Z góry Dziękuje.
« Ostatnia zmiana: 24 Stycznia 2008, 21:41:41 wysłana przez eu07-007 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...