Autor Wątek:  Jazda w kabinie elektrowozu  (Przeczytany 18150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Stycznia 2008, 11:53:30 »
Ja sam kiedyś występowałem o takie pozwolenie na jazdę w kabinie. Dostałem je bez problemu ale motywowałem to tym że jazda w kabinie pomoże mi w wykonaniu mojej pracy dyplomowej. Fakt że trzeba było się trochę nałazić za podpisami, najpierw wyrazić zgodę musiał dyrektor ZT Warszawa a następnie dwóch naczelników. Nawet miałem możliwość wybrać sobie pociąg jakim będę jechał oraz co ciekawe konkretny egzemplarz lomotywy. Dyspozytor poprostu dostał od naczelnika polecenie że na pociągu takim to a takim ma być tego a tego dnia konkretna lokomotywa - oczywiście w miarę możliwości. I takim sposobem przejechałem się oficjalnie w kabinie EP09-039 ciągnącej Beskidy Do Bielska. To była jedyna jak narazie oficjalna jazda w kabinie, ostatnio sobię myśle żeby się wbić oficjalnie na EP05 dopuki jeszcze jeździ.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline kgb

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 203
  • PTKiGK Zabrze
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Stycznia 2008, 12:04:19 »
co do tych pozwoleń to też zależy od przewożnika na przykład taki PTK Zabrze nie da wam rzadnych pozwoleń/zezwoleń jedyne to można wbić nielegalnie na jakiegoś loka na bocznicy, chociaż też jest trudno, bo przecierz teren jest strzeżony. Ja osobiście dostałem się ze znajomym mechem to lokomotywy co było misią niewykonalną. A tak normalnie to biore się zabieram do wujka który ma własną bocznice i tam bez żadnych problem jeżdże sobie dniami i nocami.

Offline XCorejag

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Stycznia 2008, 12:49:39 »
widze ze straszne problemy macie z tą "przejazdzka" w kabinie, ja jak mialem 14-15 lat czesto krecilem sie po dworcu w Jarosławiu i bardzo duzo razy jechalem w kabinie 07 i 22 bez zadnych problemow a czasem mechanicy sami proponowali nam przejazdzke do rzeszowa. Raz to nawet w 3 osoby jechalismy. Nie wiedzialem nawet ze to jest zabronione.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Stycznia 2008, 12:58:28 »
To ja mam dla was propozycję: idźcie do woja, zróbcie sobie tam wartownicze, a jak pojedziecie na poligon, to uproście dowódcę warty o posterunek niezmienny na loku. Ja tak 2x~30h zrobiłem:P
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Stycznia 2008, 13:51:37 »
Mech bierze Cie na własne ryzyko na loka ;) Mam wielu takich znajomych, niektórzy z nich wypowiadają się o tym z żartem: "No i co z tego. Za niedługo i tak ide na emeryturę" ;)

Chcesz pozwolenie? Wystarczy sie zapytać, lać wode, uargumentować odpowiednio i bedzie okej ;)
Ja xx czas temu dostałem pozwolenie od dyspozytora na zwiedzenie EP09 na szopie, oraz od samego dyrektora (MK ;) ) bez problemowo na zwiedzenie lokomotywowni, oraz maszyn. Za niedługo też zamierzam wystąpić o pozwolenie na przejażdżkę.


Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Stycznia 2008, 17:12:02 »
widze ze straszne problemy macie z tą "przejazdzka" w kabinie, ja jak mialem 14-15 lat czesto krecilem sie po dworcu w Jarosławiu i bardzo duzo razy jechalem w kabinie 07 i 22 bez zadnych problemow a czasem mechanicy sami proponowali nam przejazdzke do rzeszowa. Raz to nawet w 3 osoby jechalismy. Nie wiedzialem nawet ze to jest zabronione.
Sam mam 14 lat i nie widzę w tym problemu. Upatrzę sobie loka. Podchodzę. Pukam i pytam się czy można zrobić zdjęcia lokomotywie. Zawsze sie zgadza no to zaczynam robić foty z każdej strony a mech sam nam proponuje i mówi: Jak wam sie tak podoba to wejdźcie sobie do środka. No i potem zazwyczaj jeździmy do czechowic z Bielska-Białej.

Offline XCorejag

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Stycznia 2008, 21:15:11 »
Sam mam 14 lat i nie widzę w tym problemu. Upatrzę sobie loka. Podchodzę. Pukam i pytam się czy można zrobić zdjęcia lokomotywie. Zawsze sie zgadza no to zaczynam robić foty z każdej strony a mech sam nam proponuje i mówi: Jak wam sie tak podoba to wejdźcie sobie do środka. No i potem zazwyczaj jeździmy do czechowic z Bielska-Białej.
No dokładnie. A może to było ze wzgledu na wiek wtedy. Sam nie wiem. Ale problemów z jazdą w kabinie nie było.

Sigman

  • Gość
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Stycznia 2008, 00:52:26 »
Wszystko zależy jeszcze od tego, czy mamy do czynienia z PKP. Tam bym się nie pchał. Co innego prywatni przewoźnicy, u nich zauważam więcej luzu i pozytywnego spojrzenia na takie sprawy jak wchodzenie na lokomotywy, czy nawet jazda na szlaku ;)

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Stycznia 2008, 16:05:53 »
Jeśli chodzi o  pisemne zezwolenie na jazde w kabinie loka, to czy zeby dostac takie zezwolenie np. Gdy chce jechac w kabinie z Katowic to musze isc po zezwolenie do Katowickiej szopy , czy moge jadac z Katowic poprosic w innej szopie o zezwolenie????

Pozdrowienia dla wszystkim MK

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Stycznia 2008, 13:07:41 »
Nikt nie pozwoli Ci jechać w kabinie jakimkolwiek składem z Katowic, nie ma szans.
Jak już to poproś np. o jazdę z RŚ Wirek, lub innej (Kochłowice, Bielszowice itp) do Gliwic lub gdzie indziej.

Tak, do Katowic. Bo ich cośtam może interesować zezwolenie np. z Krakowa.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Stycznia 2008, 13:46:06 »
Podejzewam ze biorą Was bo jesteście (bez urazy) w wiekszości dziecmi (wiek). Ale co zrobic gdy podchodzi facet normalnie ubrany (nie jakiś kapturowiec) ma prawie 30 lat na karczku i prosi o jazde? Nie balibyście się takiego brac?

Podejzewam ze tu jest ten myk. Podobnie z regionem bo np u nas w Bydgoszczy nikt cie nie wezmie. Nawet najbliżsi znajomi nie biorą juz. Od jakiegoś 2000 roku. Moze kiedyś już to pisałem ale ponownie napisze - ja przez to wszystko od 2000 roku nie widziałem kabiny mecha na oczy a juz nie wspomnę o przejazdzce a wszystko przez nadgorliwego dyrektora ZT Bydgoszcz który nie lubi MK. Niewiem czy ten pan nadal jest dyrkiem w naszym ZT natomiast w kwestii brania na loki nic sie nie zmieniło.


Pozdrowionka.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Stycznia 2008, 14:54:39 »
Ja jechałem jakiś czas temu z Iławy do Olsztyna w kabinie zmodernizowanego kibelka 2065 i wlasnie mechanik był z Bydgoszczy i o dziwo sam na stacji zaprosił mnie do kabiny. Na stacji zrobiłem kilka fotek czoła później zagadałem z mechem o zmodernizowanym kibelku który on prowadzi i sam zaproponował mi jazde w kabinie:)
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Stycznia 2008, 17:10:13 »
Ja jechałem jakiś czas temu z Iławy do Olsztyna w kabinie zmodernizowanego kibelka 2065 i wlasnie mechanik był z Bydgoszczy[...]

Bydgoszcz nie obsługuje pociągów do Olsztyna. Mógł to być mechanik z Torunia (faktycznie "zakładowo" jest to Bydgoszcz), ale wg mojej wiedzy najdalej jeździmy do Iławy.
@EP08-015 - ten pan nie jest już dyrektorem (jest na emeryturze).

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Stycznia 2008, 18:53:08 »
Cytuj
@EP08-015 - ten pan nie jest już dyrektorem (jest na emeryturze).

Całe szczeście bo nie lubił MK. Ale w kwestii jazd nic sie nie zmieniło. Boją się kontroli jak ognia. A nie tak dawno moj znajomy gadał ze "niedługo emerytura" i nie bał się brac a teraz boi się niesamowicie.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Stycznia 2008, 21:42:00 »
Bydgoszcz nie obsługuje pociągów do Olsztyna. Mógł to być mechanik z Torunia (faktycznie "zakładowo" jest to Bydgoszcz), ale wg mojej wiedzy najdalej jeździmy do Iławy.
Być może był z Torunia wiem że napewno nie z Iławy bo go nieznałem a że pociąg jechał z Bydgoszczy to pomyślałem ze mech też z Bydgoszczy.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz