Autor Wątek:  Przełączniki hebelkowe  (Przeczytany 5753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Grzejszczak

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przełączniki hebelkowe
« dnia: 14 Stycznia 2008, 12:35:09 »
     Witam
Prubowałem przerobić przełączniki hebelkowe znajdujące się na pulpitach, ponieważ aktualne wydają mi się troszke nierealne
(nie oddają w pełni realnego wyglądu pulpitów). Za każdym razem jednak coś mi niewychodziło, więc doszedłem do wniosku że poprostu nieumiem tego zrobić poprawnie, zawsze pojawiały mi sie jakieś błędy. Dlatego pomysł ten oddaje w ręce kogoś, komu
nie sprawi to żadnego problemu.
Pozdrawiam
Mo być rozumisz

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia 2008, 14:27:18 »
A co próbowałeś poprawić i w jakim loku. Bo to co napisałeś jest całkiem nie jasne.
1) Jakie błędy?
2) Hebelki którego loka?

P.S. mnie osobiście podobają się chebelki w ET22 by MKaczy.

Offline maszynista na szkoleniu

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Stycznia 2008, 12:16:47 »
Macie racje nie realne są np:rozrząd sie nie podnosi





ps:jak sie podnosi rozrząd
Śnisz  mi się ty EP07-342 jak jechałem tobą Ex kaszub do krakowa xD

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Stycznia 2008, 13:39:32 »
Witam.
np:rozrząd sie nie podnosi
Rozrząd sie nie podnosi gdyż nie jest zainicjowany jego przełacznik w exe.

Prubowałem przerobić przełączniki hebelkowe znajdujące się na pulpitach, ponieważ aktualne wydają mi się troszke nierealne
(nie oddają w pełni realnego wyglądu pulpitów).
Zwracasz uwagę na bardzo mało istotne szczegóły :)

ps.: prÓbowałem

P.S. mnie osobiście podobają się chebelki w ET22 by MKaczy.

Ludzie, proszę Was, zle kojarzymy fakty! Co to ma być ET22 by MKaczy? Napisze raz, i proszę wieciej nie popełniac tego błedu: Kabina do ET22 jest autorstwa PEKAPA i Kolejarza, ja tylko na swój sposób, troszkę ją przerobiłem.

Pozdrawiam.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Paweł Grzejszczak

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Stycznia 2008, 17:10:04 »
Zwracasz uwagę na bardzo mało istotne szczegóły :)

Być może :P Po prostu chodzi mi o to że jak wchodzę na obojętnie jaką maszynę zawsze pierwsze luknięcie to na mierniki kontrolki i hebelki ( strasznie mnie jarcują :P) Nie przyjemny jest na przykład widok w EN57 zwykłych guzików do otwierania i zamykania drzwi, dla mnie to muszą być hebelkowe :)
tak sie śmiesznie składa że mam taki jeden hebelek w domu i wiem dokładnie jak wyglądają dlatego chciałem sobie urozmaicić je troszke zmieniając ich kształt na bardziej owalne lub całkiem okrągłe na czubkach i tyle. Wszysdko teras jest niemal że idealne, tylko te hebelki wyglądają jak małe prostokąty co wiele razy olewałem ale coraz bardziej mnie one irytują. Jeśli komuś sie niechce tego robić to niema sprawy z chęciom zrobie sam ale niech mi ktoś powie jak można sobie zmieniać kształty elementów to przy okazji zmienię troszke górnom część kranu w EN57
bo wydaje mi sie że jest troszke zbyt podłużna. Być może nie potszebnie czepiam się detali ale nic narazie innego zrobić samemu niemoge.

Jak zrobie, a kogoś to zainteresuje to zapodam :)

Pozdrawiam serdecznie
Mo być rozumisz

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Stycznia 2008, 01:30:16 »
jak wchodzę na obojętnie jaką maszynę zawsze pierwsze luknięcie to na mierniki kontrolki i hebelki ( strasznie mnie jarcują :P)
o_O Kobieta Ci potrzebna...

chciałem sobie urozmaicić je troszke zmieniając ich kształt na bardziej owalne lub całkiem okrągłe na czubkach i tyle. Wszystko teras jest niemal że idealne, tylko te hebelki wyglądają jak małe prostokąty co wiele razy olewałem ale coraz bardziej mnie one irytują.
Aż mnie znów ząb rozbolał :)))ze smiechu

Cytat: Paweł Grzejszczak 15, Styczeń, 2008, 17:10:04:
Jeśli komuś sie niechce tego robić to niema sprawy z chęciom zrobie sam ale niech mi ktoś powie jak można sobie zmieniać kształty elementów to przy okazji zmienię troszke górnom część kranu w EN57
bo wydaje mi sie że jest troszke zbyt podłużna. Być może nie potszebnie czepiam się detali ale nic narazie innego zrobić samemu niemoge.


Tego sie czytać nie da... Wybacz, ale jak na moj rozum Twój problem jest dla mnie poprostu smieszny. No ale caly post nie bedzie offtop, wiec napisze Ci ze te hebelki mogl bys ładnie wymodelowac za pomocą 3ds'maxa ale zapewne mial bys problem z podmianą ich w danym pojexdzie. Daj sobie spokój z tym, jesli twierdzisz ze nie umiesz nic innego zrobic samemu, to nie rób nic na siłę, bo po co... Z resztą juz takiego jednego pana mamy:) 

Pozdrawiam...
(nie no, hhehehehe nie moge :) )
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2008, 01:38:57 wysłana przez MKaczy »
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Paweł Grzejszczak

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Stycznia 2008, 19:42:41 »
Po pierwsze - być może śmieszy cie mój drobny problem, ale niedziwie ci się, jak dla kogoś kto twozy kabiny traski itd przełączniki hebelkowe niesom największym problemem. Wiele osób uczyło się robić to wszysdko samemu - ja równiez chce dlatego zaczynam od takich detali, nikogo nie proszę żeby mi coś tam tumaczył, (no... może ciut doradzić) chodzi mi z pomocą czego mozna coś takiego robić lub (ewentualnie) jak by ktoś chciał zrobić ( na pewno lepiej ode mnie) w tedy zają bym sie czymś innym.

A po drugie - jarcowanie a podniecanie się czymś to troszke duuuuuża różnica :)

Kolego troche ortografii, gramatyki i składni w Twoich wypowiedziach nie zaszkodzi. Być może Twoje posty są pisane pod wpływem alkoholu lub ktoś Ci zrobił psikusa i pozamieniał klawisze w klawiaturze. Jeżeli Twoje posty nie rodzą się z przyczyn natury technicznej, proszę o korzystanie ze słownika języka polskiego. Na początek pisemne ostrzeżenie.
Mod by Żuk
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2008, 20:15:57 wysłana przez Żuk »
Mo być rozumisz

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Stycznia 2008, 19:59:31 »
Powiedz, że te błędy co celowe, proszę.
Jeśli celowe, to wiem, chcesz być takim jak Czuły Wojtek z Onetu ze swojom księżniczkom. Tfoja księżniczka, to przełączniki hebelkowe, rozumiem.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Przełączniki hebelkowe
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Stycznia 2008, 20:08:55 »
Powiedz, że te błędy co celowe, proszę.
Jeśli celowe, to wiem, chcesz być takim jak Czuły Wojtek z Onetu ze swojom księżniczkom. Tfoja księżniczka, to przełączniki hebelkowe, rozumiem.

Dobrze, że chociaż swoje nazwisko potrafi dobrze napisać... (chyba).