Autor Wątek:  Kopier trainsetów  (Przeczytany 3446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Kopier trainsetów
« dnia: 19 Grudnia 2007, 16:57:27 »
Taka marketingowa nazwa :)
Chodzi o to, że dopiero teraz sobie zainstalowałem trasę Zwierzyniec (odlotowa trasa). Tam są 3 pliki scn. Ponieważ ja trochę ubogi jestem w tabor, dużo taboru musiałem zmienić w plkiach. Ponieważ trochę leniwy jestem i dostosowałem jeden plik z tych 3 scn do mojego taboru, to trzeba było wziąć się za następne dwa i wtedy sobie pomyślałem nad pierdołką, która na podstawie trainsetów w pliku, który już dostosowałem będzie szukała takich samych trainsetów w pliku aktualnie dodstosowanym i automatycznie zmieniać składy na takie, które są w pliku już dostosowanym, czyli jest plik niejako wzór składów trainsetów i plik, który do którego należy skopiować składy z takich samych trainsetów. Ponieważ dotychczas robiłem to ręcznie, teraz zrobiłem mały automacik. Wasyl tam w Zwierzyńcu trochę tych składów jednak ponadawał, ręczna robota byłaby dla mnie zbyt monotonna (a i tak jest :)), prościej, aby to zrobił automat. Siłą rzeczy, jeśli nie trafi w pliku zmienianym na trainseta, którego nie ma we wzorcowym pliku, to nic z tym nie robi, tylko bezczelnie na żywca skopiuje po stareńku. Nie wiem, czy jasno opisałem to coś, mam ndzieję, że tak.
Oto link:
http://www.chomikuj.pl/Mariuszek1970/Trainset.rar

Ra, jeśli w twoim kombajnie tego nie ma (tam jest tyle rzeczy, iż być może to też jest, a nie jestem w stanie spamiętać wszystkich zadań kombajnu), to ewentualnie przemyśl temat, może dorobisz u siebie.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Kopier trainsetów
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudnia 2007, 22:09:59 »
Na razie w "moim kombajnie" jest przycisk do automatycznej wymiany wpisanego do scenerii taboru, a nie posiadanego, na taki, który się ma. Wcześniej trzeba opisać, co się ma w plikach textures.txt.

Testowałem to dziś na drawinowo_ET22-1.scn, w którym to wcześniej nie chciało mi się zmieniać składów. Podmiana sprawuje się nieźle. Za pierwszym razem zamieniłem na jakiś ułomny tabor i się sypało. Po pokasowaniu plików .chk od różnych podejrzanych wynalazków, do których np. nie miałem modeli (.t3d) czy dźwięków, finalnie ustawiłem wymianę na sprawdzone pojazdy i nie było więcej problemu.

Niestety IC, który moim zdaniem powinien jechać prosto, dojeżdża do drogi, staje, potem cała wstecz, zabiera po drodze wagony IC opuszczone przez SU45 i zasuwa za gagarinem wagonami do przodu. Ale z czasem dojdę, co się tam dzieje... (To już nie w tym wątku...)

Jak zrobię edycję składów, to będą tam schowki na ulubione składy i będzie sobie można przekopiować z jednej scenerii do drugiej.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni